Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiamy się nad firmą basiala (http://www.domysyberyjskie.pl), czy ktoś miał z nimi bliższy kontakt :) ???

 

Oferta atrakcyjna, ale zastanów się czy firma stawiajaca twój dom ma jakiekolwiek doświadczenie w budowie domów drewnianych. Bo ja znam dystrybutora tej firmy który nie miał większych doświadczeń w budowie domów drewnianych.

Firma może być OK ale warto sprawdzić ile i czy wybudowali jakieś domy

 

Dodatkowo obowiazkowo sprawdzic, czy przypadkiem pracownicy nie zmieniaja sie jak rekawiczki, kto bedzie odpowiedzialny za prowadzenie budowy ze strony Wykonawcy, itp, itd. Ja bym jeszcze dodatkowo w przypadku firmy, ktora nie jest zbyt znana, poprosil kogos, kto ma pojecie o domach drewnianych i urzadzil "przesluchanie" Wykonawcy. Sciemniaczy nie brakuje, czesto powolujacych sie na doswiadczenie. Umowa obowiazkowo do prawnika. Skontaktuj sie tez moze z Panem Nitka (szkielet.pl), nie wiem, czy pomoze, ale na pewno nie zaszkodzi. a i pewnie oswieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Mam pytanie szukam blachodachówki z posypką ceramiczną. Znalazłem taką z firmy AHIROOFING ale wychodzi ok 70 zł/m2. Trochę dużo. A już zamierzam ruszyć z budową. Na marzec mam ekipę od fundamentów i w lipcu ma wejść ekipa z chałupą. Nareszcie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek no właśnie z projektem tak jest że wszystko zależy od działki i potrzeb przyszłych mieszkańców. U nas na przykład wcale nie będzie tarasu bo jedyne miejsce gdzie mógłby być to ściana południowa, a jak tam zrobię zadaszony taras to mi całe oświetlenie salonu szlag trafi. Więc zrobimy sobie altankę na ogródku, albo dobudujemy taras do garażu wolnostojącego od razu z grillem.

Jeśli chodzi o długosć domu to nasz będzie miał 13 metrów na 9. Trochanowski też mówił że belki nie mogą być dłuższe niż 10-12 metrów więc nasz domek będzie zrobiony jakby z dwóch prostokątów przyklejonych do siebie, a pomiędzy nimi na środku korytarz. Ale u nas działka bardziej kwadratowa jest i pole manewru większe.

Ciekawa jestem co na twój projekt powie architekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź co do firmy ZAJDA. Podczas rozmowy telefonicznej wydawalo mi się że znają się na fachu. Projekt Iwanka L-18 wycenil mi na 220 tys. za stan surowy zamknięty z bali okrąglych 30 cm. Fakt że nie chcą pokazać domu już zamieszkalego przez kogoś tylko mogą zabrać na budowę. Cóż .... jeszcze się zastanowię. Myślę jeszcze o firmie STOLLUX.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Iwanka L-18 wycenil mi na 220 tys. za stan surowy zamknięty z bali okrąglych 30 cm.

Pozdrawiam ;)

 

A jak szacujesz resztę?

Mówimy o tzw. standardzie bez szaleństw :D

 

Spotkałem się z opinią ,że koszt surowego zamknietego to jakieś 40% gotowca.

A jak jest faktycznie to wiedzą tylko Ci którzy już zbudowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Arek no właśnie z projektem tak jest że wszystko zależy od działki i potrzeb przyszłych mieszkańców. U nas na przykład wcale nie będzie tarasu bo jedyne miejsce gdzie mógłby być to ściana południowa, a jak tam zrobię zadaszony taras to mi całe oświetlenie salonu szlag trafi. Więc zrobimy sobie altankę na ogródku, albo dobudujemy taras do garażu wolnostojącego od razu z grillem.

Jeśli chodzi o długosć domu to nasz będzie miał 13 metrów na 9. Trochanowski też mówił że belki nie mogą być dłuższe niż 10-12 metrów więc nasz domek będzie zrobiony jakby z dwóch prostokątów przyklejonych do siebie, a pomiędzy nimi na środku korytarz. Ale u nas działka bardziej kwadratowa jest i pole manewru większe.

Ciekawa jestem co na twój projekt powie architekt.

 

Cześć Kasia ja jednak zdecydowałem się zachować taras od południa. Jedyne co zrobiłem to zwiększyłem wysokość do dachu tarasu z 205cm do 255cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Dzięki za odpowiedź co do firmy ZAJDA. Podczas rozmowy telefonicznej wydawalo mi się że znają się na fachu. Projekt Iwanka L-18 wycenil mi na 220 tys. za stan surowy zamknięty z bali okrąglych 30 cm. Fakt że nie chcą pokazać domu już zamieszkalego przez kogoś tylko mogą zabrać na budowę. Cóż .... jeszcze się zastanowię. Myślę jeszcze o firmie STOLLUX.

