Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasia- czy u Ciebie wszystkie ściany będa z bala????

Tam gdzie strona tarasowa-tam masz 2x podwójne drzwi tarasowe????, nie było ci szkoda tak ciąć takieee piękne drewnienko???

wyglądają super-..bielutkie, równiutkie... no normalnie super!!!

 

Karcio102- nie zastanawiałam się nigdy nad ubezpieczeniem wpłaconej zaliczki,- sądzę że nie można tego dokonać tzn.ubezpieczyć zaliczki,

ale napewno są inne formy, tzn. ubezpieczenie budowy na placu wykonawcy- ale takie ubezpieczenie z pewnością powinien mieć Twoj wykonawca- jeśli jest firmą to ma napewno od odpowiedzialnosci cywilnej i od nieszczęsliwych wypadkow, ubezpiecza też możę swój produkt,....(czyli twoj składany dom)...- mozesz go poprosic o te dokumenty,

innej możwliwości nie znam-...ale może jest i jeszcze coś innego...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIAM jeszcze raz..

wybieramy okna...i pytanie co WY byście wybrali:

1. Okna 1-dzielne czyli jedna tafla szkła 120x150

czy

2. Okna 2-dzielne czyli normalnie RU + RU 120x150

 

jedno okno będzie w łazience a drugie w pokoju,...

wydaje mi się że to w łazience jeśli zrobimy w 1tafli szkła to będzie wieeelkieee okno i może mało wygodne w otwieraniu-uchylaniu,

wielkim plusem to byłoby większa ilość światła która wpadałaby gdyby po środku nie było dzielenia- czyli słupka....

Okna te będą na poddaszu!!! (czyli i tak w jakimś stopniu, pod pewnym kątem słońce będzie nie będzie się dostawało bo i tak zacienione dachem)...- strona wschodnia.....

 

Czekamy PILNIE na WASZE głosy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annju mam podwójne drzwi tarasowe bo to będzie wyjście z dwóch pokoi tj. z salonu i sypialni. Takie mieliśmy marzenie żeby prosto z sypialni móc sobie na ogródek w piżamie wyskoczyć :)

A będą to gładkie tafle szkła, nie tak jak na rysunku i od strony południowej więc będzie mnóstwo światła.

Jeśli chodzi o twoje okna to wydaje mi się że łazienka nie jest miejscem gdzie musisz mieć duże okna i dużo światła. A jeśli są od strony wschodniej to rano wystarczy ci tego światełka żeby zrobić się na bóstwo ;) nawet jak będziesz miała okno podzielone. No i tak jak mówisz-otwieranie dużego okna wiąże się ze ściągnięciem wszystkiego co masz na parapecie, a parapert wiadomo-lubi być zagracony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennika nie posiadam, bo tam należy wklejać dużo fotek, a ja nie potrafię :cry:

Ale na forum będę na bieżąco meldować.

A patyczki i owszem od T. ale nie R. tylko K. znaczy się brata :)

 

No a że K uczył się od R to miałem prawo się pomylić :):)

 

Tak się składa ,że często jestem obok K. gdyż działa on w moich rodzinnych stronach. Do R. też miałem swego czasu niedaleko.

 

ANNNJA: ja niestety ugrzązłem z powodów czysto praktycznych. Przeprowadzka wymusiła niestety odłożenie planów na parę m-cy gdyż są sprawy ważniejsze i one są obecnie priorytetem. Niemniej szykuję wszystko tyle ,że już tempa nie podkręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znamy wersję że to R uczył się od K, bo K siedział w Kanadzie i tam się wszystkiego naumiał a jak wrócił to sprzedał wiedzę bratu. Potem sobie pracowali razem a teraz każdy osobno. K. pracuje bardziej hobbystycznie a i tak klienci sami do niego trafiają. R. ma stronę internetową więc go wszyscy znają. Technika ta sama, a bracia są stale w kontakcie. K. to gaduła więc historię jego życia zdążyliśmy poznać :) ale bardzo fajny człowiek i z dużą ilością zapału do pracy. Trudno za nim nadążyć z zarabianiem kasiorki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ KASIA>..-bardzo humorystyczne opisy!!!... uśmiechnełam się szczególnie na to że nie nadążasz z zarabieniem kasiorki-...pociesze CIEBIE WIELCE...- nie TYLKO TY, ja co się zdąże obejrzeć, pare dni pieniążka złapie a tu już znowu kolejne BĘC- kaska..ucieka!

ale z tymi drewniakami to myślę że tak u Wszystkich jest...??

cicho, nic nikt nie chce a potem jak sie zacznie to tylko liczysz, liczysz..i ciągle dziura!!!

