Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Coś mi nie pasuje w wyglądzie tego domu


Recommended Posts

Hektary połaci dachu, powiększone ciemnym kolorem przytłaczają budynek. Paskudnie to wygląda, komuś zabrakło wyobraźni,zwycieżył prymat kosztów (minimum) nad estetyką (kto ją panie widział tę estetykę?). W pakiecie, w tle gwarantowane atrakcje; słup 110kV to ciekawe widowisko podczas burzy. Możliwość wykonania fajnych zdjęć, może komuś zrekompensuje wygląd od frontu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach mógłby mieć trochę mniejsze podcienie , poza tym jest ok , nie została podniesiona ścianka kolankowa i dobrze ,

to co mnie razi .. to małe okienko we wnęce jest zbyt odsunięte od drzwi , albo jest za małe , na pewno powinno być większe w wymiarze pionowym , żeby parapety się zgrały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończ podbitkami zewnętrzne połacie dachu i krawędzie dachu , pomaluj (na ciemno?) widoczną więźbą dachu.

Trzy stopnie do poziomu zera posadzki a obok cokół prawie niewidoczny. To trochę nie pasuje.

Nie pasuje też rura spustowa na lewo od wejścia. Chyba nie da się jej przestawić do lewej krawędzi dachu?

Cokół jest wykończony?

Zrobisz ogród i będzie jeszcze ładniej :)

Ewentualnie dla "ozdoby" możesz zamontować jakieś ładne płotki przeciwśnieżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią kwestia gustu i co się komu podoba ...

 

Dla mnie jak ktoś się decyduje na dachówkę grafitową/czarną to przydało by się dopasować także kolor obróbek , okien , drzwi jak i bram garażowej to koloru dachu ...

 

Pasował by tutaj dużo lepiej kolot grafit/antracyt albo jak komuś się nie podoba to biały.

 

Mi jakoś nie pasuje nowoczesny dach grafitowy/antracytowy z oknami i itd w kolorze brązowym (złoty dąb) ...

 

 

Ale każdemu się co innego podoba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ja nie widzę nic problematycznego poza niespójną kolorystyką dachu i okien.

Do tego tylko biały tynk da radę.

No i faktycznie w stodołach robi się krótkie daszki, często nawet licowane ze ścianą:

http://bi.gazeta.pl/im/3f/36/14/z21193279Q,Dom-ma-nietypowy-ksztalt-i-rownie-niebanalny-kolor.jpg

 

Jak na froncie posadzisz normalne drzewo (nie miniaturkę) to dom zmieni proporcje.

 

bawole oczko kompletnie nie pasuje. To nie dworek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny, bo prosty. Wykończysz go tak jak lubisz i będzie śliczny. Nie poddawaj się teraz. Będzie lepiej. Każdy miewa taki etap zmęczenia, gdy podjęte wcześniej decyzje wydają się błędne ale przychodzi wykończenie i zaczyna to wyglądać tak ja planowaliśmy. Głowa do góry i wrzucaj fotki, to pomożemy znaleźć pozytywy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...