Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maćku o tej tajemnej mocy też tak pomyślałam ale nie chciałabym być posądzona o jakieś pozaziemskie kontakty .A co do ogrzewania śledzę Twoje wypowiedzi na ten temat ale obawiam się,że tego to już z moim "konserwatywnym" mężem nie załatwię.Kominek + dogrzewanie łazienki .Żelaznym argumentem mojego męża na takie rozwiązanie jest opinia naszego architekta, który ma dom o podobnej architekturze do naszego tyle, że o 1 m szerszy czyli pow. o 11m2 większa, przy czym zlikwidował ściankę wiatrołapu i wchodzi wprost na salony oraz mała antresola na górze i grzeje tylko kominkiem+elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience.To wystarcza na ogrzanie domu w surowszych niż u nas warunkach klimatycznych. :smile:

pozdrawiam Ewa

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-12 17:30 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-06-11 11:15, *marta* wrote:

A propos pięknych domów z bali pokrytych strzechą, Maćku, jako że mam Twój e-mail, przesyłam Ci zdjęcie jednego cacka.

 

Marta

 

P.S. *marta* = tojamarta (mała zmiana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Babis dawno się nie odzywałeś jak tam Twoja droga zrobina?? Skoro tu zaglądasz to mam nadzieję,że nie zmieniłeś dezyzji.

Trzymaj się Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sprawie ogrzewania fundamentowego to największym specem jest Maciek, ja jak pisałam wcześniej raczej tego nie przeforsuję.

Ewa

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-13 15:19 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, powoli do przodu,a z kopyta bedzie po żniwach - myśle że do tego czasu będę miał wór pieniędzy na budowę.

W przyszłym tygodniu jadę w Bieszczady na rozmowy odnośnie domów, drewna i projektu. Projekt na etapie wyboru, razem z drugą połową analizujemy i teraz już chyba 7 ten najlepszy. Plany zakładają fundamenty w tym roku a tu czasu coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby analizie ekonomiczniej stało się zadość trzeba koszt fundamentu legalett porównać do kosztu tradycyjnego fundamentu plus instalcja centralengo ogrzewania (przynajmniej na parterze). Do tego powinno się uwzględnić koszty ekspolatacyjne (zyski/straty) i wziąć pod uwagę ryzyko jednego i drugiegio rozwiązania (np. ogrzewanie wodą może przemarznąć w wyniku awarii albo być nieszczelne, itp. itd).

To jest tylko strona ekonomiczna.

 

Strona zdrowotna... o wiele trudniej ją zformułować i porównać (są teorie, które mówią, że wodne ogrzewanie podłogowe to fundowanie sobie cieków wodnych w domu, kaloryfery wzniecają kurz i sprzyjają alergie, itp itd). Tu się chyba trzeba zdawać na intuicję bądź na zdanie ZAUFANYCH dobrych znajomych.

 

Ja raczej intuicyjnie jestem za ale ponieważ jestem na etapie zakupu działki to dokładne analizy (zwłaszcza ekonomiczne) jeszcze przede mną... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jeden kosztorys stan surowy zamknięty z dowozem i montażem-92000zł netto,rekojmia na 5 lat.Jest to cena wyjściowa do dalszych negocjacji.Mój projekt zawiera 3 balkony,co z pewnością podraża jego koszt.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to L-18, bale grubości 16 cm.Z tym, ze w zapyt.o cenę nie uwzględniłam kosztu wyończenia balkonów.Ale cena moim zdaniem do przyjęcia.Może jestem naiwna ale liczę,że jeszcze uda mi się coś utargować z 10% :???:

Ewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością,bo sprawa wykonawcy w moim przypadku nadal otwarta.A wspomniany kosztorys dotyczy domu z bali świerkowych

Ewa

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-17 12:06 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w dwóch firmach. Z trzeciej ściągnęłam bardzo dokładny materiał nt. domu, który mnie interesuje. Jestem załamana. Co za ceny!

Najtańsza firma daje tylko połowę, jak nie jedną trzecią tego, co najdroższa. Najdroższa buduje dom marzenie.

Mam chwilowy niż emocjonalny, bo wychodzi na to, że taniej będzie zbudować dom z Ytonga, albo czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie załamuj się... :smile:

Nie od razu Kraków zbudowano.

To przecież pierwsze podejście...

W każdej firmie pewnie można po piersze pogadać o cenie a po drugie może taki wybrać projekt, żeby zacząć od jakiejś bazy (finansowo dostępnej) a po czasie dokładać resztę. Albo nawet coś tam samemu skrobnąć metodą gospodarczą.

My mamy taki pomysł, żeby zamówić stan surowy zamknięty a potem zobaczymy, kto i kiedy co i jak dalej zrobi...

 

Każda nawet wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroczku !

 

Ale mi się zabrało na mądrości ludowe... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...