Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zbiornik CWU do pompy ciepła


maciuspala

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedzi. Trochę źle sformułowałem może pytanie. Ile gorącej wody jest ze zbiornika 250l? Odkręcam wodę a do zbiornika leje się zimna mieszają się i tutaj pojawia się moja niewiedza. Resztę sobie obliczę.

 

Nie miesza się. Jak dłużej postoi to temperatura się wyrówna. Ale jak odkręcasz i lejesz, to ciepła kończy się jak nożem uciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

ma ktoś może dłuższe doświadczenia z tradycyjnym zbiornikiem??

 

Moj Galmet biwalentny wytrzymal 6 lat. Wymieniane anody. Przegnila totalnie wezownica od strony zasilania.

Na mojej ulicy widzialem juz 2 takie zasobniki czekajace na wywiezienie, a wiec 3/4 zainstalowanych w zblizonym czasie na zlom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A na co teraz się zdecydowałeś, jeśli można wiedzieć? :)

 

Wybralem Chelchowskiego. Wrsja 300l z wezownica ponad 4m2. Moja pompa nareszcie moze sie wykazac w grzaniu CWU.

Poczytalem warunki gwarancji i w zasadzie do mojej twardosci wody wodociagowej tylko on nadal utrzymywal deklarowane 8 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Galmet 200 l ma już z 18 lat , nigdy nie wymieniałem anody. Myślałem dać kombinowany tylko bardzo mało informacji jak się on sprawuje z PC. Jeżeli ktoś taki posiada to miałbym kilka pytań:

Gdy bym chciał otrzymać temperaturę CWU np 48*C to do jakiej temperatury musiał bym grzać zbiornik?

Do jakiej wysokości zbiornika mógł bym kożystać jako bufor aby nie wychłodzić CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Galmet 200 l ma już z 18 lat , nigdy nie wymieniałem anody. Myślałem dać kombinowany tylko bardzo mało informacji jak się on sprawuje z PC. Jeżeli ktoś taki posiada to miałbym kilka pytań:

Gdy bym chciał otrzymać temperaturę CWU np 48*C to do jakiej temperatury musiał bym grzać zbiornik?

Do jakiej wysokości zbiornika mógł bym kożystać jako bufor aby nie wychłodzić CWU?

A po co ma być ten bufor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej zainwestować w akumulator taki z 2000 litry? Poczytaj a "buforze własnymi rękami robiony" . Na pewno w okresach przejściowych zda egzamin, na palisz w piecu raz w tygodniu z pełną wydajnością a potem z tego akumulatora będziesz podgrzewał dom i cwu.

Tydzień to nie pociągnie ale 3-4 dni to może. Problem jest tylko z wymiarami, drzwi mają 80cm szer. trzeba by rozkuwać a wysokość podpiwniczenia to 180cm , trzeba by kopać dół albo kuć strop. Kilka małych zbiorniczków to duże straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem Chelchowskiego. Wrsja 300l z wezownica ponad 4m2. Moja pompa nareszcie moze sie wykazac w grzaniu CWU.

Poczytalem warunki gwarancji i w zasadzie do mojej twardosci wody wodociagowej tylko on nadal utrzymywal deklarowane 8 lat gwarancji.

 

Może w tym tkwi przyczyna? U mnie twardość 0 - stacja zmiękczająca zaraz za wodomierzem. Ale się nie mądruję, bo się nachwalę, a za miesiąc mój się rozcieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 year później...

Odgrzewam temat

Mam PC 9kW on/of i zbiornik cwu 250l. Zbiornik ma trochę małą wężownicę ok 2m2

Ponieważ zbiornik działa i nie chce mi się go wymieniać wymyśliłem sobie taki patent na ominięcie zbyt małej powierzchni wężownicy:

Wyjście z PC wpinam do wymiennika płytowego jako jeden obieg (akurat mam taki wymiennik 30kW)

Drugi obieg z wymiennika byłby zrobiony już na wodzie użytkowej z wykorzystaniem pompki cyrkulacyjnej cwu prosto do zbiornika..

Wężownica w zbiorniku byłaby wtedy niewykorzystana

Jak myślicie ma szansę to sprawnie zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbiornik działa i nie chce mi się go wymieniać wymyśliłem sobie taki patent na ominięcie zbyt małej powierzchni wężownicy:

Wyjście z PC wpinam do wymiennika płytowego jako jeden obieg (akurat mam taki wymiennik 30kW)

 

Taką moc ma przy dT jaką zapodaje PC?

Czy może ma nawet mniejszą moc w takich warunkach?

 

Drugi obieg z wymiennika byłby zrobiony już na wodzie użytkowej z wykorzystaniem pompki cyrkulacyjnej cwu prosto do zbiornika..

 

Czyli rezygnujesz z cyrkulacji? Jak dokładnie (obrazkowo) spinasz ten układ? Wyjście CWU z zasobnika przez trójnik do wymiennika i gorąca woda (z samej góry zasobnika) idzie na wymiennik? To COP pada na pysk. Czy może działa "pod prąd" - i bierzesz zimną ... No właśnie, skąd? Z "powrotu" cyrkulacji gdzieś w 2/3 wysokości zasobnika? Rozrysuj ze strzałkami pokazującymi kierunek przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PC 9kW on/of i zbiornik cwu 250l. Zbiornik ma trochę małą wężownicę ok 2m2

Wężownica z pewnością nie jest za mała.

PC 9kW podczas grzania cwu daje na oko 6kW w związku z wyższą temperaturą zasilania. Gdybyś miał wężownicę 1m2 większą to zakładam, że miałbyś ok 6,5kW mocy grzewczej. Dopóki zbiornik Ci służy -nie grzebałbym. Sprawdź czy jest duży przepływ wody i różnica temp. zasilanie/powrót podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...