ALE kasieńka- błagam....

podaj mi wymiary twoich okien (moze byc na priv,_(

i napisz co sądzisz o oknie 120x150 w 1tafli szkła-tzn. no nie dzielone...?

dawajcie zdjęcia jeśli ktoś takie ma...PLIS,,,, dzielone/NIE dzielone aby miało wymiar 120x150.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annju napisz mi swojego maila to wyślę ci wykaz moich wszystkich okien i drzwi oraz projekt domku, Takich okien jak ty to nie mam. Ale wydaje mi się że dzielone są poręczniejsze i chyba lepiej będą pasowały do domku. Gdybyś wrzuciła nam widok elewacji to byłoby łatwiej coś powiedzieć bo tak po samych wymiarach to trudno sobie wyobrazić.

A my biegamy za kredytem, w sumie to mąż gania a ja z racji zagrożonej ciąży leżę i czekam na marzec. Niech żyje internet bez niego to bylibyśmy daleko w polu ze wszystkim. I jeszcze ci wszyscy dobrzy ludzie co służą bezinteresowną pomocą (tu ukłon do Piotra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIAM jeszcze raz..

wybieramy okna...i pytanie co WY byście wybrali:

1. Okna 1-dzielne czyli jedna tafla szkła 120x150

czy

2. Okna 2-dzielne czyli normalnie RU + RU 120x150

 

jedno okno będzie w łazience a drugie w pokoju,...

wydaje mi się że to w łazience jeśli zrobimy w 1tafli szkła to będzie wieeelkieee okno i może mało wygodne w otwieraniu-uchylaniu,

wielkim plusem to byłoby większa ilość światła która wpadałaby gdyby po środku nie było dzielenia- czyli słupka....

Okna te będą na poddaszu!!! (czyli i tak w jakimś stopniu, pod pewnym kątem słońce będzie nie będzie się dostawało bo i tak zacienione dachem)...- strona wschodnia.....

 

Czekamy PILNIE na WASZE głosy....

ja polecam dwudzielne

u mnie wymiar 117/114 i są super

można obejrzećhttp://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali

http://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali/photo#5153874656860925442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych balowiczów. Wczoraj zajechał do mnie na budowę jeden gość i żalił się, że ceny budowy domów z bali tak poszły w górę, że głowa boli. Mówi, że wykonawcy liczą (z materiałem) za stan surowy zamknięty już 2200 za m^2. Natomiast wykończenie pod klucz należy liczyć ok 2500 za m^2. Tak średnio to teraz 4500 - 5000 za metr. Przypuszczam, że wykończenie to niższa półka, panele itp, ponadto bal pewnie 16 + docieplenie. Wspominał, że jego kolega pracował w WAKO i twierdził, że do budowy domow stosują drewno 4 klasy (ponoć skręca się po pewnym czasie i mają dużo reklamacji). Ale ręki nie dałbym sobie za to uciąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba7207

Tak sie przyglądam Twoim ostatnim zdjęciom w dzienniku. Domek fajny, ale zastanawia mnie posadowienie belek na fundamencie. Jeśli dobrze widzę, to fundament wystaje na zewnątrz w stosunku do ściany z belek. Czy nie spowoduje to problemów, że woda spływając po ścianie(deszcz) doprowadzi do szybkiego zawilgocenia pierwszej dolnej belki ? Wydawało mi się, że to dreniana ściana powinna wystawać 1 - 2 cm poza fundament, na zewnątrz oczywiście. Jak to jest ? A jaka jest szerokość/grubość bali, a jaka szerokość fundamentu ? Czy wewnątrz też fundament wystaje spod bali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno...

Piszesz (Seba) drewno klasy 4.

Zna ktoś jakieś normy określające klasy drewna ?

Wiem , ze kiedyś stosowało się określenia klasa 1 , klasa 2 itd. Ale teraz to chyba juz nieaktualne. Więc jak klasyfikuje się teraz drewno i jaka klasa jest odpowiednia na dom z bali 24 cm ? Gdzie znaleźć te normy ? Proszę nie pisać , że im wyższa klasa tym lepiej, bo to oczywiste, ale jaka klasa jest wystarczająca dla spokojnego snu, inwestora oczywiście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundament wystaje na zewnątrz w stosunku do ściany z belek. Czy nie spowoduje to problemów, że woda spływając po ścianie(deszcz) doprowadzi do szybkiego zawilgocenia pierwszej dolnej belki ?

 

Rozwiazanie poprawne, ale wymaga zrobienia obrobki blacharskiej. Popatrz tu, jak to powinno mniej wiecej wygladac:

http://marcinplos.blogspot.com/2007_03_01_archive.html

 

marcin_aneta - pozwolilem sobie zacytowac Waszego bloga:-)

 

Wydaje mi sie, ze taka obrobka blacharska jest wrecz wskazana, nawet jesli bal wystaje na 2-3 cm poza lico sciany fundamentowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...