Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

annja: bierz ten kominek. bedzie ok. zobaczysz poprostu ze nie mozesz hajcowac na maxa i bedziesz miala przymkniety. nic sie nie stanie. wsypuj regularnie SADPAL i bedzie git :)

jesli pojawi sie alternatywa z mniejsza moca i interesujaca roznica w cenie to sie zastanow a jesli nie to tez bedzie dobrze ! wazne zeby przepalic co jakis czas na maxa zeby sie wszystko wypalilo w kominie... grozi pozarem jak dlugo jarasz zduszonym ogniem. kwestia oczywiscie tez drewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam dokładnie o co chodzi z tym bilansem cieplnym , ale wydaje się on być powięzany właśnie z akumulacyjnością.

 

Bilans cieplny zalezy od sezonowego zapotrzebowania na ciepło i kubatury budynku. Nie uwzgledniona jest akumulacyjnosc budynku, bo ta wplywa na komfort, a nie na ilosc energii potrzebnej do ogrzania budynku.

 

Komfort mozna tez poprawic uzywajac bardziej zaawansowanej elektroniki sterujacej ogrzewaniem (np. sterownik pogodowy).

 

Z tymi murowanymi scianami to warto jeszcze rozwazyc kwestie akustyki w pomieszczeniach, bo moze sie okazac, ze odpowiednikiem cienkiej scianki szkieletowej jest sciana z grubej cegly. Nie wiem, jak jest rzeczywiscie, ale warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Roman ogląda te same stronki co ja zanim się na bale napaliłam :) Myśleliśmy też o antresoli swego czasu ale wybraliśmy jednak dużą powierzchnię poddasza. Chociaż z uwagi na fantazje o drzwiach z sypialni prosto do ogrodu będziemy mieć sypialnię na parterze. Arekk powodzenia w realizacji pomysłu-na pewno wyjdzie świetnie.

U mnie znowu wszystko utknęło w martwym punkcie. Mapy geodezyjnej niet, projektu niet, pozwolenia na budowe też niet. że nie wspomnę o wykonawcach fundamentów i więźby. Ależ się wszystko skomplikowało, chyba jakiś cud będzie jak my te fundamenty w maju wylejemy.

 

inspiracja dla fanów parterówek:

 

http://www.loghomes.org/gallery.phtml?catid=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda że ich salony są mało przytulne i moim zdaniem te ogromniaste kominki są nawet przytłaczające. Ale za to pomysły sypialniano-łazienkowe mają niezłe. Jak się przejrzy ich projekty to przy każdej sypialni jest łazienka i to raczej duża. Więc my z naszymi dwoma łazienkami to faktycznie ubodzy krewni w kurnikach.

Przyszła do mnie umowa z energetyki. Trwało to prawie 2 miesiące.Ciekawe ile potrwa przyłączenie prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem fatum jakieś czy co. Projekt do pana Trochanowskiego szedł pocztą 3 tygodnie i nie doszedł. Wysłałam więc drugi raz. I po jego przejrzeniu się mój wykonawca za głowę chwycił bo architekt olał wszystkie jego uwagi, rysunki i ustalenia i zrobił po swojemu. Czyli zrobił jak zwykle. Noż normalnie może człowieka trafić. A jak gadałam z architektem że parę rzeczy mnie dziwi i mi się nie podoba to powiedział że tak uzgodnione było z Trochanowskim. Kłamca jeden. Strop sobie zaprojektował z bali 16 cm które porozstawiał co 93 cm, a przecież milion razy mu mówiliśmy że bale będą mieć grubość 30-40 cm. To jak by je dać co 90 cm to wyjdzie mi bala obok bali. Poza tym dał wysokość 2,5 m a Trochanowski zawsze robi wyższy parter. Namieszał coś z murłatami, już nawet nie miałam siły słuchać co. W ogóle w projekcie jako technologię wskazał bale kwadratowe o wymiarach 30*30, gdy mu mówiłam że bale są okrągłe to stwierdził, ze dla konstrukcji to nie ma znaczenia. Zdaniem Trochanowskiego jednak ma. Jedyne co tak naprawdę uzgodnił z Trochanowskim to wymiary okien i drzwi, resztę sobie zaprojektował po swojemu. A tyle razy mu pisałam żeby się rysunkami i wskazówkami Trochanowskiego posiłkował i w razie wątpliwości dzwonił do niego.

Cholera

Do tego w tej chwili szanowny pan architekt jest na urlopie. Już kierownik budowy się czepił do projektu że są błędy formalne i architekt dostał go do poprawki. Teraz nie wiem co mam robić-znowu czekać miesiąc aż naniesie poprawki Trochanowskiego?

Bagno i 3 metry mułu. Przez cholernego architekta nie możemy ruszyć z pozwoleniem na budowę, a w maju najpóźniej muszę mieć fundamenty na działce. Ręce mi opadły

Opadły tym bardziej, że z uwagi na przykucie do łóżka nie mogę pojechać do tego biura projektowego i zrobić potężnej zadymy.

Nikomu nie polecam pana Iwanka i radzę uważnie przyglądać się jego projektom. Może te gotowce to ma dobrze zrobione ale projekty indywidualne to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów jestem...

Projekt gotowy, pozwolenie na budowe mam wszystko przygotowane i tylko podpisanie umowy... Mam pytanie odnosnie ceny.

