Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wykład może ci dać dobry , doświadczony wykonawca. Sam na etapie wyboru technologii słuchałem wykładów RT i starałem sie jak najwięcej pytać i zapamiętać. Ja mogę Ci tylko napisać o sprawach powszechnie znanych. Np , że jednym z materiałów które nie wymagają folii paroszczelnych jest ekofiber czyli impregnowana odpowiednio celuloza. Widziałem kiedyś dom budowany w Finlandii - ściana warstwowa : belki z tego co pamiętam około 18-20 cm potem 10 cm ekofibru i dość grube deski elewacyjne. Ponoć może wytrzymać mrozy arktyczne.

Jak chcesz uzyskać na górze tylko 25-30m2 na górze. ? - antresola czy budujesz dom półjednopiętrowy ? ;)

Przyznam się, że choć bardzo lubię domy z bali, wyjątkowo nie podobają mi się np takie domy w wersji parterowej. Jedną z pierwszych wizyt na etapie wyboru wykonawcy złożyliśmy właśnie w takim domu - i konkluzja była jednoznaczna - takiego domu nie chcemy. Choć oczywiście to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostateczna decyzja będzie po przedstawieniu wstępnych wersji projektu przez architekta. Może to być antresola nad salonem/kuchnią, albo pokoje dziecięce będą trochę ;) większe niż potrzebuję ;)

Te deski elewacyjne były od zewnątrz czy od wewnątrz?

Mój dom chyba będzie miał trochę zaburzone proporcje ze względu na brak ścianki kolankowej i dość wysoki dach (ok 4m w pionie) w stosunku do ściany parteru. Ale chyba jestem zdecydowany bardziej na dom odpowiadający moim potrzebom niż z piękną bryłą ;) dom drewniany zawsze będzie piękny ;)

 

a co do wykonawców - oczywiście masz rację. z tym, że forum czytam między innymi po to aby być gotowym do rozmowy z wykonawcą ;) i umieć lepiej wytłumaczyć czego naprawdę oczekuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyznam się, że choć bardzo lubię domy z bali, wyjątkowo nie podobają mi się np takie domy w wersji parterowej. Jedną z pierwszych wizyt na etapie wyboru wykonawcy złożyliśmy właśnie w takim domu - i konkluzja była jednoznaczna - takiego domu nie chcemy. Choć oczywiście to rzecz gustu.

ale my już mamy jeden murowaniec za sobą i teraz balowca. w dużej części wykonany tymiręcoma .dwie wnuczki praktycznie co weekend ,a i trzeba myśleć iż na emeryturze schody będą przeszkodą ......:(:D

Edytowane przez kingpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że Remiks u góry ma ścianę szkieletową i grubość ocieplenia dachu i ściany może się różnić. W moich "kartotekach" ;) jesteście obaj pod hasłem RT ;) pamięć bywa zawodna, jako historyk doskonale o tym wiesz ;) a jak RT to od razu wiem, jakie ściany na dole ma Remiks ;)

Dobrze zakładasz, ściany szczytowe oraz kolankowe w technologi szkieletowej a grubość ocieplenia porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znajdzie się ktoś z okolic Warszawy , Mińska maz. kto chciałby pokazać mi swój dom z bała? Chciałabym zasięgnąć porad w wyborze firmy. Mamy wstępne wyceny kilku firm ale domów nie widzieliśmy :-( a wiadomo ze każda firma chwali swoje. A opinia kogoś kto już mieszka to zupełnie co innego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co sądzicie o połączeniu bali okrągłych świerkowych, niemalowanych z cegłą z rozbiórki lub cegłą postarzaną, Chcę wybudować jedną ściankę i komin. Ciężko w internecie coś wyczaić, a połączenie wydaje się być dość naturalne:)

A może znajdzie się ktoś z okolic Warszawy , Mińska maz. kto chciałby pokazać mi swój dom z bała? Chciałabym zasięgnąć porad w wyborze firmy. Mamy wstępne wyceny kilku firm ale domów nie widzieliśmy a wiadomo ze każda firma chwali swoje. A opinia kogoś kto już mieszka to zupełnie co innego!

Mój fachowiec z Konina buduje w Żyrardowie swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co sądzicie o połączeniu bali okrągłych świerkowych, niemalowanych z cegłą z rozbiórki lub cegłą postarzaną, Chcę wybudować jedną ściankę i komin. Ciężko w internecie coś wyczaić, a połączenie wydaje się być dość naturalne:)

 

Widziałem takie łączenia nieraz. Rzecz gustu. Moim zdaniem pasują jeśli dom ma spory metraż. Przy mniejszym, cegła moim zdaniem nieco przytłacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co sądzicie o połączeniu bali okrągłych świerkowych, niemalowanych z cegłą z rozbiórki lub cegłą postarzaną, Chcę wybudować jedną ściankę i komin. Ciężko w internecie coś wyczaić, a połączenie wydaje się być dość naturalne:)

Bal okrągły nawet sezonowany będzie osiadał, ściana z cegły niestety nie. Jeśli miała by być to być ściana nośna połączona z innymi balowymi to raczej kiepski pomysł. Jeśli ściana nie nośna np. wewnętrzna to da się zrobić tylko trzeba przemyśleć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę na chwilę trochę nie na temat, mimo iż nie chcę spamować ani burzyć struktury tego wątku.

Po prawie czterech latach od urwania się kontaktu ze strony wykonawcy czyli Leszka G. wczoraj tenże, w specyficzny sposób poprosił mnie o usunięcie wpisów na temat firmy Drew House. Sam nie wiem czy powinienem się cieszyć czy smucić z powodu odnowienia tego kontaktu ale po kolei.

