Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzanie PC PW w II taryfie


tede80

Recommended Posts

Ale wiecie, że w przyszłym roku już nie będzie tarczy antyinflacyjnej i wtedy wpadną jeszcze większe stawki? Będzie już po wyborach ;)

3.jpg

 

Trudno powiedzieć co będzie za rok. Pewne jest to że ceny zatwierdzone przez URE są z "dupy" i wynikają z polityki rządu i ręcznego sterowania cenami.

Jeżeli popatrzymy na realne ceny energii na giełdzie to średnia cena to 700zł za MWh. Tylko jeżeli przed wyborami połowa zapłaci cenę z zeszłego roku, to ktoś musi dopłacić za resztę z nawiązką. Nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli popatrzymy na realne ceny energii na giełdzie to średnia cena to 700zł za MWh. Tylko jeżeli przed wyborami połowa zapłaci cenę z zeszłego roku, to ktoś musi dopłacić za resztę z nawiązką. Nie ma nic za darmo.

 

https://tge.pl/energia-elektryczna-otf?dateShow=14-02-2023&dateAction=prev

ceny z wczoraj

Aktualne ceny energii są niższe niż te "maksymalne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badźmy realistami, ceny nie będą już niższe. Za rok będzie nam bliżej do 2zł za kwh niż do 1zł. Mając ogrzewanie na prąd (PC lub kable) ciężko bez PV się będzie obyć.

Bądźmy realistami. Handel PV się wam ukrócił i zostaliście z TIR ami chłamu. Nawet kilka nicków na tym forum, nie zmieni faktu, że tak jest.

 

Do cen energii wrócimy. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko zapytam szanownego inwestora bo wcześniej gdzieś umknęła mi informacja o jego inwestycji

Dlaczego inwestował w pompę ciepła?

 

Przecież pieniądze które zapłaciłes za pompę mogles zainwestował w swoją spółkę

I miałbyś pięciokrotny zysk nie z 30k tylko pewnie z 50 k

 

Dupa z ciebie nie inwestor ::popcorn:

 

Pompa ciepła nie jest żadną inwestycją, tylko żródłem CO.

Tak jak dom, samochód itd. także inwestycją nie jest. To są rzeczy pierwszej, drugiej czy kolejnej potrzeby.

Otrzymaliście panowie handlarze PV marne wykształcenie ekonomiczne, dlatego zostaje wam tylko ładować w bambuko leszczy na FM. Bo tylko tutaj jest taki a nie inny poziom intelektualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie Nie szkoda ci rodziców?

 

Pompa ciepła za 30 000 zł nie jest produktem pierwszej potrzeby trzeba było kozę zamontować a resztę zainwestować

Nikt tu niczego nie sprzedaje tylko ty wciskasz tutaj swoją głupotę i jeszcze jesteś z tego dumny

Edytowane przez Tomasz197710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko zapytam szanownego inwestora bo wcześniej gdzieś umknęła mi informacja o jego inwestycji

Dlaczego inwestował w pompę ciepła?

 

Przecież pieniądze które zapłaciłes za pompę mogles zainwestował w swoją spółkę

I miałbyś pięciokrotny zysk nie z 30k tylko pewnie z 50 k

 

Dupa z ciebie nie inwestor ::popcorn:

 

Ta ha ha

Zainwestował !!!!!! 30k ?

Ja śmiem twierdzić że zainwestował 300 zeta a teraz ma zwrot z inwestycji 1500 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kto buduje swój nowy dom, polecam rozwiązania jak izolowana PF, odpowiednie ocieplenie budynku, niskotemp.rozwiązania grzewcze jak OP na PF bez przekładki ze styro, własną studnię wody (nawet jeśli obowiązkowa jest woda i ścieki na przyłaczu- można to obejść), zbieranie wody deszczowej w najtańszej opcji typu betonowe szambo, reku własnymi ręcami i inne proste formy oszczędzania energii jak planowanie ogrzewania swego domu w energetycznej 2T.

To woda, a nie energia będzie najbardziej kosztowna i już jest.

Przy tak popularnym konsumpcjoniźmie, praktyki jak PV prędzej czy później - skończą się mocno nieekonimicznie, choćby nawet ze względu na końcowy BARDZO kosztowny recykling który opłaci końcowy user. MAMY juz problem z Chinami :)

 

Wymienione wartości przyniosą niebagatelne oszczędności w kosztach utrzymania budynku.

Może się bowiem okazać, że bez chińskiego gówna na dachu- da się żyć ! :)

 

Polak mądry po szkodzie.

Dodam od siebie:

"Polak mądry po dotacji"

 

Pozdrawiam.

 

A "ludzi" którzy zakup PV , TV, radia, auta itd- mylą z inwestycją wysyłam do Media Expert i rat 0% :)

 

Amen.

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj.

Czyli zdjąć szybko panele, sprzedać jak tylko się da i za ile się tylko da a za uzyskane pieniążki kupić krypto?

Czy lepiej styropian i zakleić nim okna, żeby było pasywniej?

Co radzisz?

 

Radzą to tylko towarzysze. Madrzy ludzie jako jednostka wykazują się myśleniem.

 

Nie widzę żadnej przesłanki na droga energie w najblizszych latach. Wojna na Ukrainie wyceniona, Chińska gospodarka wystratowała już kilka miechów temu, węgiel się wydobywa (więcej niż dotychczas) choć już nie miał się wydobywać, gaz jest najtańszy na giełdzie od 20 lat- elektrownie jadrowe w rozkwicie.

 

Ban na PV to kwestia czasu :)

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam.

Straszaków coraz mniej. Castorama pusta, Leroy podobnie. Columbus PV przed ma furtką- oceniam rynek na wyprzedany.

Czas kupić lokal, mieszkanie a nie panele PV.

 

Proponuję także intensywnie obserwować rozwój wydarzeń Chiny-UE a'propos ostatnich wydarzeń z technologiami PV Chin dla UE.

Może się okazać bowiem, że te "25 yrs gwaranty" z Chin na to co macie na swych dachach- jest wielki nic warte.

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj.

Czyli zdjąć szybko panele, sprzedać jak tylko się da i za ile się tylko da a za uzyskane pieniążki kupić krypto?

Czy lepiej styropian i zakleić nim okna, żeby było pasywniej?

Co radzisz?

 

Synku, gdyby mój byt był zależny od takich jak ty- to dawno podciąłbym sobie żyły.

Wyobraź sobie, że w kierunku wzdłużnym- tak, aby mnie nikt od twej głupoty nie dał rady uratować.

 

Brzydzę sie bowiem głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła nie jest żadną inwestycją, tylko żródłem CO.

Tak jak dom, samochód itd. także inwestycją nie jest. To są rzeczy pierwszej, drugiej czy kolejnej potrzeby.

Otrzymaliście panowie handlarze PV marne wykształcenie ekonomiczne, dlatego zostaje wam tylko ładować w bambuko leszczy na FM. Bo tylko tutaj jest taki a nie inny poziom intelektualny :)

 

Niektórzy to powinni inwestować w kondomy - wszystkim będzie lepiej .....

To nie do ciebie Marty - tylko dzięki Twojemu postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC , szkielet, grzejniki i ułańska fantazja :)

Tylko idiota dla nowego domu i wysokotemp. grzejników zaprzęga do pracy niskotemp. PC :)

Sama ideę "szkieleciaka " w naszym klimacie pomijam. Bo nie ma o czym gadać.

 

Nie wiem ile masz lat ale domy szkieletowe powstawały w naszym kraju w czasach jak o pompach ciepła można było poczytać tylko w zagranicznych katalogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...