Juz mowie co wykonawca ma zrobic:

1. Ogrodzenie - podmurówka+słupki+sztachetki - długość około 140m

2. Funadement z ociepleniem

3. Wszystkie przyłącza (woda, prąd, szambo+zbiornik) oczywiscie tylko do wyprowadzenia w domu.

4. wszystkie ścianki działowe + wykończnie sufitów z regipsów

5. Schody

6. Kominy z wkładem kamionkowym

7. Gril murowany w ścianie garażu

8. Tarasy ok 60 m2 z ogrodzeniem

9. Podłogi przygotowane już pod położenie terakoty, paneli itp.

10. Przygotowanie kotłowni pod ogrzewanie olejowe (wanna na zbiornik)

11. Garaż + brama garażowa

Dom ma 180 m2 z poddaszem użytkowym i będzie z bala okrągłego 30 cm.

Dach+okna+drzwi we własnym zakresie...

Cena 380tys netto...

Co myslicie o cenie??? Wykonawca juz bardziej nie chce negocjowac:(

Będe wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia-sloneczko: poszlo na priv,

 

 

Saab= a Vat to 7 czy 22%??

jak 7% to uwazam ze za całokształt wyżej wymieniony to dobra cena....

ale- to taka moja wstępna uwaga, nie analizuje tego matematycznie bo nie mam ani zdolności, ani w obecnej chwili żadnych wycen podobnych, -także nie bierz tego za pewniaka, to raczej moje takie pierwsze odczucia cenowe.....,ale ponadto mam kilka uwag:

1. cena fundamentów to znaczy w tym jest robocizna i materiał?

2. Ogrodzenie: to samo pytanie jak wyżej + ile m2 albo biezących masz do ogrodzenia???

3. Jeśli masz zamiłowanie do biegania po sklepach, zbierania wycen, zwożenia materiałów i masz na to czas i ochotę- to inna historia, ja już z doświadczenia wiem że nie wszystko co na początku wydaję się być takie proste -w rzeczywistości jest proste...pamiętaj że np. cena cementu zaraz idzie w górę- a Twoje kalkulacje są teraz, jeśli firma gwarantuje cene to znaczy że nie może/nie powinna/ Ci podwyższyć za 2-mce bo cement poszedł do góry- dobry przykład na inne materiały które też będą szły w gorę....

wielką zaletą jest: żę cenę znasz z góry za dany zakres,

rada: dokładnie w pkt co do szczegółu i detalu wypiszcie na umowie co sie w tej cenie zawiera, ....

 

to tyle z mojej strony, inni napewno też coś dopowiedzą...

 

P>S> te chałupy z oknami na cąłą ściane to CUDO......, można troche ściągnąć na uzytek własny, - już nie nasz, bo za późno, ale z drugiej strony nie wiem czy zdecydowalibyśmy się na szklenie całej ściany: bo to trzeba mieć i odpowiednią działkę, i odpowiedni metraż domu na takie zaścianki,+ oczywiście kasiorke....-tak na salon + antresola no z 50m2, bo przy mniejszych rozmiarach to traci swoje uroki, walory i to o co w tym chodziło....

Chociaż u pewniej Balowiczki przeszklenie ściany wyszło bardzo bardzo ładnie...-widziałam foto z zewnątrz....-,więc metrażu tego pomieszczenia nie znam!!!..ale wrażenia z zewnątrz bardzo ciekawe i takie inspirujące...-może się ujawni kiedyś ze swoimi fotkami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annnja vat 7% jak za usługę wybudowania domu.

Fundament materiał+wykonanie

Ogrodznie materiał+wykonanie około 140mb.

W umowie wszystko będzie dokładnie rozpisane co i za ile. Tak żeby potem nie było gadania, że coś tam jest droższe.

Nie mam czasu na latanie za wszystkim i dlatego znalazłem takiego wykonawcę, który zrobi jak najwięcej. I tak muszę sam zrobić pokrycie dachu i okna:).

Mam nadzieję, że zejdę jeszcze do 360 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saab rozumiem, że oprócz tego co wymieniłeś w zakresie robót postawi ci też dom z bali :)

Również uważam że to dobra cena biorąc pod uwagę cenę za budowanie z grubego bala i sam koszt materiału. Oczywiście jeśli uda ci się zjechać z ceną to super, ale tak na oko wydaje mi się w porządku zwłaszcza że w cenę wchodzą wszystkie materiały. Na pewno ci co budują własnym sumptem powiedzą że można to zrobić taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Balowiczow i prosze o opinie!

 

Jestem petencjalna Balowiczka, bede budowac w Beskidzie Malym.

 

Zaczynam moja "przygode" z zalatwianiem wszystkich papierkowych spraw, teraz obecnie chce sie uporac z Mapa zasadnicza do celow projektowych.

 

W Andrychowie woj.malopolskie zaspiewano mi jednak 1,000zl!!!! Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moja ziemia ma troszke ponizej 1ha.

 

Widzialam kilka postow jakis czas temu a propos tego ile inni placa, ale nie spotkalam sie z taka kwota.

Czy ktos mogly by sie wypowiedziec na ten temat-czy powierzchnia ma tu jakies znaczenie? nie udalo mi sie nic konretnego znalezc na necie.....

 

wielkie dzieki i zycze milego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Saab- pamietaj aby na umowie bylo dokladnie wyszczegiolniony material jaki chcesz nawet kolor po prostu wszystko wszystko wszystko, bo pozniej oczywiscie strony interpetuja to inaczej... taka przestroga wiadome to ale zawsze dazymy do budowy a tak naprawde najwiecej czasu trzeba poswiecic umowie i negocjacjom... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...