Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki Rekuperator wybrać???????


Recommended Posts

Chciałem prosić o opinie użytkowników, którzy już wybrali i korzystają ze swoich systemów.

Do mojego domu 210m2 po podłogach, 165m2użytkowej i rodzina narazie 2+1 zaproponowano mi następujące centrale:

ThesslaGreen AirPack4 500h (Polska) vs Zehnder AERISnext 450 R VV Standard z autom. Bypass (Holandia)

Moim zdaniem troszeczkę za dużo tych m3 wymienianego powietrza. Co sądzicie?

 

Czytając poszczególne tematy, zastanawiam się, skoro macie tyle czasu na przegadywanie się wzajemne, to bądźcie tak łaskawi i udzielcie odpowiedzi, najbardziej fachowych jakie potraficie i pozwólcie innym posiadać swoje zdanie i nie zaśmiecajcie kolejnych wątków. Dziękuję

 

Pytanie do znawców, fachowców, teoretyków i praktyków:

Posiadam GWC Żwirowe 8 x 4,5 x 0,7 m / rury fi200. O ile powinna być większa wydajność centrali lub w jaki inny sposób pokonać zwiększone opory przepływu powietrza przez GWC.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odświeżę temat.

Poszukuje rekuperatora do domu ok 220m2 gdzie instalacja jest już wykonana. Centralka będzie stać na ocieplonym strychu. Dom jest zamieszkały. Kiedyś juz miałem zamontować rekuperator ale temat nigdy nie został zrealizowany. Na co zwrócić uwagę? Wiem, ze teoretycznie powinienem mieć reku o wydajności ok 550m3 ale jakoś skłaniam się do mniejszych, ok 300-400m3. Co myślicie o rekuperatorze JanGaz, modelWNWH350EC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, ze pojawiła się nowa kwestia w rekuperatorach. Wcześniej, tj ok 2 lata temu o tym w ogóle nie było pisane. A JanGaz tego nie ma?

Zehnder od dawna ma wersje z ERV - ale cena zniechęca..

Tu masz dosyć stary wątek o reku z odzyskiem wilgoci stosunkowo tanich. Alnor też ma.

Obrotowe też od dawna przewijają się na FM.

Od niedawna pe-flex takie robi.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, ze pojawiła się nowa kwestia w rekuperatorach. Wcześniej, tj ok 2 lata temu o tym w ogóle nie było pisane. A JanGaz tego nie ma?

 

Swiadomość użytkowników się zwiększa. Coraz więcej ludzi monitoruje wilgotność, pyły, co2. Rosną też wymagania komfortu i rynek to wszystko werfyfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 11 months później...

Witam,

Po przesianiu zostaly dwie oferty rek:

- Komfovent DOMEKT R400 H – wymiennik obrotowy odzyskujący wilgoć (Cena z montazem (10600zl)

- Spiroflex VentClear HC4 HR Comfort – odzysk wilgoci z pomieszczeń (Cena z montazem 9600zl)

 

Mam 5 dni na decyzje, o Komfovent wiem wszystko, o Spiroflexie NIC. Czy warto za 1000zl pchac sie w nieznane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...