Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niecodziennik Kamilowej kostki


Recommended Posts

Raczej chodziło o zamianę miejscami lodówki z piekarnikiem. To by wystarczyło. Lodówka powinna w obydwu przypadkach być bliżej spiżarki i dalej od ściany. Pamiętaj, że SbS musi mieć przestrzeń po bokach do otwierania drzwi -- nie bez powodu się ją wysuwa przed szereg gdy stoi w ciągu z szafkami. Piekarnikowi nie szkodzi jak stanie w rogu a i tak najrzadziej się zeń korzysta -- piekarnikowi może tylko brakować blatu odstawnego -- ja też nie mam, dlatego będzie patent z wysuwanym blatem. Reasumując, wg mnie ten pierwszy plan ze zlewem pod oknem jest lepszy, pod warunkiem przestawienia lodówki, ustawienia płyty na przeciwko lodówki i pogłębienia blatów. W drugim przypadku cały blat roboczy zostawiasz sobie pod oknem co powoduje, że do zlewu żeby coś opłukać będziesz wędrować przez pół kuchni, jeszcze mijając płytę, a potem wracać do blatu roboczego żeby popracować... Przy wejściu i przy samym zlewie raczej nie fajnie będzie coś kroić... podobnie jak po drugiej stronie zlewu a obok płyty i jeszcze blokując zmywarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomiędzy załatwianiem stali, betonów, xpsów i miliona innych rzeczy kanalizacyjno-elektryczno-piaskowo-jakichśtam, opracowaliśmy kolejną koncepcję.

Nie rozumiem tylko dlaczego :rolleyes: przecież milion poprzednich to były te najlepsze, najbardziej trafione i w ogóle naj :sick:

Edytowane przez Kamila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła wiekopomna chwila :)

10 kwietnia geodeta wytyczył nasz domek w terenie a żółta koparka wykopała dołek pod płytę.

Dziś będzie układanie folii, xps-a i przepustów, przyłączy oraz innych wszelkowypadkowych dziur.

Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, w czwartek lub piątek będziemy lać beton i pilnować żeby równo się układał :cool:

 

1 dzień_3.jpg

1 dzień_1.jpg

1 dzień_2.jpg

1 dzień_4.jpg

 

Jak na razie to pogoda wcale nam dziś nie sprzyja :( jest zimno, wietrznie i szaro.

Wiosno, gdzie jesteś? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato. No a gdzie sadzawka? ;) Zarzucisz parametrami?

 

Zarzucę Myjku na maila, my sadzawkę robimy po SSZ.

Z różnych powodów ;)

 

Jak nakazuje tradycja w każdy narożnik domu wrzuciliśmy trochę drobnych :)

 

Grosze.jpg

 

A tak prezentuje się fundament naszego domku na dzień dzisiejszy http://wuerziworld.adbt2.ath.cx/lv/lv26.gif[/img]"]http://wuerziworld.adbt2.ath.cx/lv/lv26.gif

 

Fundament .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=386560

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=378785

 

 

Nowy już wyłapał bo po kilku spotkaniach w tak zwanym międzyczasie, burzy mózgów kilku osób mających pojęcie w temacie, błędy zostały bezlitośnie znalezione i są wypunktowane.

Siedziało nad tym dwóch różnych konstruktorów więc o to jestem spokojna.

Poza tym mamy inspektora nadzoru, dobrą ekipę z umową i dobrego, solidnego kierownika budowy.

 

I nikt nie zgłaszał sprzeciwu w temacie wypuszczania płyty fundamentowej poza obrys ścian? :o

 

Niezły luksus - ogrzewany ganek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mam Ci teraz powiedzieć?

:(

Ganek miał być obłożony 10 cm eps a w środku miało być ogrzewanie podłogowe.

Kur** mać :(

 

Miałeś rację Kaizen. Po czasie wyszło wiele rzeczy, jednak napiszę o nich w późniejszym terminie. Takich "luksusów" mamy kilka a ekipa wcale nie była tak doskonała jak pisałam. Kierbuda wyrzuciliśmy z budowy, gdyż to co wyprawiał zakrawało o paranoję.

Edytowane przez Kamila.
przejrzeliśmy na oczy i trzeba zmienić niektóre głoszone tu poglądy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...