Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

A obok beda normalne jednorodzinne domki betonowe? czy jakies odludzie macie pod lasem?

 

:p

Nie jest to odludzie a raczej centrum starej wsi (objete nazdorem konserwatora). Budynki w wiekszosci to zabytkowe chalupy glownie z cegly, niektore tynkowane. Waruni zabudowy bardzo ograniczaly wyglad domu- miedzy innymi szerokosc i wysokosć elewacji, ksztalt dachu, rodzaj pokrycia. Konserwator nie widzi jedank problemu w tym by sciany byly drewaniane.

Tym bardsziej, że w poblizu powstal niedawno budynek zbudowany w prawdzie w technologii tradycyjnej ale spora czesc elewacji jest wynonczona własnie w drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jest to odludzie a raczej centrum starej wsi (objete nazdorem konserwatora). Budynki w wiekszosci to zabytkowe chalupy glownie z cegly, niektore tynkowane. Waruni zabudowy bardzo ograniczaly wyglad domu- miedzy innymi szerokosc i wysokosć elewacji, ksztalt dachu, rodzaj pokrycia. Konserwator nie widzi jedank problemu w tym by sciany byly drewaniane.

Tym bardsziej, że w poblizu powstal niedawno budynek zbudowany w prawdzie w technologii tradycyjnej ale spora czesc elewacji jest wynonczona własnie w drewnie.

 

Wyrazy szacunku dla Pana Konserwatora.

Bez grama ironii i sarkazmu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady.

 

Wczoraj byliśmy podpisać umowę na budowę domu i nasz wykonawca dał nam do myślenia.

 

Mianowicie:

 

Przyjechaliśmy przekonani, że budujemy bartne 67 + garaż obok (nie w bryle budynku).

Gościu powiedział, że garaż 8 tys (szkielet garażu oczywiście).

 

Dodał również że jakbyśmy się zdecydowali na ośka drewnianego z garażem w bryle to nam wyjdzie różnicy 2 tys (2 tys drozej jak wybierzemy ośka drewnianego z garażem) niż jakbyśmy budowali bartne plus garaż obok.

 

I teraz ogromny dylemant bo Osiek jest o 15 m2 większy od Bartnego.

 

Nie chcę władować się w jakieś super dodatkowe koszty ze względu na to że osiek jest trochę większy.

Jak wy byście postąpili??

Budować Bartne plus garaż obok czy Osiek z garażem w bryle??

 

HELP:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom w Tatra House czy ktoś miał z nimi do czynienia.

Bede wdzięczny za info bo wkrótce mam podpisać kontrakt na budowę.

Z góry dzięki za info

 

Ja mialem z nimi do czynienia. NIe polecam chcieli mnie naciagnac na dodatkowe 20 tys za cos, co bylo dla nich ulatwieniem, ale ze mialem dodatkowe "zyczenie" to chcieli wiecej. Ogolnie nie chcialem aby mi dom budowali sprawdzalem tylko rozpietosci cenowe i przy okazji wyszlo takie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abysmy mogli cos napisac jak my bysmy postąpili to musisz podac więcej danych..tj. jaki metraż jest dokładnie jednego a jaki drugiego domu, ile pokoii, ile TY pokoii potrzebujesz, etc..

garaż dobudowany- nad nim możesz zrobić fajny pokoik,- ale musisz zrobic większe fundamenty, to też kosztuje..ale nie da się wszystkiego przeliczyć bo nieraz warto zaplacić i więcej a coś za to zyskac!!!

-garaż nawet jak jest dobudowany obok, tzn. stoii pod innym dachem ale ma przejście z domu do garażu bezpośrednio, to to liczy się do podatku jak za dom, - tak przynajmniej ja to zrozumiałam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abysmy mogli cos napisac jak my bysmy postąpili to musisz podac więcej danych..tj. jaki metraż jest dokładnie jednego a jaki drugiego domu, ile pokoii, ile TY pokoii potrzebujesz, etc..

garaż dobudowany- nad nim możesz zrobić fajny pokoik,- ale musisz zrobic większe fundamenty, to też kosztuje..ale nie da się wszystkiego przeliczyć bo nieraz warto zaplacić i więcej a coś za to zyskac!!!

