Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maciek uwielbiam Cie za takie akcje :)

 

Wkleje jeszcze raz moje pytanie, bo gdzies chyba umknely :)

 

1) Jaki schemat budowy stropu sie u Was sprawdzil?

Aby ograniczyc akustyke, moj architekt wymyslil slepa podloge, deskowanie i keramzyt. Wykonawcy polecaja podwojna osb i welne, bo to tak robia i tak wyjdzie taniej. Bylem pare dni temu w domu wyciszanym tylko welna, i skutek fatalny, belki stropowe przenosza halas, drzenia i skrzypienia, caly halas z poddasza przenosi sie na dol pomimo stosowania podkladow akustycznych na legarach.

 

2) Czy kominy systemowe to zdecydowanie lepsze rozwiazanie od murowanego z cegly + rura kwasowa?

Chodzi o to, ze systemowe potrzebuja jeszcze dodatkowej zabudowy a murowany juz nie oraz o to, ze jeden moj komin jest prosty a drugi ma delikatna zalamke ze wzgledu na miejsce na poddaszu, a slyszalem ze systemowe musza isc prosto.

 

Dlaczego systemowe maja dodatkowa zabudowe? Moj nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego systemowe maja dodatkowa zabudowe? Moj nie ma.

 

Pewnie chodzi o to, że komin systemowy nalezy wytynkować, poszpachlować i pomalować a z cegły jest ładny taki jaki jest;)

 

QUOTE=aglar;5624575]

1) Jaki schemat budowy stropu sie u Was sprawdzil?

Aby ograniczyc akustyke, moj architekt wymyslil slepa podloge, deskowanie i keramzyt. Wykonawcy polecaja podwojna osb i welne, bo to tak robia i tak wyjdzie taniej. Bylem pare dni temu w domu wyciszanym tylko welna, i skutek fatalny, belki stropowe przenosza halas, drzenia i skrzypienia, caly halas z poddasza przenosi sie na dol pomimo stosowania podkladow akustycznych na legarach.

 

 

My mamy belki stropowe okragłe 26cm. Na to jest ładna deska 2cm, która jest widoczna od dołu (sufit), na nią ida legary 10x5cm, między nie wełna rockton 10cm, na wierzch 2 x płyta OSB 18mm z przesnięciem i zgłaszam, że jest zadowalająco:) nawet bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema za co borg .

Przedstawiam moje nowe dziecko balowate , było tak a jest tak :)

Jak ja lubię Maćku te Twoje metamorfozy. Zapowiada sie przepiękne. Uwielbiam głębokie dachy. Dawno tu nie zaglądałam, bo jak to bywa, jak juz sie mieszka to czasu brakuje na śledzenie dalszych losów forum, ale z sentymentem tu zaglądam czasami, choć widzę że zmiana warty i sporo nowych forumowiczów a starzy siedzą już w swoich chałupkach i się cieszą.

U nas wreszcie po remoncie podłogi na górze. Rozp...ducha była ze ho ho, ale już na szczęście podłoga nie pożera lego ani nie wbijają się dzieciom drzazgi ;-)

Jeszcze nie wszytsko jest gotowe, ale tak już dobrze w tym domku, ze nawet nie zauważamy braku szafy itd.

Pozdrawiam nowych forumowiczów i życze wytrwałości w realizacji marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ostatnie 3 dni spedzilem na dachu zabezpieczajac gonty olejem skalnym

pierwszego dnia zaliczylem 'glebe', dobrze ze z niewielkiej wysokosci, wstalem samodzielnie

nastepnego dnia pozyczylem szelki i line i pewnie dzieki nim przezylem bo dach

przypominal lodowisko

 

po 6 tygodniach od chwili pojawienia sie ekipy i ciagnika z drewnem na budowie

pierwsza bitwa z czasem, warunkami atmosferycznymi i pechem dobiegla konca

stan surowy zamkniety zakonczony, okno dachowe zamontowane, komin obrobiony,

okna i fajne, solidne drzwi zamontowane

dni krotkie, praca czesto trwala po zmierzchu, przy swietle halogenow

 

moi ciesle z Orawy staneli na wysokosci zadania, tak pracowitych, sumiennych,

znajacych swoje rzemioslo wykonawcow, nieczesto zdarza sie spotkac

i jestem wdzieczny losowi ze to wlasnie oni budowali mi dom, wielki szacunek (sic!)