 

Pozdrawiam ;)

 

Cześć w tym roku parę osób z forum buduje ze Stolluxem. Tak więc możesz porozmawiać i dowiedzieć się czy wszystko poszło OK, a nawet chyba W. Nitka sprawdza jedną taką budowę. Tak więc ewentualnie rekomendacja lub nie od Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Prosze wypełniajcie ankiete! wierze ze tylko wy milosnicy drewniaków mozecie mi pomoc! :x

 

Cześć wypełniłem

ale uważam, że możesz innym pomóc, bo sa pytania z którymi miałem problem a mianowicie pytania gdzie mieszkasz i potem odległości od tego miejsca, musiałem studiować to na mapce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie tez moze z Panem Nitka (szkielet.pl), nie wiem, czy pomoze, ale na pewno nie zaszkodzi. a i pewnie oswieci.

Przejrzałem ofertę firmy i ... cena 3.200 zł./m2 (netto) obejmuje:

- Zewnętrzne i wewnętrzne ściany konstrukcyjne - OK

- Konstrukcja dachu i poszycie dachu (blachodachówka) - blachodachówka jaka, jakiej firmy?

- Instalacja elektryczna - ile punktów? okreslona ilość czy dowolna?

- Instalacja wodno-kanalizacyjna - OK

- Uszczelnienie między belkami - jakie?

- Wewnętrzne i zewnętrzne drzwi - jakie, jakiej firmy?

- Okna drewniane K11 - jakiej firmy?

- Podłoga 1 piętra - z czego, co z izolacją akustyczną

- Ściany działowe - z czego? jaka izolacyjność akustyczna?

- Komin wentylacyjny oraz komin kominkowy - OK

- Izolacja dachu - jaka? jaka grubość? co z foliami?

- Schody (pod warunkiem zachowania prostej linii) - jakie?

- Woskowanie wewnętrzne i zabezpieczenie zewnętrzne środkami firmy - jakiej firmy? ile razy malowane?

 

Wybacz te pytania, ale zawsze kiedy np. podejmuję się prowadzenia czy nadzorowania budowy, doprowadzam do szczegółowych konkretnych ustaleń w zakresie rozwiązań i stosowanych materiałów. Wówczas obie strony wiedzą czego oczekują i ... nie ma rozczarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a wiec tak jak pisalam w pierwszym poscie, wariant najgorszy III przebiega przez moj salon, tzn przez srodek mojej dzialki!! Gmina wydala mi pozwolenie 1,5 roku temu... a teraz wariant przechodzi przez ... dokladny srodek dzialki gdzie jest umiejscowiony domek... :cry:

 

WARIANT VI byl od 1978 roku planowany i uwazam jest do przyjecia ( CHOCIAZ JESTEM PRZECIWNIKIEM WOGOLE) tej trasy przez trojmiejski park krajobrazowy...

 

czyli w miejscu gdzie pytają " ile (...)" wpisuje O km 0 metrow.. ale mozna sie wypowiadac inaczej, podajac np 5 metrow..etc.

 

z gory Wam wszystkim DZIĘKUJE!

 

 

 

 

Prosze wypełniajcie ankiete! wierze ze tylko wy milosnicy drewniaków mozecie mi pomoc! :x

 

Cześć wypełniłem

ale uważam, że możesz innym pomóc, bo sa pytania z którymi miałem problem a mianowicie pytania gdzie mieszkasz i potem odległości od tego miejsca, musiałem studiować to na mapce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Prosze wypełniajcie ankiete! wierze ze tylko wy milosnicy drewniaków mozecie mi pomoc! :x

cześć jeszcze jedno

18 miesięcy temu wykupowano grunty pod A4 koło Tarnowa. Osoby które miały domy są bardzo zadowolone, dostali taką kasę, że mogli kupić domy dużo większe (były też domy postawione 2 lata przed wykupem) Tak więc może postawisz dużo większy dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, tyle wlozylam wysiłku i walki w ten wymarzony dom... ze chyba nawet nibotyczne pieniadze czy sto razy wiekszy dom nie zastapią mi tego lasu i drewniaka.. tyle ile przchodzi sie w czasie budowy, umowy, negocjacji, bankowych przepychanek, realizacji etc. tego nie da sie tak pozniej... zapomniec i budowac inny... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Piotr, tyle wlozylam wysiłku i walki w ten wymarzony dom... ze chyba nawet nibotyczne pieniadze czy sto razy wiekszy dom nie zastapią mi tego lasu i drewniaka.. tyle ile przchodzi sie w czasie budowy, umowy, negocjacji, bankowych przepychanek, realizacji etc. tego nie da sie tak pozniej... zapomniec i budowac inny... :cry:

 

Rozumiem sam od lipca pzrechodziłem przez WZ, ustalenia z gazownictwe, energetyka, kanalizacją wodociagami, z agencja mienia rolnego architektem, producentem itd i marzę o domu dla moich dzieci i to, że za klikanaście dni mam ruszyć z fundamentami bardzo mnie podnosi na duchu idaje siłę do dalszej walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków bala.Mam prośbę i zarazem pytanie .Właśnie jestem na etapie zamawiania drewna na swój domek 100m z poddaszem.Będzie to daglezja sprowadzana z Danii ,bal 40 tka,domek w stanie otwartym(sam szkielecik)będzie mnie kosztował 125 tyś +7 % vat,czy to dużo?Nie znam sie więc pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...