Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką suszarkę do ubrań kupić? Opinie.


if22

Recommended Posts

  • 2 years później...

Witam

Serdecznie odradzam zakupu sprzętu AGD firmy Samsung. Suszarkę (model DV90M5200QW) zakupiłem 17.11.2017 roku wraz z pralką. Muszę przyznać że wygoda jaką daje tego typu urządzenie jest fenomenalna. Niestety miesiąc po upływie gwarancji suszarka uległa awarii. Wezwany serwis stwierdził uszkodzenie pompy ciepła czyli głównego elementu urządzenia (można powiedzieć że to serce suszarki). Wycena naprawy to 1200 złotych czyli ponad 1/3 ceny. Dodam jeszcze że pralka którą zakupiłem wraz z suszarką po 2 latach użytkowania nosi ślady korozji na obudowie w okolicach szuflady na detergenty. Suszarkę jako samo urządzenie naprawdę polecam, ale każdej innej firmy niż Samsung.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Planuję kupić Electrolux EDH3686GDE https://www.euro.com.pl/suszarki/electrolux-edh3686gde.bhtml

 

Używa ktoś tego modelu? Polecacie go?

 

Czy może jakis inny model?

Planuje wydać na suszarkę 2000 max 2500zł, wiadomo im mniej tym lepiej.

 

Ja wyposażyłem swoją domową pralnie sposób profesjonalny Czyli suszarka przemysłowa model 7 kg | SmallPro GP.GD6. I już nie wrócę do zwykłego AGD.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam elektroluxa od 2 lat. Suszy. Ma ileś tam programów a i tak używam tylko 2: albo syntetyczne - bezpieczne-, albo bawełna jak mam czas, bo trwa to dłużej. Na syntetycznym czasem nie dosuszy wiskozy, trudno, doschnie w szafie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam elektroluxa od 2 lat. Suszy. Ma ileś tam programów a i tak używam tylko 2: albo syntetyczne - bezpieczne-, albo bawełna jak mam czas, bo trwa to dłużej. Na syntetycznym czasem nie dosuszy wiskozy, trudno, doschnie w szafie.

To poczekajmy jak skończy się gwarancja. Urządzenia projektuje się, aby się zepsuły zaraz po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekajmy jak skończy się gwarancja. Urządzenia projektuje się, aby się zepsuły zaraz po gwarancji.

 

A to jakoś teraz będzie, bo w styczniu kupowana. Napiszę, jakby co, tfu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Suszarka czy to z pompą czy bez wymaga oprócz wkładania i wyciągania ubrań odrobinę czasu obsługi po cyklu.Te z pompą troszkę więcej no chyba ,że mamy z wymiennikiem samo czyszczącym .Z wpisu kolegi który podał przykład z Samsungiem nie dowiemy się jak wymiennik często był traktowany czyt .czyszczony. Dziesięc lat temu zakupiłem pralko- suszarkę Daewoo modeldwc ld141rs 9kg pranie 7kg suszenie i byłem mega zadowolony ale rok temu zaczęły szumieć łożyska i prawdopodobną przyczyną było notoryczne przeładowania pralki przez żonę.Więc do kogo mam mieć pretensje do producenta czy żony??? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy od grudnia indesita z PC ,wg mnie rewelacja , woda zbiera się w zasobniku , można ją postawić nawet w korytarzu czy pod schodami,

na inverter 10 lat gwarancji, duży pojemny bęben.kosztowała w promocji 1500 zł.

Zobaczymy po kilku latach

 

ps trzeba czyścić filtr w bębnie po każdym suszeniu a filtr przy wymienniku co kilka suszeń, zależy od prania ile ma zmechaceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że kolega lodówki też ma nie kupować ponieważ w każdej jest pompa ciepła :D

 

Jaką suszarkę polecasz z kompresorem z lodówki?

 

To, że coś jest oparte na tej samej zasadzie nie znaczy, że jest równie trwałe.

W lodówce albo wymiennik masz z tyłu, i możesz go odkurzyć, albo ścianki są wymiennikiem.

 

Do tego przy lodówce nie ma w zasadzie innej opcji - na peltierach chyba nikt nie robi dwumetrowych lodówek? A i cicha by nie była.

