Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam projektu tego domu lub podobnego chodzi mi o jakieś rzuty i elewacje. Z góry dzieki.

http://www.andrzej.staszel.com.pl/tmp/003.jpg

 

P.S Moze ma ktos to gdzies u siebie lub zna linka w necie

 

Masz wybitny gust,wobec tego chcę Ci pomóc w tym i podobnych.

 

Wejdź na stronę:http://www.studio51.com.pl

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam projektu tego domu lub podobnego chodzi mi o jakieś rzuty i elewacje. Z góry dzieki.

 

P.S Moze ma ktos to gdzies u siebie lub zna linka w necie

 

Masz wybitny gust,wobec tego chcę Ci pomóc w tym i podobnych.

 

Wejdź na stronę:http://www.studio51.com.pl

 

Powodzenia.

 

Dzięki, ale ta stronkę znam bardzo dobrze

a gust jak gust dom ma stanąć na Podhalu także sie wpasuje w krajobraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: Sciana dzialowa w technologii szkieletowej z plyty gipsowo-kartonowej na poddaszu, oczywiscie na stropie drewnianym (belki stropowe oparte o sciany nosne z bali, wiec bedzie osiadanie stropu). Czy ktos ma moze jakies doswiadczenie lub wskazowki na co zwracac uwage, by uniknac pekania takich scian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: Sciana dzialowa w technologii szkieletowej z plyty gipsowo-kartonowej na poddaszu, oczywiscie na stropie drewnianym (belki stropowe oparte o sciany nosne z bali, wiec bedzie osiadanie stropu). Czy ktos ma moze jakies doswiadczenie lub wskazowki na co zwracac uwage, by uniknac pekania takich scian?

Witam

 

Rozmawiałem na ten temat z trzema góralami wszyscy mówili jak jeden mąż że ściany budowane w szkielecie nie osiadają i jeśli będzie osiadała podłoga to wraz z nią siciany działowe kótre są na niej umieszczone, jednym słowem nie będzie problemów z pękaniem płyt GK.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na ten temat z trzema góralami wszyscy mówili jak jeden mąż że ściany budowane w szkielecie nie osiadają i jeśli będzie osiadała podłoga to wraz z nią siciany działowe kótre są na niej umieszczone, jednym słowem nie będzie problemów z pękaniem płyt GK.

Pozdrawiam Tomek

 

Jasne, ze sciany w szkielecie same nie osiadaja, ale jak pisalem, jesli sa postawione na stropie, ktory osiada, to i one beda poddane temu dzialaniu. A jesli podloga osiadzie nierownomiernie, bo np sciana zewnetrzna poludniowa szybciej wyschnie, a wraz z nia opusci sie belka stropowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od wymiaru twojego fundamentu od ilosci ścian, ale chyba pałacu nie budujesz ;) , więc uważam że to jest b.wysoka cena.....,koszt materiału my u siebie dalismy ok. 23 tys, bez chudziaka, bez ubijania piachu ale juz z piachem zasypanym w fundamenty (wymiary 9x10+ garaz dostawiany do domu 3,6 x 7)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam dziś z facetem od fundamentów i chce 15 tyś za samą robociznę, Jak myślicie to dużo czy mało? Dodam że gość jest polecany jako fachowiec. Jaki jest koszt samych materialów? oczywiście w przybliżeniu

 

mnie się też wydaje, że to strasznie dużo. Zalezy oczywiście, co musza zrobić, moze masz ogromny dom, robisz piwnicę, wyciagasz wszystko wysoko ponad poziom itd. Może popatrz w innych wątkach- o fundamentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedługo rozpoczynam budową domu z bala.

Buduję to z małą firmą i muszę wpłacić 40% na zakup materiałów.

Sama budowa rozpocznie się w sierpniu a w międzyczasie wykonawca będzie wytaczał bale na ściany.

Jestem ciekaw czy można w jakiś sposób ubezpieczyć (np. w PZU) tą zaliczkę.

Ja oczywiście wierzę w wykonawcę ale zawsze może nastąpić coś nieprzewidywalnego a dla mnie (jak i chyba dla większości ) 50 tys. to kupa pieniędzy.

Będzie oczywiście podpisana umowa.

Poza tym czy można jakoś sprawdzić wykonawcę tj czy nie jest na skraju bankructwa ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Andrzej

 

PS

Buduję z bala jodłowego, toczone 25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...