(jesli ktos jest zainteresowany dobra ekipa ciesli, prosze pisac PW)

 

pozdrawiam

obrobka komina.jpg

drzwi.jpg

zmierzch.jpg

ajest.jpg

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza gleba to jak pierwsza miłość nigdy się nie zapomina :)

 

oj! nie zapomne ; )

zaraz po przyziemieniu ; ) bylo sporo adrenaliny ale nastepnego dnia, po przebudzeniu,

czulem ze mam plecy i 'krzyz' ; )

 

wrazenia jak najbardziej pozytywne, dla mnie akurat zapach nie jest bardzo drazniacy

poczatkowo nieco przypominal zapachem malowane podklady kolejowe ale ktos mi

wytlumaczyl ze do tego uzywano oleju kreozotowego potocznie zwanego olejem impregnacyjnym ktory z uwagii na zawartosc fenoli, krezoli, metylowych pochodnych piryny i innych jest dosc toksyczny (80% zawartosci to olej skalny, reszta ww skladniki)

 

moi ciesle, ktorzy wczesniej zabezpieczali gonty np. Gontoxem, powiedzieli ze konsystencja oleju i efekt hydrofobowy bardzo podobne do ww. tylko zapach bardziej intensywny

podejrzewam ze te zaawansowane preparaty (rowniez cenowo ; ) wytwarza sie na podobnej bazie

 

oleju wystarczylo, na 110 m2 dachu tymczasem zuzylem 30 l (jedno malowanie), zapas wystarczy na kilka lat ponawiania zabiegu a i na ploty wystarczy, i 'domek z serduszkiem', i skladzik ktory mam zamiar rowniez postawic, tym bardziej ze za chwile dostane beczke tzw. 'zoltego' ale dom bede zabezpieczal (sciany zewnetrzne) dopiero latem w przyszlym roku

 

pozdrawiam

 

 

PS: parafrazujac slowa pplk. Williama "Billa' Kilgore'a z 'Czasu Apokalipsy' - '...nic na swiecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach oleju skalnego o poranku...' ; )

Edytowane przez borge
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj! nie zapomne ; )

zaraz po przyziemieniu ; ) bylo sporo adrenaliny ale nastepnego dnia, po przebudzeniu,

czulem ze mam plecy i 'krzyz' ; )

 

 

:bash:( pamietaj jak ja podczas kładzenia papy i lepikowaniu na mym pierwszym domku zaliczyłem poslizg.fakt nie spadłem ale widerko z gorącym lepikiem wyladowało na mnie wrrrrrrrrrrrrrrrrrr aniechtoszlag........ część na klacie a część na mord....e .okulary uratowały oczko :cry:.

dziś już nic nie widać chyba że sie opalę to widać takie coś niecoś .ale to już inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;

masakra z taką ekipą :-(, mogę polecić osobę (ekipę), która zajmuję się wykańczaniem domów z drewna, może oni pomogą dokończyć dom. U mnie za rok będą stawiać i wykańczać dom z bali klejonych. Jak jesteś zainteresowana to pisz na priva.

Pozdr

 

Ja ewentualnie poproszę o kontakt z taką ekipą. Jeśli są dobrzy z chęcią z nimi po współpracuje.

 

Pozdrawiam

Sebastian

domy drewniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zajrzyjcie, kto chętny, do mnie na bloga. Na dole w sygnaturce. Ot, taka ciekawostka. Zaskakująca.

Będę teraz potrzebowała dużo porad ;)

 

Kasiu, wielkie gratulacje, już bliżej niż dalej...

Nie wiem dlaczego ale myślałam, iż działówki też balowe u Was będą...:yes:

Pozdrawiam i będę zaglądać :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedstemider, dzięki, ale po prostu nas nie stać na wynajęcie nowej ekipy. Musimy jeszcze raz kupić okna, bo jedne już kupiliśmy, ale ich nigdy nie widziałam i pewnie nie zobaczę. To koszt ok. 20 tys. No i wykończyć za firmę dom totalnie rozgrzebany, kupić materiały już raz zapłacone. Umieszczę niedługo na blogu analizę stanu, w jakim "firma" dom zostawiła względem umowy i aktualne fotki. Słabo to wygląda. Ale przynajmniej sami zrobimy to dobrze, a nie takie partactwo, jakie oni próbowali nam wciskać. Np. zaożenie folii paroizolacyjnej zamiast wiatroiz., i wiele innych. A pan tak sie zna na wszystkim :/

 

Poza tym dochodzą koszty Rzeczoznawcy itd.

 

Moose, dzięki za gratulacje, ale ja tam dumna z siebie nie jestem, że się dałam wykołować na kilkadziesiąt tysięcy.

A złapana przez "wykonawcę" zostałam na tym forum.

Ech...

Jest tu jakaś czarna lista wykonawców? Bardzo proszę o wszelkie linki do takich list, chętnie dodam kolejnego, od którego trzymać się z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyno bezwzględnie podaj nazwę tej firmy. Chyba, że chcesz żeby ktoś się na nich naciął po raz n-ty.

 

Doświadczenia niestety mam podobne aczkolwiek nie tak hardcorowe. Też na pewnym etapie doszedłem do wniosku, że w kwestii wykończenia domu z bali wykonam to lepiej w własnym zakresie niż firma, która miała już lekko "wyjechane" na jakość swoich usług.

 

Gdybyś mieszkała w małopolskim mógłbym ci polecić świetną firmę do drzwi i okien z Nowego Sącza, jestem z nich mega zadowolony, ale z tego co widzę na profilu bloggera jesteś w Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...