Nie wiem czyich interesów broni: Obserwator-dom ale faktem jest że całkiem sporo wie o mojej budowie a w niektórych kwestiach nawet więcej niż ja sam.

W istocie mojego domu nie budowała firma Drew House tylko firma Aikon której właścicielem jest/był Leszek G. Jednakże właściciel firmy Aikon podczas trwania budowy mojego domu informował mnie, że się rozwija w branży budowy domów drewnianych, "bierze wspólnika" i zaczynają działać jako Drew House. Na moją budowę właściciel firmy Aikon przyjeżdżał busem oklejonym barwami Drew House, rozdawał wizytówki firmy Drew House, podawał adres strony firmy Drew House a sama firma na swojej stronie ma lub w owym czasie miała realizacje wcześniejszych inwestycji firmy p. Leszka. Na tej podstawie wyraziłem swoją opinię, że delikatnie mówiąc nazwa firmy nie kojarzy mi się najlepiej i że jeśli w dodatku osobą decyzyjną w tej firmie jest Pan Leszek G. to radzę dobrze się zastanowić czy chcemy tą współpracę kontynuować. Dzisiaj p. Leszek twierdzi że nigdy nie był związany z firmą Drew House a przynajmniej nie w takiej formie jaką mi przedstawiał. Wydaje mi się to dziwne biorąc pod uwagę fakt, że po moim wpisie miałem kilka telefonów od potencjalnych inwestorów, z których przynajmniej jeden twierdził, że jest po rozmowach z tą firmą a dokładnie z p. Leszkiem. Amerykanie mawiają, że jeśli coś chodzi jak kaczka, gdacze jak kaczka to jest to kaczka.

Moim skromnym zdaniem to że zaczyna się budować jako jedna firma i nie kończy budowy, a w między czasie rozpoczyna się działalność w innej firmie to jakość przenosi się za człowiekiem a nie pozostaje ze starą nazwą. Jeśli firma Drew House napisze oficjalne sprostowanie, że p. Leszek G. nigdy nie był współpracownikiem tej firmy ja usunę nazwę firmy ze swojej opinii. Do tego czasu podtrzymuję swoje zdanie że radzę uważać gdzie chce się ulokować swoje ciężko zarobione pieniążki.

Mój wpis siłą rzeczy nie wyczerpuje historii moich perypetii budowlanych. Jednak z uwagi na wielowątkowość tej opowieści nie chcę tutaj opisywać szczegółów. Jednocześnie jestem gotów każdemu zainteresowanemu udostępnić dokumentację zdjęciową, wymiarową a także swój dom do unaocznienia bogatej listy dokonań przedstawiającej osobliwą "technologię" budowy domu z drewna.

 

Ps. Nawet ja, nie mając najlepszych wspomnień, wymieniam nazwę firmy Drew House pisząc z dużej litery. Uważam też, że jedna zła opinia wyrażona o jakiejś firmie nie przynosi jej ujmy jeśli firma posiada wiele dobrych opinii w sieci.

 

Żadne drew-house nie stawiało Ci domu facet!!

Jeśli taki madry byleś przy stawianiu domu to powiedz mi kto każe, ściagac folie z papy od spodu..

Zmieniles fachowcom technologie budowania domu wedle twojego widzimisie... Pusty smiech mnie ogarnia gdy czytam ten komentarz w ktory biedni ludzie moga uwierzyc... no ale chyba kazdy widzi ze sama nazwa uzytkownika mowi o nim wszystko... Jesli chciales postawic dom 170 m2 za 130 tys.

I nie doplaciles za dodatkowe prace czyli podwyzszenie domu o metr, to nie z tamta firma bylo cos nie tak tylko z Toba... Slyszalem ze nawet podobno murarza nie chcialo Ci sie podwieźć do siebie na budowe tylko chlopaczyna piechota czy tam busikiem jezdzil, a dniowka u Ciebie mu wychodzilo ok.40 zl(1zl15gr za cegłe?.......(czyszczenie czerwonej cegły druciakiem, murowanie oraz fugowanie lyżeczka) podwyzszyles dom o metr i niebylo problemu zeby Ci podwyzszyc ale przy zaplacie przestalo sie podobac podwyzszanie.. dodatkowo spiskowanie z pracownikami za plecami szefa na wykonywanie dodatkowych prac... facet ogarnij sie co piszesz i na jaka firme jesli nie usuniesz tego komentarza to pisze do administracji, jeszcze jedno zniesławienie w kierunku firmy drew-house i sprawa zostanie skierowana do sadu bo zadne drew-house nie stawialo Ci domu...mysle że rzucanie imionami ludzi na forum tez ich nie zachwyci...Kołku!!

Edytowane przez kolek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co sądzicie o połączeniu bali okrągłych świerkowych, niemalowanych z cegłą z rozbiórki lub cegłą postarzaną, Chcę wybudować jedną ściankę i komin. Ciężko w internecie coś wyczaić, a połączenie wydaje się być dość naturalne:)

 

Mój fachowiec z Konina buduje w Żyrardowie swoją drogą.

 

Mam kilka takich połączeń u siebie i to w różnej konfiguracji. Ściana nośna z cegły i na niej oparty strop i dach, ściana działowa z cegły, ściany garażu z pustaka łupanego a nad nimi nadbudowa drewniana i to wszystko przykryte jednym dachem z pozostałą częścią budynku z bala. Wygląd - kwestia gustu mi się podoba. Wykonanie - nie łatwe i problematyczne przy osiadaniu ale jeśli dobrze przemyślane to nie sprawia większych problemów w użytkowaniu. Zdjęcia muszę zrobić bo jak zwykle na nic nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...