-garaż nawet jak jest dobudowany obok, tzn. stoii pod innym dachem ale ma przejście z domu do garażu bezpośrednio, to to liczy się do podatku jak za dom, - tak przynajmniej ja to zrozumiałam.....

 

A więc tak:

 

Czego potrzebuje: 3-4 pokoje plus kuchnia,łazienka, kibelek, salooon i male pomieszczenie techniczne (słoiki, itp. sprawy) oraz na 100% garaż.

 

W obu to jest (znaczy pomieszczenia nie ma, ale bedzie bo rezygnujemy z lazienki na dole, zostawiamy tylko WC, a w miejsce lazienki robimy pomieszczenie techniczne).

 

Teraz porównianie

-Bartne - pow. użytkowa 103 m2

-Osiek - 124 m2 plus garaż 23 m2

 

Tutaj link do Bartne->http://dom-projekt.pl/projekt-domu-195.html, a tutaj do Ośka - >http://dom-projekt.pl/projekt-domu-114.html

 

Z góry dziękuję za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUży i przestronny salon jest ważny, ale czy aż tak ważny aby rezygnować z pokoju na dole??

jeśli potrzebujesz 3-4pokoje to dobrze mieć 1pokój na dole...- przeznaczenie: gabinet, sypialnia dla domowników ew. dla gościa który czasem zawita,

poprostu rozplanowanie OSIEK wydaje mi się lepsze,

 

ten salon w OSIEKU- teoretycznie nie jest wielgaśny ale jak kuchnie troszkę bardziej otworzysz na salon (jednak to zależy od preferencji waszych)

to ten salon nie będzie wcale taki mały,......

nam bardziej podoba się OSIEK + garaż z boku...-

ktoś kiedyś podesłał mi zdjęcia z wykonaniaa takiego osieku z garażem- bardzo sympatyczny domek...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie rezygnujemy z pokoju na dole, usuwamy tylko łazienkę (zostawiając sam wc) a z łazienki robimy pomieszczenie gospodarcze.

 

Stwierdziliśmy, że po kiego nam w takim domku 2 łazienki.

Co do podoba/niepodoba się to Osiek jest ładniejszy, ale:

 

- o 15m2 większa powierzchnia użytkowa

- lukarna na dachu zamiast okna dachowego (z tego co wiem to lukarny są sporo droższe niż okna dachowe).

 

Potrzebuje na chłodno przeanalizować za i przeciw, dlatego lepiej zrobić to komuś "z boku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lukarna na dachu zamiast okna dachowego (z tego co wiem to lukarny są sporo droższe niż okna dachowe).

 

Potrzebuje na chłodno przeanalizować za i przeciw, dlatego lepiej zrobić to komuś "z boku".

 

Hehehe, to mnie już więcej nie pytaj, bo ja wręcz organicznie nie znoszę "dziur" w dachu, w postaci połaciówek ;) A niestety u nas musiałam się zgodzić, ale tylko na 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy wg projektu indywidualnego, niewielkiego bliźniaka. Nie było w necie oferty, która by nam pasowała. Wszystkie były za duże, a mamy ograniczenia w warunkach zabudowy.

 

Tak się zaczęło:

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/sztachety.jpg

 

i jest teraz:

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/dom_listopad1.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/dom_listopad4.jpg

 

Niestety nie jest to mój wymarzony dom z bala, ale będą drewniane elewacje, przynajmniej całe piętro i strona tarasowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjechaliśmy przekonani, że budujemy bartne 67 + garaż obok (nie w bryle budynku).

Gościu powiedział, że garaż 8 tys (szkielet garażu oczywiście).

 

Dodał również że jakbyśmy się zdecydowali na ośka drewnianego z garażem w bryle to nam wyjdzie różnicy 2 tys (2 tys drozej jak wybierzemy ośka drewnianego z garażem) niż jakbyśmy budowali bartne plus garaż obok.

 

I teraz ogromny dylemant bo Osiek jest o 15 m2 większy

Budować Bartne plus garaż obok czy Osiek z garażem w bryle??

 

HELP:)

 

Jeśli różnica w cenie ma być niewielka to OSIEK.

WG kosztów ze strony biura różnica jest jednak większa - coś koło 60.000 zł. Na pewno bardziej ustawny i funkcjonalny jest Osiek. Te 15 m2 to jedno ale możliwość wykorzstania wszystkich metrów to drugie .

Ja bym brał OSIEK. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...