Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sądziłem, że wycofują boramon grzybobójczy a nie c30. A przynajmniej tak mi powiedziano w hurtowni. Sam miałem jeszcze zapas obu środków i zużyłem podczas tegorocznej impregnacji.

Podejrzewam, że boramon bedzie sprzedawany nadal, tylko dostanie nową nazwę.

Spójrz na linka - tam są ze 3 strony z różnymi impregnatami, może coś wybierzesz.

http://www.e-dach.pl/a/impregnaty-do-drewna-przeglad-3082.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sądziłem, że wycofują boramon grzybobójczy a nie c30. A przynajmniej tak mi powiedziano w hurtowni. Sam miałem jeszcze zapas obu środków i zużyłem podczas tegorocznej impregnacji.

Podejrzewam, że boramon bedzie sprzedawany nadal, tylko dostanie nową nazwę.

Spójrz na linka - tam są ze 3 strony z różnymi impregnatami, może coś wybierzesz.

http://www.e-dach.pl/a/impregnaty-do-drewna-przeglad-3082.html

 

dziękuję za pomoc wycofali boramon grzybobójczy i c30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek74, może przemysleć sprawę sacrum? Mam na myśli przekazanie gotowej cerkwi do celów kultu - być może wtedy chętnych do "warsztatów" będzie więcej ;)

to taki luźny pomysł, oczywiście Ty dalej jesteś "kierownikiem wycieczki" ;)

nie bardzo jest komu to przekazać , prawosławie u nas nie istnieje akcja wisła .

He , he byłbym pierwszym fundatorem cerkwi w powojennej Polsce :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo jest komu to przekazać , prawosławie u nas nie istnieje akcja wisła .

He , he byłbym pierwszym fundatorem cerkwi w powojennej Polsce :) .

Zbudujemy - to się będziemy sami modlić a do prawosławnego czy innego to już sprawa drugorzędna . Każdy nas wysłucha jak będziemy się szczerze modlić . A jak w ofierze cerkiewkę damy - to do każdego Raju bez spowiedzi wejdziemy !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo jest komu to przekazać , prawosławie u nas nie istnieje akcja wisła .

He , he byłbym pierwszym fundatorem cerkwi w powojennej Polsce :) .

Zbudujemy - to się będziemy sami modlić a do prawosławnego czy innego to już sprawa drugorzędna . Każdy nas wysłucha jak będziemy się szczerze modlić . A jak w ofierze cerkiewkę damy - to do każdego Raju bez spowiedzi wejdziemy !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum i zabieram się właśnie za czytanie, ale chciałabym się na początek o coś podpytać. Marzy mi się dom z bala, a właściwie domek, bo chciałabym aby był on jak najmniejszy czyli 25 m2 plus antresola. Jestem singlem, często wyjeżdżam i większy na razie nie byłby mi potrzebny. I tu pytanie skierowane do forumowiczów. Czy taka budowa ma sens, czy jest kompletnie nieopłacalna i dać sobie spokój z tym pomysłem? Czy ewentualnie taki dom idzie później rozbudować w miarę potrzeb, tak jak np. szkieletowy? I jak oceniacie jego ewentualną cenę?

 

Naoglądałam się na youtube filmików w style "tiny house" i wpadłam na ten szalony pomysł...Liczę na konstruktywną krytykę:rolleyes:

 

Pomysł nie jest wcale taki szalony. Widziałem wiele domów z bala o podobnym metrażu. Czy opłacalny ? - trudno szacować bo nie wiadomo jak cenisz swoje marzenia :) Ogólnie jest tak, że im mniejsze romiary domu tym cena m2 będzie wyższa. Oczywiście zapłacisz mniej za materiały. I nie chodzi tylko o drewno, ale pokrycie dachowe, instalacje, wykończeniówkę itd Jednak przy domach z bali jednym z najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych elementów są węgły. A tych będziesz miała tyle samo jak w dużym domu czyli minimum 4. Wszystko jest jednak do dogadania z wykonawcą. Wybierz technologię, rodzaj bala, pogadaj z wykonawcami. Bo tylko bezpośredni kontakt z nimi pozwoli Ci oszcacować wstępnie koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i w okienko zastukać przyjdzie .Wczuwając się w rolę filmu:D

 

No wiesz, warto delikatnie zaznaczyć, że nawiązuje się do fabuły, bo wejdzie tu kto nowy, najpierw przeczyta , że jeden facet mówi do drugiego, że ten mu się podoba, a drugi, że zastuka w okienko...To może być zrozumiane trochę nie ten teges :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum i zabieram się właśnie za czytanie, ............. w miarę potrzeb, tak jak np. szkieletowy? I jak oceniacie jego ewentualną cenę?

 

Naoglądałam się na youtube filmików w style "tiny house" i wpadłam na ten szalony pomysł...Liczę na konstruktywną krytykę:rolleyes:

Cześć!

W prawdzie mam już "duży" dom, ale na wiosnę rozpoczynam budowę "malucha" obok niego.

Często przyjeżdżam na wieś sam całe te metry w "dużym" są mi kompletnie niepotrzebne. Ogrzewanie, sprzątanie, otwieranie i zamykanie wszystkich okiennic...

Dlatego zdecydowałem sie na malucha na planie 6x5.5m. Odezwij sie na priwa, podzielę się z Tobą informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, warto delikatnie zaznaczyć, że nawiązuje się do fabuły, bo wejdzie tu kto nowy, najpierw przeczyta , że jeden facet mówi do drugiego, że ten mu się podoba, a drugi, że zastuka w okienko...To może być zrozumiane trochę nie ten teges :D

 

Pierdzielisz waść! Szklanka niepotrzebna, mówię Tobie ja...A wiem co mówię, bom na żerdziach siedem lat strawił....Znaczy sie zarobkowo rąbał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynamy budowę domu z bala i nie mogę się już doczekać marca ponieważ wtedy mamy go mieć już u siebie na działce :)

 

Widzę, że jest tu wielu szczęśliwych posiadaczy takiego domu więc będzie kogo prosić o pomoc w pokonywaniu wszystkich wyzwań jakie na nas czekają w związku z tą budową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jeszcze w trakcie, ale już prawie po dwutygodniowym pobycie w Tatrach i trochę mi się zmienia podejście do świerka. on prawie zawsze rośnie idealnie prosty, inaczej niż sosna. zastanawiam się, czy to nie jest najważniejszą przyczyną jego popularności w budownictwie domów?

czy świerki można "korować" karcherem? :rolleyes:

jaką maks dłg ściany dopuszcza ZS? KT mówił o max 10m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy świerki można "korować" karcherem? :rolleyes:

jaką maks dłg ściany dopuszcza ZS? KT mówił o max 10m.

1. A czemu nie;-)

2. Z tą długością byłbym ostrożny zwłaszcza jeśli są w niej otwory tym bardziej drzwiowe.

Długość ściany tez ogranicza sam materiał, zmiana średnicy przy tej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...