Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Panie i Panów Balowiczów

 

Co do waszych okien to firma która mówi że jak nie zamontuje okien to nie da gwarancji, chce was naciągnąć na montaż. Jak tak stawiają sprawę to wychodzi na to że tylko oni okna potrafią montować, a pozostali ludzie co najwyżej mogą popatrzeć. Bzdura totalna. Za komuny byli monopoliści a teraz jest wolny rynek. Jak ja chcę okna wstawić sam bo robię to od x lat, to oni mi nie dadzą gwarancji na nie. To niech szukaja innych frajerów.

Może trochę za ostro pojechałem, ale sam sprzedaję okna i nigdy nie było zależności pomiędzy montażem, a gwarancją, bo gwarancja na okna się należy

niezależnie kto montuje.

Co do okien w domach Pana Romana to chłopaki znaja się na rzeczy i radzę Wam nie eksperymentować.

Vatem się nie przejmujcie jak kupicie z vatem 22% to i tak będziecie mogli pisać o zwrot w US.

 

Pozdrawiam

 

Zygmunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest możliwość, żeby za montaż zapłacić ale z niego nie skorzystać. I tak wychodzi taniej. Paradoks.

Annnju tu chodzi o to,że za usługę a więc montaż okien jest Vat 7%, a za kupno 22%. Jak kupujesz z montażem to oni to rozliczają jako usługę a nie sprzedaż. Czy ja to jasno wyjaśniłam, bo mam wrażenie że nie do końca...

 

Kadargo to mnie zainteresowałeś. Bo, że ta gadka o gwarancji to lipa to wiedziałam. Ale Vat to wychodzi całkiem spora sumka. Na jakiej podstawie wystąpić o jego zwrot. Myślałam,ze pokończyły się wszystkie ulgi budowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Jeszcze jest możliwość, żeby za montaż zapłacić ale z niego nie skorzystać. I tak wychodzi taniej. Paradoks.

Annnju tu chodzi o to,że za usługę a więc montaż okien jest Vat 7%, a za kupno 22%. Jak kupujesz z montażem to oni to rozliczają jako usługę a nie sprzedaż. Czy ja to jasno wyjaśniłam, bo mam wrażenie że nie do końca...

 

Kadargo to mnie zainteresowałeś. Bo, że ta gadka o gwarancji to lipa to wiedziałam. Ale Vat to wychodzi całkiem spora sumka. Na jakiej podstawie wystąpić o jego zwrot. Myślałam,ze pokończyły się wszystkie ulgi budowlane?

 

Cześć z tego co się orientowałem to VAT na materiały budowlany wynosi w dalszym ciągu 7%. Oczywiście nie można przekroczyć kwoty 1m2 ustalonej przez GUS, która w każdym woj. jest inna. O zwrot można starać się chyba raz w roku. Aczkolwiek czas oczekiwania wynosi do 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIA-.....dobrze wyjaśniłas i ja rozumiem co chciałas powiedzieć bo my z tym tematem też się juz zapoznawaliśmy....!!!

 

dzis mam wyceny moich okien z firmy z ADPOL, z TORUNIA, na profilach Siegenia....- nie wiem skąd mają tak duże ceny..... w sosnie i meranti wyszło bardzo podobnie i 3tys. drożej niż URZĘDOWSKI ma...-czy należy wyciągnąć wniosek że OKNA URZĘDOWSKIEGO są kiepskie???

 

a ma ktoś tego Urzędowskiego (okna) juz zamontowane u siebie????

 

ten zwrot róznicy między 7 a 22% to wydaje mi się że tylko dla tych co nie korzystali z ULGI BUDOWLANEJ w poprzednich latach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że piszesz o innych firmach bo nie będę musiała już za nimi ganiać i czekać na wyceny. Okna masz pewnie standardowe tak jak ja więc skoro tobie policzyli drożej to mi też policzą. Nam się u Urzędowskiego podobają te okna z szybami o przenikalności 0,5 W/m2K. Nie wiem czy jeszcze jakaś firma ma takie rozwiązanie.

