Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do garażu w bryle budynku: mnie sie nie podoba i wg mnie szpeci budynek. dodatkowo mam wrazenie że właściciel takowych chcieliby samochód wprowadzic nawet do swojej sypialni......

DOM to DOM a wóz może sobie stać gdzies dalej albo w garażu pod domem, byleby wjazdu nie było widac w elewacji.

Inna sprawa jest gdy warunki dzialkowe nie pozwalają na wybudowanie drogiego budynku-garazu, albo pod. Wtedy mus to mus albo garaż pod chmurką.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że garaż w bryle budynku to zbyt duży ukłon w stronę wygody kosztem wyglądy całego domu. Podatek od garażu wolnostojącego jest większy ale taki w bryle na pewno pogarsza energooszczędnośc całego domu, inna sprawa że taki wolnostojący trudno ogrzewać. Zawsze jest cos za cos.

Ja zamierzam budować bartne (osiek tez mi sie podoba), jedyna zmiany to powiekszenie dolnego tarasu, likwidacja tego śmiesznego pomieszczenia obok łazienki na poddaszu i dwa dodatkowe okna połaciowe w celu doswietlenia pokojów na górze. Acha i oczywiscie pelne podwpiwniczenie. Jestesmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że garaż w bryle budynku to zbyt duży ukłon w stronę wygody kosztem wyglądy całego domu. Podatek od garażu wolnostojącego jest większy ale taki w bryle na pewno pogarsza energooszczędnośc całego domu, inna sprawa że taki wolnostojący trudno ogrzewać. Zawsze jest cos za cos.

Ja zamierzam budować bartne (osiek tez mi sie podoba), jedyna zmiany to powiekszenie dolnego tarasu, likwidacja tego śmiesznego pomieszczenia obok łazienki na poddaszu i dwa dodatkowe okna połaciowe w celu doswietlenia pokojów na górze. Acha i oczywiscie pelne podwpiwniczenie. Jestesmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe.

 

A w jaki sposób pogarsza niby energooszczędność???. Jak nie masz garażu to ocieplasz wszystkie ściany, a jak dobudowujesz, to nie musisz go wcale ocieplać (te 3 dodatkowe ściany).

 

Masz jeszcze lepsze ocieplenie bo oprócz ocieplenia ściany zewnętrznej masz jeszcze garaż, który choć nie koniecznie musi być ocieplony, to i tak ma wyższą temperaturę niż na zewnątrz.

 

Wiata odpada, szkoda pieniędzy na takie cos wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do tego garażu trzeba sie dostać, no chyba że tylko z zewnątrz budynku, to zawsze stwarza ryzyko powstania mostków termicznych. Jeżeli garaz jest tylko dostawiony do budynku a nie stanowi z nim jedenej całości to oczywiscie nic nie pogarsza, ale myslalem ze rozmawiamy o garazu w bryle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też urzekł, bo faktycznie jest prosty, dach dwuspadowy, żadnych cudów nie ma, łazienki pod sobą i obok kuchni (krótkie prowadzenie instalacji wodnej), ale.... apetyt rośnie w miarę jedzenia...gościu nam buduje Bartne z garażem obok za kwote X, a Ośka z garażem w bryle za kwote X+2000 zł, a osiek większy, garaż w bryle (mniejsze podatki), tylko że więcej powierzchni a więc więcej ocieplenia, posadzek itd. itp., lukarna na dachu....ciężka decyzja a musi zostać podjęta do niedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady.

 

Wczoraj byliśmy podpisać umowę na budowę domu i nasz wykonawca dał nam do myślenia.

 

Mianowicie:

 

Przyjechaliśmy przekonani, że budujemy bartne 67 + garaż obok (nie w bryle budynku).

Gościu powiedział, że garaż 8 tys (szkielet garażu oczywiście).

 

Dodał również że jakbyśmy się zdecydowali na ośka drewnianego z garażem w bryle to nam wyjdzie różnicy 2 tys (2 tys drozej jak wybierzemy ośka drewnianego z garażem) niż jakbyśmy budowali bartne plus garaż obok.

 

I teraz ogromny dylemant bo Osiek jest o 15 m2 większy od Bartnego.

 

Nie chcę władować się w jakieś super dodatkowe koszty ze względu na to że osiek jest trochę większy.

Jak wy byście postąpili??

Budować Bartne plus garaż obok czy Osiek z garażem w bryle??

 

HELP:)

 

 

Słuchaj budujesz dom swoich marzeń, w którym bedziesz mieszkał kilkanaście- kilkadziesiat lat i nie patrz, że tu zaoszczedzisz tyle, a tam tyle dopłacisz. na czyms zaoszczedzisz najwyżej :wink:

wybierz opcję, która Ci najbardziej odpowiada i już!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam widzisz - wszystko kwestia gustu. :p

Mimo wszystko uważam , że pokoje na poddaszu zdecydowanie na plus dla Osiek'a .

 

A czym się ten plus przejawia?? Oprócz oczywiście powierchnii użytkowej?

Chodzi mi o to , że w BARTNE pokoje na poddaszu są naprawde małe. Jak wynika z przekroju pionowego powierzchnia pod poziomym sufitem ma ok. metra szerokości . Reszta to skosy. Przy tym ta najwyższ ściana pomiędzy pokojami jest ciężka do zagospodarowania , bo cokolwiek tam postawisz to stanie na linii drzwi - okno. 8,4 i 9,96 m2 to skromnie newet przy pełnej wysokości ścian. Jeśli prawie cały sufit jest skośny to przestrzeni , tlenu robi się maluuuutko. Trudno jest zagospodarować takie pokoje aby były funkcjonalne i ...ładne.

OSIEK ma niby tylko kilka metrów więcej ale są to metry które naprawdę robią różnicę . Łatwiej wszystko poukładać. Nie ma klaustofobii.:wink: .

Osobiście nie lubię lukarn ale tu na pewno poprawia "ustawność". No chyba żeby połączyć dwa pokoje i zmienić lukarnę na połaciówki.

Napisałeś , że interesują Cię 3-4 pokoje +salon. Gdyby zrezygnować z jednej ze ścianek działowych na górze to byłyby 3 pokoje (poza salonem ) plus pomieszczenie nad garażem , które wyjdzie całkiem spore.

 

W sumie podpisuję się obiema rękoma pod tekstem poharatka. Twój wybór.Twoja decyzja. Twój ból głowy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nasz domek w środku z rozmieszczenia pomieszczeń jest troszkę podobny do tego ośka...,

inaczej jest tylko u nas wejście, i łazienka, ale garaż, salon, kuchnia, wychodzą podobnie, PLUSEM jest to że garaż ma już 1ściane którą i tak była budowana bo to była ściana domu, nie będzie ogrzewany, ale przez to że jest przy domu to samo to zapewni mu "większą ciepłotę" niż jakby stał samotnie, ponadto z uwagi iż garaż przylega do ściany północnej domu to "ociepla " nasz dom....

A oto w szkicu....:

http://img233.imageshack.us/img233/3573/p1010577kn5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...