 

Natomiast przy suszarce problemem jest to, że nie można wyciągnąć i dokładnie wyczyścić wymiennika tak, jak w zwykłej kondensacyjnej. A zabity wymiennik to prosta droga do zbyt małego przepływu powietrza i awarii. A naprawa to koszt podobny do suszarki bez PC.

 

Niektórzy kombinują z filtrami - może to i zda egzamin. Ale też pogarsza przepływ powietrza.

 

Samoczyszczenie polegające na grawitacyjnym polaniu skroplinami to chłyt marketingody. To musiałby być co najmniej mocny prysznic z różnych stron. A jak producent samoczyszczącego zlikwidował klapkę rewizyjną, to już filterka nie założysz a i czyszczenie wymaga sporego demontażu.

 

 

Na Elektrodzie jest o tym spory wątek. Mnie zniechęcił do suszarek z PC - ale każdy może wyciągnąć własne wnioski.

 

M

na inverter 10 lat gwarancji,

 

Znaczy ma silnik inwerterowy i na niego gwarancję 10 lat? Co to za model, bo na swojej stronie Indesit się taką nie chwali (ani suszarką, ani gwarancją).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany, o czym wy rozmawiacie ??? Suszarka to takie proste urządzenie. Wiatr wieje, woda do pojemnika a ubranka przewiane i cieplutkie.

W kazdym razie moja jeszcze działa, obiecałam, że będę od czasu do czasu raportować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką suszarkę polecasz z kompresorem z lodówki?

 

To, że coś jest oparte na tej samej zasadzie nie znaczy, że jest równie trwałe.

W lodówce albo wymiennik masz z tyłu, i możesz go odkurzyć, albo ścianki są wymiennikiem.

 

Do tego przy lodówce nie ma w zasadzie innej opcji - na peltierach chyba nikt nie robi dwumetrowych lodówek? A i cicha by nie była.

 

Natomiast przy suszarce problemem jest to, że nie można wyciągnąć i dokładnie wyczyścić wymiennika tak, jak w zwykłej kondensacyjnej. A zabity wymiennik to prosta droga do zbyt małego przepływu powietrza i awarii. A naprawa to koszt podobny do suszarki bez PC.

 

Niektórzy kombinują z filtrami - może to i zda egzamin. Ale też pogarsza przepływ powietrza.

 

Samoczyszczenie polegające na grawitacyjnym polaniu skroplinami to chłyt marketingody. To musiałby być co najmniej mocny prysznic z różnych stron. A jak producent samoczyszczącego zlikwidował klapkę rewizyjną, to już filterka nie założysz a i czyszczenie wymaga sporego demontażu.

 

 

Na Elektrodzie jest o tym spory wątek. Mnie zniechęcił do suszarek z PC - ale każdy może wyciągnąć własne wnioski.

 

 

 

Znaczy ma silnik inwerterowy i na niego gwarancję 10 lat? Co to za model, bo na swojej stronie Indesit się taką nie chwali (ani suszarką, ani gwarancją).

 

Już widzę jak Kaizen wyciąga lodówkę kilka razy w roku i odkurza wymiennik :) Chodziło mi bardziej o porównanie awarii w takiej lodówce kiedy nam zdechnie kompresor po gwarancji i wtedy większość ludzi kupuje nową która nie kosztuje przecież kilku stówek i nie ma lamentu.Jak się spartoli suszarka z pompą ciepła i trzeba wydać 1200 zł to jest lament. Wg. mnie jeśli robimy dużo suszenia można zaryzykować suszarkę z PC natomiast jeśli sporadycznie zostajemy przy klasycznej.Swoją drogą to nie bałeś się kupić reku Izzy ,przecież naprawa też będzie bardzo bolesna chyba ,że jakimś cudem wymienisz sam łożyska.PS. Jeszcze mi się przypomniała taka historia z mojego podwórka.Zakupiłem 10lat temu zmywarkę elektroluxa za około 2tyś. złotych. Po 4 latach zfajczył się programator.Przyjechał serwis "naprawił" skasował 500zł widziałem ,że programy nie pokrywają się czasowo z poprzednimi no ale cóż działa.Po 4mc zdechło znowu.Więc wstawiłem pierwszą starą zmywarkę w której po łącznej pracy 8lat wysiadła pompka koszt 300zł .Tym razem wezwałem lokalnego mechanika.No i dałem do przeglądu tego elektroluxa.No i gość powiedział ,że aby prawidłowo naprawić przy tej awarii musiałby wymienić również okablowanie bo tego wymaga producent.Łaczny koszt to 900zł więc prawie 50% pierwotnej ceny zakupu a przecież pomy ciepła tam nie ma :)