A może taniej bo to popularna firma i mogą sobie pozwolić na niższe ceny? No nie wiem

Ludzie piszcie od kogo macie okna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sloneczko

ulg jako takich nie ma - ale w budownictwie mieszkaniowym oraz przy remoncie mieszkań wszystkie wydatki na materiały obarczone stawką 22 %,mozna rozliczyć z US. Czyli US zwraca różnicę między 7% a 22%. Są specjalne formularze oraz tabela jakie materiały tak mozna rozliczyć. Biorąc to pod uwagę nieopłaca się zapłacić firmie za montaż i go niebrać, bo tak jak napisałem odzyskacie VAT z US. A okna niech montuje R.T.

Jeszcze jedno jak firma sprzedaje z vatem 22 % nie musi zamrażać pieniędzy

na dwa miesiące, i powinna być bardziej skora do rabatów.

Jak do mnie przychodzi klient i kupuje tylko okna to daję rabat większy niż klientowi który bierze okna z montażem.Ale to kwestia rozmów.

 

 

Pozdrawiam

 

Zygmunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź Kadargo, też wolę żeby mi Trochanowski (co prawda Krzysztof nie Roman :) ) zamontował okna niż ktoś kto się wcale na drewnianych domach nie zna. Dobrze wiedzieć że jest możliwość odzyskania kasy.

 

No i kolejna przykra wiadomość. Marzył nam się dach z gontu i że tak powiem d..

Nie przejdzie przez te cholerna babę konserwatora zabytków. Ma być dachówka. Jeszcze zgodzimy się na łupek, ale co ta wariatka na to powie? Kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie samotnie budujacych :D

 

Dziekuje, Witam rowniez. :D

Na jakim etapie budowy jestescie? Ja mam juz wszystkie pozwolenia i nawet kredyt, kosztowalo mnie to sporo biegania, ale mam juz to za soba...

U nas jezeli- pogoda pozwoli chcemy robic fundamenty jeszcze w grudniu, a w kwietniu ma przyjechac ekipa stawiac domek.

Marzenia....Ale sie czasem spelniaja! :wink:

Mieszkamy nawet nie 100km od siebie, a w naszych stronach jest bardzo niewiela domow z bali..ja osobiscie widzialam 2..A jak jest blizej Trojmiasta?

Pozdrowienia.

 

Oj ja to sie nabiegalam ,,, tego sie opisac nie da...

w mojej okolicy jest kilka ale troche to wyglada jak stodolki a nie jak skandynawskie domki ;-) takze nie ma tego duzo, przynajmniej mi sie w oczy nie rzucily zadne piekne okazy ;-) a moze jest ktos jeszcze z 3miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie z mężem planujemy budowac dom. Znalazłam fajną stronke, która dostarcza nam wiele fajnych informacji i pomysłów. Dla zainteresowanych przesyłam link :)

http://www.budowlany.pl/pl/projekt.php?artid=5963&

 

Dzięki za stronę ciekawe informacje.

Z częsci skorzystamy.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka a gdzie Ciebie można namierzyć? :)Całą gminę objeździłem ale Twojej chatki nie widziałem.

Chyba jesteś daleko od szosy :)

 

hihi :lol: bo jak sama nazwa wskazuje moj domek jest na Zielonym Wzgórzu :D

 

 

Kasiu- w Wielkim Kacku w miescie goral? serio? :)

 

Domek wprawdzie budowany przez gorali ale w stylu wiejskiej chalupy a nie chaty goralskiej. Zgodę wyrazil miejski konserwator zabytkow wiec sam fachowiec stwierdzil ze w tym miejscu taki dom nie bedzie razil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka a gdzie Ciebie można namierzyć? :)Całą gminę objeździłem ale Twojej chatki nie widziałem.

Chyba jesteś daleko od szosy :)

 

hihi :lol: bo jak sama nazwa wskazuje moj domek jest na Zielonym Wzgórzu :D

 

 

Kasiu- w Wielkim Kacku w miescie goral? serio? :)

 

Domek wprawdzie budowany przez gorali ale w stylu wiejskiej chalupy a nie chaty goralskiej. Zgodę wyrazil miejski konserwator zabytkow wiec sam fachowiec stwierdzil ze w tym miejscu taki dom nie bedzie razil. :)

 

 

A obok beda normalne jednorodzinne domki betonowe? czy jakies odludzie macie pod lasem?

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...