Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WITAJ IWONA>.

niesamowite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,

tak własnie sobie myślałam że z tych osób co im buduje to tylko kilka jest na forum!!!!!.....

ciesze się bardzo że wkońcu do nas zawitałaś...!!! jak znaleźliście to forum o balach??? czy dopiero teraz?????

to prosimy o relacje z budowy, a najlepiej fotorelacje w dzienniku lub na forum............ czekamy i kibicujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

pozdrawiamy ciepło

 

 

 

Piotr-...ściana w kuchni ma długośc prawie 340cm więc tam zmieści się większość szafek, lodówka jak w planie upchniemy w kącie, a między lodówą a stołem będzie ok. 200cm...to chyba świat na przestrzeń a nic więcej nie planujemy tam wstawiać..no aż tyle szafek nie mamy do kuchni,...

co do schodów to musze jeszcze raz poczytac....-

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TWOJE UWAGI!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTR NOWY>.

więc kolejno:

1. łazienka jest chyba dość spora, sauny nie bedzie, inne łazienkowe gadzety powinny się zmieścić na spokojnie.........

2. na tej ścianie łazienkowej planujemy postawić szafy taaakiie wieelgaśne..,..

3. przy obecnych schodach wejście na poddaszu mamy dokładnie po środku chałupy, a jeśli byłoby bliżej brzegu ściany to można byłoby "oberwać od sufitu poddasza jak wchodziłbyś po schodach"..

4. skoro nie będzie drzwi to myślimy też o ew. np. 30-50cm poszerzeniu całej ściany łazienkowej- ale wtedy te wielgachne szafy musiałby się troche zmniejszyć....

5. poddasze nasz nie ogranicza w rozmieszczeniu schodów

6. pokoju nie da się juz teraz podłużyc......(bo ściany działowe dobrze jest jak lecą pod balami sufitowymi)

7. dziękujemy za 5min. spędzonych nad naszym parterem!!!!!- a kiedy TWÓJ projekt?????

 

8. SERDECZNIE POZDRAWIAMY....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie teraz pochwale:) Dołączyliśmy do balowiczów i właśnie wykańczamy dom zrobiony przez pana Romana Trochanowskiego z ekipą. A z garażu zrezygnowaliśmy na rzecz wiaty.

 

To chyba na Twoją budowę miałem jechać na wizytację :)

Jak rozmawiałem z Panem Romanem to właśnie do Gdańska mnie zapraszał w listopadzie ale niestety czasowo się nie wyrobiłem.

 

Podaj na siebie jakieś namiary:) (priv)

Będę wdzięczny mogąc zerknąć na Twój dom.

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNNJA nie wiem jak to ma być z tymi szafami. Jeśli zrobicie szafy wzdłuż ściany łazienki to jak dojdziesz do schodów? To znaczy dojdziesz ale pierwszy bieg jest "bokiem"... Między 1 schodkiem a ścianą łazienki jest jakieś 90 cm. Przed szafą (zakładam głebokość 60 cm) zostanie jakieś 30 cm do 1-go stopnia. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj PIOTR..

tak masz racje..tam bedzie ok. 90cm, ale obecnie zrezygnowaliśmy ze schodów, więc jak będą już sciany to wtedy wizualnie zobaczymy ile nam zostało i jak to wygląda...- ścianki działowe będziemy stawiać jak już będą ściany zewnętrzne, i dlatego mamy możliwość ew. przesunięcia ściany łazienkowej...-

tylko sie zastanawiamy z czego stawiać, czy w lekkim szkielecie, czy np. z siporeksu czy np. z cegły....-

jeśli z cegły lub siporeksu to musimy zrobić lekkie wzmocnienie, coś na kształt ław fundamentowych bo inaczej mamy obawy że sam chudziak nie wytrzmyma.----- ma któś w tym temacie jakieś doświadczenia???

jakie macie u Siebie ściany działowe??? pełne drewno???

a wstępna wycena "na oko" schodów dębowych wyszacowana została na ok. 8tys,....

schody robi prawdziwy stolarz który tylko schodami się zajmuje- więc polegam na jego jakości i jakości jego produktów....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rzeźbienia...tylko pamiętaj aby dokładnie to wszystko zaimpregnować,.....

ps. postaraj się następnym razem o zwiedzanie chałupki za dnia...będzie lepszy widok...., SUPER-masz juz swój domek taki "namacalny"...

bo my to jeszcze na papierku, planie i foto!!!!

 

trzymam kciuki-za bliskie już wykończenia wewnątrz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o kontakt na priv. osoby, które wybudowały swój dom ze stolluxem. mam kilka pytań, bo mam wrażenie, że przestaje być "kolorowo" :evil:

Witam

Ja miałem z nimi budować ale jak mi podnielśli cenę -wcześniej zapewniali że cena którą uzgodniliśmy jest nie do podniesienia- to zacząłem się zastanawiać czy aby lepiej nie poszukać innej firmy.

Chociaż generalnie nie słyszałem żeby ktoś się na nich skarżył.

Ale moje doświadczenie jest takie lepiej sprawdz dwa razy i jak coś nie pasuje to szukacj kogoś innego.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z uwagą śledzę wszystkie posty i czerpię z nich wiedzę ,myślę że jak zacznę stawiać dom z bala to bardzo mi ta wiedza się przyda ale jak mogę to dzielę się też wiedzą jaką zdobyłam mieszkając w betonie, były pytania o okna połaciowe -porażka 1szt to można znieść ale nie w pokoju dziennym dzieci za mało światła,jak śnieg mocny zasypie to tak od razu nie zjedzie pomimo ciepła od wewnątrz,przy wyborze projektu wiem z doświadczenia musi być oprócz salonu 1 pokój w którym w każdej chwili można zrobić sypialnię(w razie choroby) no i oczywiście żeby można było się gdzie umyć (pamiętam jak musiałam zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzać na krześle plastikowym bo teściowa nie mogła już chodzić jak żałowałam że nie mam chociaż prysznica)mamy garaż w bryle budynku ale następny będzie wolnostojący bo;ścianka działowa między garażem a domem jest zawsze zimna garaż- nie ogrzewany drzwi z garażu do kotłowni jak się otworzy to niekiedy trochę czuć paliwem,dobrze że nie ma bezpośredniego wejścia do domu bo by była katastrofa,no i oczywiście nie przesadzać z metrami teraz córka idzie na swoje i na kit mi te metry no dość się rozpisałam ale jeżeli mogłam pomóc to się cieszę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...