Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak ocieplić przestrzeń nad sufitem?


Adam___

Recommended Posts

Witam.

W przekroju przestrzeń nad sufitem w naszym domu parterowym ma wyglądać następująco :

Krokwie 15 ( w części 16 cm ) , poniżej pustka ok 40 cm , stelaż pod płytę GK i sufit docelowy.

 

Między krokwie planowałem dać 15 cm wełny , zaaplikować piankę PUR otwartokomórkową ok 20 cm , między profile z płyt GK wełnę i płyta GK.

 

Jaką wełnę dawać w poszczególnych etapach?

Między krokwie wystarczy "zwykła" 0,4-0,44? Czy jakąś lepszą - 0,33-0,36?

Dawać piankę czy może zamontować tam wełnę - leżącą na stelażu od płyty - grubości 20 cm?

 

Powyżej będzie nieużytkowe poddasze - znaczy jakiś stryszek na różne "przydasię" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle napisałem :(

Ocieplony będzie tylko sufit. W pas dolny - jak się to fachowo nazywa - planuję dać te 15 cm wełny. Następnie byłaby pustka powietrzna i potem na ruszt z płyt GK jakieś 20-25 cm ocieplenia.

Ewentualnie jeszcze zaaplikować piankę otwartokomórkową od spodu na wełnę.

 

Dobrze kombinuję?

No i jakie wełny stosować w poszczególnych etapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taką pustkę nasypałem od góry regranulat styropianu, bardzo tani, lekki, demontowalny (możesz się w razie potrzeby dostać od góry do wszystkiego) i przyjemny w stosowaniu. Później przykryłem to od góry 20 cm wełny, właśnie w grubości pasa dolnego. Wełna leży na sznurkowaniu.

 

Są miejsca, gdzie izolacja ma łącznie 52 cm grubości, mimo to nie obawiam się o obciążenie płyt, ani konstrukcji czy wieszaków.

W starszych wątkach powinny być moje pomiary temperatury z różnych miejsc przekroju ocieplenia stropu. Wychodziło, ku zaskoczeniu wszystkich (w tym moim), że granulat izoluje porównywalnie jak przyzwoita wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle napisałem :(

Ocieplony będzie tylko sufit. W pas dolny - jak się to fachowo nazywa - planuję dać te 15 cm wełny. Następnie byłaby pustka powietrzna i potem na ruszt z płyt GK jakieś 20-25 cm ocieplenia.

Ewentualnie jeszcze zaaplikować piankę otwartokomórkową od spodu na wełnę.

 

Dobrze kombinuję?

No i jakie wełny stosować w poszczególnych etapach

 

Pomiędzy belki proponuję wełnę ROCKMIN PLUS.

To są płyty o wymiarach 1000 x 610 mm więc powinno się je wygodniej układać na lekki wcisk miedzy drewniane elementy.

 

Można również wdmuchać granulat z wełny mineralnej GRANROCK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...