Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z grubszych bali nie budują, a raczej nie budowali. Są to fachowcy od drzewa po wieloletniej pracy w tej branży, może nie za wiele orientują się w nowych tendencjach.

Widziałem dwa domy postawione przez nich, b. ładne tylko jak dla mnie nie ten projekt. Ja chyba będę dostosowywł wybrany projekt z gotowych, do tej technologii.

Jeszcze jedno spostrzeżenie - jest wydaje się niedopracowana sprawa wykończenia bali od zewnątrz. Oba oglądane domy były lakierowane lakierem bezbarwnym - nie jest to to co chciałbym mieć.

Chyba będę eksperymentował z bejcą, albo coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1996 roku jestem właścicielką malego domku z bali. LUUUDZIE! Nie ma nic lepszego. Domek w pierwotnym zamyśle byl budowany jako dom letniskowy, ale od razu zalozylismy porzadne ocieplenie go. Ma w podstawie tlko 36 m2, ale chodzilo tez o forse (dom jest firmy Misoni - kiedy jeszcze robila takie male i wzglednie tanie, chociaz z kiepskiego materialu). Ma tez cudowne, wysokie poddasze i jest śliczny. Dom zostal porzadnie ocieplony (tak jak pisal Wojtek Nitka, ale ze stropami i dachem, wiec pozostala czesc wypowiedzi jest bzdura). Latem jest w nim chłodno, a zimą ciepło. Grzeje go fantastyczy piecyk firmy Jotul (z szybką).Ogrzewa parter i poddasze tak, ze zima chodzimy w podkoszulkach z krotkim rekawem. Sasiad, ktory ma kominek (bez wkladu) ciagle marznie. Nasz piec spala naprawde niewielkie ilosci drewna. Ocztwiście od czasu jak mamy piec jezdzimy tam nawet na Swieta Bozego Narodzenia i na Sylwestra. Nie ma nic lepszego niz dom z bali. Jedyna jego wada w dzisiejszych czasach to niestety cena. My zdazylismy zanim jeszce ceny wzrosly. Pozdrawiam balowiczow Gośka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku ta firma znajduje się w wykazie, który mi kiedyś przesłałeś,bo jakoś z adresu podanego przez Babisa nie mogę wejść.

pozdrawiam

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-20 13:42 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto L-18 i L-34 różnią się tylko tym,że w tym drugim garaż jest w bryle a ja mam wolnostojący.Niestety Stollux buduje tylko z świerka i modrzewia.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to oferta Stolluxu i jak do tej pory jest najkorzystniejsza. Dziś mam otrzymać ofertę z firmy handlowej która buduje z sosny syberyjskiej.Podejrzewam,że oferta też będzie atrakcyjna ale jakoś boję się tego typu Firm,których głównym zapleczem jest biuro i mogą w każdej chwili się zwinąć i szkag trafia rękojmię i gwarancje

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...