Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

U mnie bufor 100l przy podłogówce.

Jak macie rozwiązane harmonogramy dla CWU i CO? Znalazłem filmik na youtube i tak sobie ustawiłem.

Ten bufor masz jako sprzęgło (równolegle) czy w szeregu (tylko na zwiększenie zładu w instalacji, na powrocie?)?

 

Harmonogram powinieneś chyba ustawić pod swój dom (instalator powinien doradzić?), ja aby ustawić go (również) pod kątem eksloatacji sprężarki, planuję założyć licznik Zamel MEW-01 aby monitorować ilość/czas załączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bufor dołożony żeby PC nie taktowała.

 

Na tą chwilę CWU odpala mi się od 12.00-13.30 i 19.00-22.00. Na 50stC. Później jakby co będę robił korekty. .

Natomiast nie kumam czemu mi cie co odpala jak dam na IA . W końcu jest ciepło.

 

Jak ustaliliście krzywa grzania? dałem na razie 32stC przy -10stC na zewnatrz i +22stC przy +15stC na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam szybkie pytanko. Te nowe monobloki od LG 5,5 - 7 - 9 KW są takie same, tylko oprogramowanie blokuje, czy 5.5KW jest inne??. A drugie pytanie, z powodu mieszkania za granicą i ich specyficznych sposobów budowli, nie mogę wyliczyć sobie zapotrzebowania na ciepło. Ale z wyliczeń ze zużycia gazu w najzimniejsze miesiące potrzebne było około 2000KW przy kaloryferach aluminiowych i 50⁰ na nich, czyli dziennie +-70KW, obecnie dodatkowo przechodzę modernizację domu, czyli dochodzą okna 3 szybowe( były 2 szybowe drewniane, które traciły dużo ciepła), plus ściany styropian 10-15cm, plus podłoga 10-15cm, no i w całym domu podłogówka, co dodatkowo utrudnia dobór PC. Metraż to 130m² (planuje 1000-1100m rury 18-tki. Temp zewnętrzne max -5⁰, a przeważnie na plusie. Zamówiłem PC LG 5.5KW, ale mimo wszystko obawiam się że będzie za mała i myślę żeby jednak pójść w 7KW, przy tych nowych sprężarkach, chyba nie powinno być problemu z taktowaniem jak przestrzelenie moc PC o 1-2KW??. W instalacji c.o. będzie bufor 80-100 ltr na zasilaniu, a za nim dodatkowa pompa obiegowa. Ktoś jest w stanie coś doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe monobloki od LG 5,5 - 7 - 9 KW są takie same, tylko oprogramowanie blokuje, czy 5.5KW jest inne??.

A drugie pytanie, z powodu mieszkania za granicą i ich specyficznych sposobów budowli, nie mogę wyliczyć sobie zapotrzebowania na ciepło..

ad1/ W Panasonicu ;

3kW - to przyblokowana 5 kW,

7kW - to przyblokowana 9 kW,

ad2/ Na czym ta specyfika budowli polega za granicą???

Należy policzyć OZC budynku/mieszkania aby poznać moc cieplną budynku;

- a następnie dobrać moc PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1/ W Panasonicu ;

3kW - to przyblokowana 5 kW,

7kW - to przyblokowana 9 kW,

ad2/ Na czym ta specyfika budowli polega za granicą???

Należy policzyć OZC budynku/mieszkania aby poznać moc cieplną budynku;

- a następnie dobrać moc PC

 

A więc chodzi o to że mam ścianę 10cm plus tynk, coś jak Ytong tylko troszkę twardsze potem 5cm pustki wentylacyjnej zasypane 50 lat temu granulatem wełny, jak okna wymieniałem to w pewnych miejscach jej nie było, znikła jak w 93 zmieniali okna z plastikowych na drewniane(wysypała im się pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Pytanie odnośnie działania sterownika multimedialnego. Mam problem z harmonogramem.

 

Harmonogram na pokój jest od 7-22 a harmonogram na cwu jest od 14-16.

 

Problem jaki napotkałem to, że po 16 nie ma kontynuacji harmonogramu pokój. Sterownik wyłącza się, Wszystko jest wyszarzane i tyle.

Resetowałem harmonogramy i zrobiłem od nowa ale bez skutków. Co robię źle?

 

Harmonogramy się ładnie włączają ale z tą kontynuacja to już jest kiepsko.

 

Czy podczas działania harmonogramu sterownik ma prawo być wyszarzany całkowicie. Żadnej kolorowej ikonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień dobry,

 

jako świeży użytkownik PC chciałbym zapytać/potwierdzić czy ustawienia sterowania przepływem wody mam wprowadzone optymalnie.

LG 9kW, 300CWU, bufor 110, parter + korytarz i łazienka na piętrze podłogówka, 3 pokoje + garaż grzejniki.

PC w trybie krzywej pogodowej dobieranej pod grzejniki (obecnie próbuję różne ustawienia aby znaleźć najniższą akceptowalną temperature zasilania),

podłogówka ma swój oddzielny sterownik pogodowy.

 

Obecne ustawienia to:

- Metoda sterowania: Stała wartość delta T

- Stała wartość delta T: Ogrzewanie 7, CWU 5

 

Inne opcje sterowania przepływem to:

 

- Przepływ stały,

- Wydatek pompy,

- Optymalny przepływ

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę w Supli na podstawie kąta fazowego. Jeżeli kąt jest bardzo mały to znaczy że inwerter rozkręcił się na maxa. Dodatkowo patrze jak wygląda pobór prądu i jaka jest temp zasilania w stosunku do zadanej. I wtedy max za 5-10min wchodzi defrost :) Poznasz po tym, że w Hydroboxie jest głośny strzał styczników grzałki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozwiązałeś mój następny problem. Właśnie miałem te szczęście słyszeć te styczniki. Myślałem że się kuźwa coś rozwala ;)

 

Jak ktoś nie widział defrostu to kiedyś nagrałem i można zobaczyć https://photos.app.goo.gl/uR4RtCQtRYdypZWm9

 

Swoją drogą to te styczniki w metalowej obudowie niemiłosiernie hałasują. Jak ktoś nie ma wydzielonego pomieszczenia na moduł hydrauliczny to współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wie ktoś może coś więcej na temat planowanej akcji aktualizacji oprogramowania naszych Therma V?

Dostałem taką informację od serwisanta że takowa ma nastąpić w najbliższych tygodniach a może i już się dzieje.

Wiesz może czy ma być dla wszystkich (na prośbę, zgodę?) czy tylko przy nowych odbiorach/przeglądach przez APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG Therma V 9KW ... buforu nigdy nie miałem ... przepłwy mam około 30l/min ... 100% podłogówka ... Defrost bardzo szybko , sądzę że cały cykl trwa poniżej 2 minut ... Co do hasłu . Nie jest ona cicha ...

U mnie przepływ ~25L/min (100% OP, bez bufora), defrost 4-5 minut (czas włączenia grzałki, 3kW, teraz w okolicy zera około 20x/dzień), też uważam że nie jest cicho (ale jestem b. wyczulony, nie mam porównania, jest znośnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...