Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wylewka pod kominikiem


remus1108

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj.

 

Trochę cienko.

Koniecznie musisz zgłosić problem projektantowi i kierownikowi budowy podając przewidywany ciężar kominka (dodając z 500 kg zapasu).

Coś tam trzeba będzie oddylatować, pogrubić, dozbroić.

Jeżeli chodzi o izolację - dobrze tam dać coś innego niż tworzywo sztuczne (keramzyt na przykład), ale bez wykonania osobnego fundamentu to nie ma większego sensu - chyba, że pod całą podłogą (inna izolacja).

Płyta 6 cm będzie za cienka, chyba, że tam więcej stali zbrojeniowej niż betonu. Samą wylewkę na miejscu nie zawsze da się dobrze zrobić - w sensie wytrzymałości, jaką się zakłada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołem puszczasz powietrze, które odbiera ciepło od obudowy. Co nieco wylewce się oberwie, ale nie ma szans, żeby do styropianu doszło te 60 czy 80*, które są mu w stanie zagrozić. Jak się tego obawiasz, to możesz jeszcze pod kominek położyć ekran.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zrobiłem tak, że w miejscu posadowienia kominka (łącznie 2 tony licząc z obudową) dałem 10 cm styroduru (w reszcie domu w podłodze jest 18 cm styropianu) i 15cm wylewki, w której zatopiona jest kratownica zrobiona z drutu fi 10 (chociaż uważam, że ta kratownica nic nie daje poza lepszym samopoczuciem). Jeśli robisz standardowy kominek to przy podłodze nie ma temperatur, które mogłyby zaszkodzić styropianowi. No chyba, że będziesz palił jakieś ognisko bezpośrednio na wylewce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6cm wylewki może wystarczyć nawet pod mały wozek widłowy jeśli wylewka będzie solidnie zbrojona a beton nie z miksokreta a z gruchy B30 . Ale ekonomiczniej i równiej będzie zrobić 7/8cm z miksokreta i mieć w tym poprawkę na mały błąd wykonawczy . Pod kominkiem możesz dać styrodur 10cm , dwa razy zazbroić i dać grubiej wylewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...