Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziendobry na forum muratora

Cale lata mnie tu nie bylo

zapomnialem stare dane logowania

wiec sie zarejestrowalem ponownie

Co sadzicie o takim ukladzie i wymiarach domu

 

Witam Chcemy z zona wybudowac taki dom

parterowy bez piwnic

zalozenia 2 sypialnie

1 lazienka

duza kuchnia z jadalnia i salonem

zadnych schodow

no moze na wejsciu max 3stopnie bo czlowiek mysli na przyszlosc jakis wozek inwalidzki skuter dla starszych

ogrzewanie podlogowe na calosci

piec gazowy wiszacy w kuchni wiec kominow nie potrzeba

Kominka nie chcemy bo w poprzednim naszym domie mielismy i niekorzystalismy

Zalezy nam na przestrzeni

Co myslicie na temat tego co narysowalem

znacie typowe projekty podobne do mojego

do muratora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co na wejściu te 3 stopnie? To już 45-48 cm nad poziomem gruntu. Nie lepiej podest-pochylnia?

 

Wejście do łazienki z salonu dla mnie dyskwalifikuje układ wnętrza.

nie chcecie drugiej toalety (np. jak ktoś będzie miał hmm.. grypę żołądkową?)

 

Bardzo małe okna mogą nie doświetlić tak dużych pomieszczeń. Wiatrołap uniemożliwia wstawienie szafy o normalnych wymiarach.

 

Polecam jednak odseparowanie części nocnej od dziennej

b5d38d19cc9035a8gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co na wejściu te 3 stopnie? To już 45-48 cm nad poziomem gruntu. Nie lepiej podest-pochylnia?

 

Wejście do łazienki z salonu dla mnie dyskwalifikuje układ wnętrza.

nie chcecie drugiej toalety (np. jak ktoś będzie miał hmm.. grypę żołądkową?)

 

Bardzo małe okna mogą nie doświetlić tak dużych pomieszczeń. Wiatrołap uniemożliwia wstawienie szafy o normalnych wymiarach.

 

Polecam jednak odseparowanie części nocnej od dziennej

b5d38d19cc9035a8gen.png

 

 

ad1) te stopnie na zewnatrz to tylko pierwsza mysl moan zrobic z dwoch stron schody a z 3 pochylnie

ad 2 ) wczesniej tez mielismy wejscie do lazienki od salonu i nie bylo to jakos uciazliwe

odleglosci sa spore wiec nie jest strasznie

drugiej toalety nie chcemy , mielismy dwie lazienki jedna na parterze druga na pietrze nawet nie chcialo nam sie wchodzic na pietro spac a co dopiero

by korzystac z lazienki , a teraz dzieci juz duze to jeszcze jest prosciej bo nawet pietra niechcemy wystarczy parter dla dwoch osob i raz na kilka miesiecy odwiedziny rodziny

ad3( okna jak piszesz do powiekszenia tak tylko wlozylem jako proponowane miejsca do dyskusji z projektantem

ad4) wiatrolap jako propozycja do zmian

 

bardziej mi chodzi czy bedzie latwy dach do wykonania jesli brak scian nosnych wewnatrz budynku

czy nie zmniejszyc troche budynku z tym ze zmniejszajac budynek malo co zaoszczedze na pieniadzach a strace na powierzchni

czy zakladac rekuperacje , musze wiecej o tym poczytac bo kiedys tego nie bylo wiec nie znam zagadnienia

bedzie zalozona klimatyzacja to pewne

budynek ma byc prosty w budowie to podstawa

wyroslem z wydziwiania i kombinowania a to taki fikusny dach a tu lukarna NIE ...

ma byc prosto schludnie bez poddasza bez veluxow dach prawdopodobnie bedzie pokryty gontem , ale nie wiem czy to dobry pomysl

dachowka ciezka i kiedys od strony polnocnej porosla mi mchem i brzydko wygladala musialem karcherowac kilka dni a to juz nie dla mojego zdrowia

czyli z takim czyms co narysowalem to raczej udac sie do projektanta gotowca nie kupie chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam z mężem w dwójkę i nie wyobrażam sobie mieć tylko jeden kibelek. A już w czasie rodzinnych imprez, jest nieodzowny.

 

A toaleta w salonie jest fuj! Jako gość nawet bąka bez stresu puścić nie można i słychać w salonie każde chlupnięcie dwójeczki.

 

Twoja propozycja to spory dom parterowy - po obrysie ponad 150 m2

Być może macie takie potrzeby mieszkaniowe. Ale pamiętaj, że to trzeba będzie urządzić, posprzątać na starość i ogrzać z emerytury.

 

Rekuperator i klimatyzator to gdzie zamierzacie trzymać?

 

Rzut, który wkleiłam pochodzi z przerobionego projektu i przy tych wymiarach dach kratownicowy najwyraźniej nie wymaga podparcia wewnątrz ścianami nośnymi. Przy większej rozpiętości trzeba by się konstruktora popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście o jakimś chociaż niewielkim pomieszczeniu gospodarczym? Dla mnie to jest główna zaleta domu w stosunku do mieszkania w bloku.

Pralkę czy piec gazowy można zamontować w kuchni. Ale na siłę upychać odkurzacz czy wiadro z mopem po szafach? Albo chociaż żeby te kilka sznurków na pranie tam zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...