Edytowane przez Barliniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o porównanie awarii w takiej lodówce kiedy nam zdechnie kompresor po gwarancji i wtedy większość ludzi kupuje nową która nie kosztuje przecież kilku stówek i nie ma lamentu.

 

Oczywiście, że jest lament. Niestety, z poważniejszych awarii w lodówce najczęstsze i najgorsze to rozszczelnienie gdzieś w ściance. W necie znajdziesz sporo lamentów, że serwis stwierdził, że nienaprawialna. Tyle, że jak pisałem, przy lodówce nie masz wyboru. Suszarkę wystarczy wybrać kondensacyjną. Tańsza i łatwonaprawialna.

 

Swoją drogą to nie bałeś się kupić reku Izzy ,przecież naprawa też będzie bardzo bolesna chyba ,że jakimś cudem wymienisz sam łożyska.

 

To nie jest kwestia strachu, tylko funkcjonalności i alternatyw. Nie ma reku z lepszymi wentylatorami - więc wybrałem najtańszy z takim wymiennikiem. Są reku ze sprężarkami - i tak, jak suszarki ze sprężarkami

tak i rekuperatory ze sprężarkami odradzam.

 

Łaczny koszt to 900zł więc prawie 50% pierwotnej ceny zakupu a przecież pomy ciepła tam nie ma :)

 

Wzruszająca historia. Ja mam lepszą z piekarnikiem Amica, gdzie seryjnie padał programator. Mi pierwszy raz na gwarancji - wymiana całego sterownika. Po gwarancji znowu padło. Googiel pod pachę - typowa awaria. Trzeba sflashować kartę SD (nawet nie trzeba jej wymieniać). Też dowodzi, ze lepiej kupić prostszy sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak rany, o czym wy rozmawiacie ??? Suszarka to takie proste urządzenie. Wiatr wieje, woda do pojemnika a ubranka przewiane i cieplutkie.

W kazdym razie moja jeszcze działa, obiecałam, że będę od czasu do czasu raportować :)

 

 

oj Ewa, temat rzeka. kazdy prosty watek predzej czy pozniej zepsuja fanatycy teoretycy i beda sie wymadrzac, ze jego racja jest bardziej jego niz tego drugiego, beda prowadzic sryliony wywodow i udowodnień, zasmiecac swoimi teoriami, badaniami cukru w cukrze :D

 

A suszarka jak słusznie zauwazyłaś - ma dzialac i suszyc, proste jak budowa cepa.

Twoja dziala, moja tez. jest rok po gwarancji, Bosch z wkladem 8 kg modelu juz nie pamietam, pompy nie posiada.

Kupowanie takiej z pompa ciepla to zwykly przerost formy nad trescia, wydawanie tysiaka wiecej do przysłowiowego suszenia gaci? :cool::lol2: i tylko pozniej same problemy. Summa summarum bilans wychodzi ujemny.

 

Panowie teoretycy zamiast zasmiecac watek niech o zdanie żon pytaja, bo to one najpewniej uzytkuja ten sprzet. Milego dnia :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Panowie teoretycy zamiast zasmiecac watek niech o zdanie żon pytaja, bo to one najpewniej uzytkuja ten sprzet. Milego dnia :bye:

 

Cóż za seksistowska uwaga :p :P U mnie to facet (czyli ja) wybrał i najczęściej użytkuje pralki i suszarki (tak, mam dwie pralki i dwie suszarki, tak jest szybciej).

 

A jakie? LG z pompą ciepła (uuuuu już się boję jak mi padną, o rety rety!). Jedna bębnowa, a druga stojąca (szafa parowa czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...