Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Desperacki projekt łazienki 5m


jestemwolny

Recommended Posts

Cześć! W poniedziałek wchodzi fachowiec a ja tak naprawde nie umiem wymyslić jak najlepszej arażacji lazienki tak aby spełniał wszystkie wymogi co do odległości od pionu dla WC itp a równocześnie podpasował.

 

Deweloper w projekcie przewidział WC na wejściu do łazienki co jest nie do zaakceptowania.

 

Obłagam pomóżcie - jak to rozmieścić z głową i zeby było miejsce na nogi przy siedzeniu na toalecie? ;)

 

Wymiary od dewelopera - https://naforum.zapodaj.net/cb5cf7b76216.jpg.html

Projekt od projektantki ale blat jest za wąski, ogólnie mało przestrzeni - https://naforum.zapodaj.net/4bbd6cd218cc.png.html

 

Wymogiem jest prysnic na którejś ze ścian i bez kibelka na wejściu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek zalezy o pionu kanalizacyjnego, odległość 1m chyba max1,5m , zresztą nic nie wiemy o wysokości zawieszenia porcelanowego telefonu. Osobiście preferuję 45cm do górnej krawędzi, choć puryści uważają że to za wysoko. Za to dołem jest circa 10cm na mopa lub i-robot, a maluchowi można kupic plastikowe schodki i tak wnet wyrośnie. Seniorzy taką wysokośc chwalą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą łazienkę i nie dało rady przebrnąć z opcją wc tak jak sobie marzysz...

Niestety nie pozwalał na to pion- rura była od strony wanny, a w samym kącie wentylacja.

Chyba że chciałabym zabudować rurę od wc w takie dziwne sposoby jak za PRL chociaż i tak zabrałoby to sporo miejsca.

Wc jest na wejściu i już się z tym pogodziliśmy.

 

Więc u Ciebie jeśli deweloper postawił wc z tej strony, to pewnie podłączenie wychodzi po tej stronie.

A do podłączenia raczej powinno się unikać dużej ilości kolanek.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?272476-Dziennik-Budowy-PIERWSZE-MIESZKANIE-architektki

 

Jestem ciągle na etapie kończenia mebli- stolarz składa wszystko pod wymiar.

Całość będzie zabudowana co do cm, więc chociaż miejsce wykorzystane na 100%

 

2b57c1086ee6.jpg

024d2413ba76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze caly czas zbieram szczękę z ziemi. Mega projekt! Jutro podziele sie tym z fachowcem, moge z czystym sumieniem wytlumaczyc mu czego oczekuję :D

Postaram się zamieścić jakieś zdjęcia!

 

Dzieki!!!!!

 

@anika1003 bardzo trudny przypadek to prawda. a nie boisz sie ze konstrukcja zabudowy bedzie wchodzic w drgania przy wirowaniu pralki?

Edytowane przez jestemwolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...