Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zalanie pod windami w budynku od wod gruntowych - co robic?


Recommended Posts

dzien dobry

kupilam nowe mieszkanie od dewelopera, budynek stoi w miejscu (jak zreszta pol miasta) gdzie dawno dawno temu byly bagna; na poziomie -2 mamy garaze i piwnice, poziom -1 kotlownia, smieci , rowerownia itp; juz po roku uzytkowania okazalo sie, ze pod windami zbiera sie woda; ekspertem nie jestem wiec moge opisac niezbyt profesjonalnie; pod windami jest podobno jakies pomieszczenie, zbiornik czy cos takiego, i tam sie zbiera woda; wg rady mieszkaniowej musza byc jakies pekniecia w murze, ze woda gruntowa przedostaje sie do tych pomieszczen; sprawa zostala zgloszona do dewelopera, deweloper i zarzadca zaproponowali zainstalowanie po prostu pomp do wypompowywania wody jak sie tylko zbierze; podobno sporo budynkow w naszej okolicy ma takie rozwiazanie; chcialabym sie zapytac, czy orientuje sie tutaj ktos czy jest jakies inne rozwiazanie? takie pompy beda chodzic non stop, to sa duze koszty moim zdaniem; raz ze energia, dwa kto to bedzie konserwowal? maja byc montowane gdzies w gruncie, nie sadze zeby dostep byl latwy? czy istnieje jakiekolwiek inne rozwiazanie? jakies dodatkowe izolacje ktore deweloper moglby polozyc z zewnatrz? jak dla mnie moga odkopywac teren wkolo i szukac tych dziur przez ktore woda sie dostaje; martwie sie, ze w przyszlosci caly budynek przesiaknie wilgocia, nie wiem czy to mozliwe? raz mialam (w innym mieszkaniu) w lazience cieknaca wanne, to przez beton pod wanna wilgosc wlazla mi na sciany w pokojach; nie wiem czy to mozliwe rowniez w przypadku calego budynku? tyle pieniedzy na nowe mieszkanie a tu taki zgnily trup w szafie...jak ktos moze cos poradzic (oprocz sprzedania mieszkania badz picia melisy na uspokojenie) to bede wdzieczna za podzielenie sie nia; pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najczęściej stosowane rozwiązanie , ale nie jedyne tylko droższe inne. A częstotliwość załączania pompy zależna od pojemności zbiornika w którym ta woda będzie się zbierać. Sugerowałbym usilnie wziąć jakiegoś budowlańca z doświadczeniem i tytułem i zaprowadzić go aby ocenił . popękany beton czy przesiąka ściana i podłoże czy na styku ściany z podłogą, W jakiej ilości etc.. No i czy budynek czasem nie siada . Jak toną fundamenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest opcja wezwania dewelopera do naprawy wady ukrytej. Działa to tak, że deweloper ściąga wykonawce uszczelnień do usunięcia wad powstałych w ramach źle wykonanych prac. Przyjeżdżają, osuszają i pompują żywicę (czy też inny wynalazek) w pęknięcie. Pompa do wody, to słabe rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ogledzin nie da sie oszacowac i zaproponowac metody naprawy,natomiast naprawic sie z pewnoscia da. sposobow bedzie kilka i powiem tylko tyle:drogi, drozszy, lub bardzo drogi :) natomiast ospowiedzialny za naprawe jest deweloper, z pkt widzenia uzytkownika lokalu a raczej uzytkownikow tworzacych jakas wspolnote - trzeba bezzwlocznie wezwac generalnego do wykonania napraw.za 1 razem zrobi to nieskutecznie (bo bedzie chcial to zrobic tanio) za 2 razem zrobi to nieskutecznie (bo juz raz za to zaplacil i 2x bedzie musial) za 3 razem skorzysta ze swojej polisy i zrobi to porzadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje metoda uszczelniania ścian.posadzek betonowych, poprzez injekcje specjalnych żywic pod ciśnieniem we wszystkie szczeliny. Polega to na tym, ze w szczelinę wkręca się takie długie kalamitki i tłoczy pod ciśnieniem żywicę, aż wylezie szczelinami. Każdą szczelinę osobno. Proces pewnie kosztowny(tego nie wiem) ale czasochłonny. Na pewno skuteczny. Tak uszczelniali całe podziemie obecnej giełdy papierów wartościowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...