Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poratujcie:

osy zrobiły sobie gniazdo gdzieś u góry poddasza tj,. pomiędzy wełną a pełnym deskowaniem mamy taki wolny trójkąt i przez deski ściany szczytowej włażą na poddasze, napewno juz mają i gniazdo bo dużo ich jest i pare dni..., musze szybko działać ale jak????

 

i jeszcze coś, jakiej długości wkrętami mocujecie łączniki do krokwi???

(te na które idą profile)

chodzi mi o długość tych wkrętów którymi przykręcacie te aluminiowe elementy??..

 

 

Jeśli chodzi o krety to Ci nie pomogę, ale szerszenie możesz wypędzić psikająć preparatem"bros" niezłe ma cisnienie, u mnie szerszenie były i jak narazie ich się pozbyłem. puszka 11zł, starcza na 6-7s psikania ale zasięg ok 6m - :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mowisz że powinny starczyć 35mm? a ile sam stosowałeś?

 

bo ja opcjowałam albo 25 albo max. 30mm...

hm..

a inni?????????

i do kompletu odpowiedzi podajcie jakie to były, białe do drewna czy takie czarne jak do płyt GK?

 

Powinny byc to wkrety do drewna (chyba nawet sa tansze). Czarne sa do plyt g-k (nie rdzewieja od gipsu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forest polecał: spartherm, Brunner, ew. Leda i Romotop- niektore modele;

"z bólem": również Jotul i DOvre ale zastrzega że też niektóre modele

zaczerpniete z wątku o kominkach- polecam tamta Lekturke,

 

ANNNJA daj link do tego wątku o kominkach , bo jakiś przepracowany chyba jestem i nie mogę znaleźć... :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę a w szczególności do tych osób co już jakiś czas mieszkają w swoich domkach, a mianowicie proszę doradźcie mi jaki impregnat warto zastosować do drzewa na zewnątrz.? Jakiej firmy? JAka jest cena i oczywiście co ile lat należy zabieg powtarzać? Chciałbym pomalować swój domek drewniany na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tikurilla -olejowy podkład, może i Baza sie toto nazywało, + 2x Kolor,

 

ciekawostka: od południa nie dawałam tej Bazy bo nie wiedziałam, dopiero potem sie doczytałam,

od zachodu (tam mamy największe deszcze)!! jest pomalowane 2xBaza i na to 2x kolor,

a obie ściany wyglądają tak samo, z tym że właśnie zawsze od zachodu są duże deszcze i pewnie najwięcej spłukują/spłukiwały...

Tikurilla jest po 10l. a przynajmniej kolor, może Baza miała 9l.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr- czeka Ciebie dłuuuuga droga,....

WNĘTRZA: kominki:

http://forum.muratordom.pl/kominki-nasze,t40057-3960.htm

 

FN,,podawał to gdzies 3-4mce temu, pewnie po stronie 50 i dalej,

ja nie mam teraz do tego linka bo tylko sobie spisałam co ON powiedział, ale to juz było niestety po montażu naszego DOVRE-czego żałuje, ze nie wiedziałam wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mielismy spotkanie w sprawie ogrzewania domu.

Wybrana opcja to kominek z płaszczem wodnym + buforowy zbiornik akumulacji ciepła 500/160l. Cała instalacja kominkowa składajaca sie z tego co wyżej + izolacja +naczynia wzbiorcze + przewody, pompy, złaczniki itd + inastalacja, montaż, uruchomienie i regulacja RAZEM 18300 zł

Prosze o uwagi czy to tanio czy drogo?????

bo jestem zielona w tym temacie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie coś więcej o ocieplaniu domu (z bali) wełną owczą ?

Mam do niej dostęp i lubie ekologiczne rozwiązania.

Na bank jest to rozwiązanie zdrowe i skuteczne. Ponadto jest tanie. Worek wełny kosztuje około 6-10pln.

Podejrzewam, że należałoby ją w jakiś sposób zaimpregnować, np solami boru, ale jak to zrobić ?

 

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest to rozwiązanie zdrowe i skuteczne. Ponadto jest tanie. Worek wełny kosztuje około 6-10pln.

Podejrzewam, że należałoby ją w jakiś sposób zaimpregnować, np solami boru, ale jak to zrobić ?

 

Na bank? Wydaje mi sie, ze na bank to welna bylaby dobrym 'gniazdkiem' dla roznych stworzonek... Ale moze nie mam racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście korozja biologiczna jest problemem i właśnie dlatego wspomniałem o solach boru. Solami boru impregnowany jest celulozowy ekofiber co potwierdza skutecznosc tej impregnacji.

 

Wełna owcza jest zdrowa to pewne. Pewne jest , że oddycha, nie pyli i nigdy nie zostanie uznana za materiał toksyczny w przeciwieństwie do wełny szklanej, która moim zdaniem kiedyś zostanie uznana za taki materiał.

 

Wełna owcza akumuluje wilgoć , ale równie skutecznie oddaje ją w suchą pogodę.

 

Dopóki nie jest mokra totalnie to nie porasta grzybami (tak samo jak wełna mineralna).

 

Pytanie co z palnością .....sama w sobie jest słabo , ale jednak palna. Jednak sole boru służą - z tego co wiem - do impregnowania przeciwogniowego drewna.

 

Może wykąpać wełnę w impregnacie do drewna - owadobójczym, przeciw grzybiczym i ogniochronnym - następnie wysuszyć na słońcu i upakować na poddaszu ?

 

No i duma ze znaku "Woolmark czysta żywa wełna" jaki będę mógł umieścić na swoim domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...