Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochani! zwracam sie do balowiczow ktorzy przenosili swoje domki.

 

Wlasnie dowiedzialam sie z jakiego powodu ma byc przeprowadzona autostrada przez moj dom... w starym wariancie , za dwiema gorkami jest umiejscowiony klasztor z drewna...

 

pytanie do was- ile obecnie kosztuje tak mniej wiecej przenoszenie budynków drewnanych?

 

domam ze w nazwie jest to klasztor a wyglada jak duzy drewniany dom - ale mur pruski.

 

 

dzieki za odp.

 

mam nadzieje ze mochery jakos zostawia go w spokoju i nam pol wsi nie wyburza z powodu tego malego klasztoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Piotr Wlezień
Seba a Ty z prostokątnych :D

Jak tam sytuacja z piwnicą wygląda?

Dzisiaj się dowiedziałem ,że jest baaaaardzo duża szansa ,że u mnie na wiosce będzie gaz ziemny :) Jutro będę u źródła czyli w gazowni wybadać temat. Jeśli to prawda to mnie ukierunkuje na rodzaj instalacji do ogrzewania.

 

arekk

 

Uważaj jak nie masz jeszcze jpozwolenia na budowę bo gazownia zanim wyda warunki przyłączenia gazu to może minąć ze dwa miesiące. Ja mam właśnie ten problem zaprojektowałem w domu ogrzewanie z pieca na gaz, wnioski o przyłączenie na gaz złożyłem 15 grudnia 2007 i poczekam jeszcze z miesiąc na warunku gazu. Nie mam pozwolenia i nie mogę wziać kredytu :evil:

 

Pozdrawiam

 

osobiście uważam, że warto przejść się do gazowni u mnie warunki przyłaczenia gazownia wydaje w ciagu 3 dni a jak komuś bardzo zależy to można otrzymać w ten sam dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie:

Zgodnie z umową kierownika budowy wyznacza wykonawca. Ja zgodnie z prawem nie musze mieć inspektora nadzoru budowlanego, który będzie sprawdzał kierownika.

 

Moje zdanie: taki zapis w umowie powinien zapalic czerwone swiatlo i wlaczyc glosny alarm w Twojej glowie. Kierownik budowy powinien pilnowac Twoich interesow, a jesli podstawia Ci go firma, to jest to powod, by "weszyc" spisek. Nie zgadzaj sie na to.

 

Inspektor nadzoru - dobra rzecz. Przy nastepnym domu na pewno go zatrudnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Mam jeszcze pytanie:

Zgodnie z umową kierownika budowy wyznacza wykonawca. Ja zgodnie z prawem nie musze mieć inspektora nadzoru budowlanego, który będzie sprawdzał kierownika.

 

Moje zdanie: taki zapis w umowie powinien zapalic czerwone swiatlo i wlaczyc glosny alarm w Twojej glowie. Kierownik budowy powinien pilnowac Twoich interesow, a jesli podstawia Ci go firma, to jest to powod, by "weszyc" spisek. Nie zgadzaj sie na to.

 

Inspektor nadzoru - dobra rzecz. Przy nastepnym domu na pewno go zatrudnie:-)

 

Zgadzam się jeśli kierownik budowy będzie na garnuszku wykonawcy to masz przewalone. Ja na swojej budowie mam kuzyna kierownika który będzie na telefon i mam nadzieję bedzie pilnował wykonawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne że wykonawca narzuca ci kierownika budowy, jaki mają w tym interes? Chyba tylko taki, że gdyby coś spartolili to ty się o tym dowiesz jak już zamieszkasz. Więc albo ten punkt z umowy usuń albo zatrudnij inspektora co przypilnuje kierownika.

A jaka firma będzie ci chatkę stawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej kawałek poradnika z gazeta.dom:

 

"...Obowiązek zatrudnienia kierownika budowy nakłada Prawo budowlane (art. 42 Prawa budowlanego z 7 lipca 1994 r., DzU z 2000 r., nr 106, poz. 1126).

 

Kierownik na budowie reprezentuje wykonawcę. Czuwa nad tym, aby dom został zbudowany bez żadnych fuszerek. Z kolei kierownika może pilnować wyznaczony przez nas i dbający o nasze interesy inspektor nadzoru. Nie mamy jednak obowiązku go zatrudniać.

 

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie można łączyć funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestycyjnego. Doprowadziłoby to bowiem do "chorej" sytuacji, gdy inspektor pilnowałby samego siebie..."

 

Będę też miał inspektora nadzoru, który będzie mnie reprezentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik na budowie reprezentuje wykonawcę. Czuwa nad tym, aby dom został zbudowany bez żadnych fuszerek. Z kolei kierownika może pilnować wyznaczony przez nas i dbający o nasze interesy inspektor nadzoru. Nie mamy jednak obowiązku go zatrudniać.

 

Bardzo jednak radze, by kierownik budowy reprezentowal Twoje interesy. Wykonawce moze reprezentowac tzw. kierownik robot. A najlepiej jak kierownika budowy przypilnuje jeszcze inspektor nadzoru, ktory takze bedzie przez Ciebie zatrudniony.

 

Nie sluchaj firmy, bo mozesz zalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądra decyzja z tym inspektorem nadzoru skoro kierownik nie twój.

Mój kierownik jest dosyć czepialski ale to dobrze, przynajmniej daje nadzieję że przypilnuje wykonawców.

Gadałam dziś z panem Iwankiem w sprawie zmian do projektu (te nieszczęsne belki stropowe) i choć twierdzi, że rysował tak jak Trochanowski kazał, to zrobi coś w rodzaju aneksu do projektu z przeliczeniami konstrukcyjnymi. W końcu chodzi o to żeby mi sufit nie spadł na głowę. Ja będę spokojna, kierownik budowy będzie spokojny i zapanuje wielka szczęśliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady...

Czy kwota za stan surowy zamknięty domu 101 m^2, przy balu 18cm 1100 netto/m^2 to rozsądna propozycja ? Szukam wykonawcy do budowy.

 

Jeżeli możecie podzielić sie własnymi doświadczeniami w zakresie pozostałych kosztów, bardzo proszę. Jak policzyć koszt pozostałych niezbędnych robót ?

Wstępnie dowiedziałem się, że fundament wyniesie mnie ok 10 tys. Ale nie mogę sobie poradzić z pozostałymi rzeczami i nie wiem czy nie porywam się na słońce z motyką chcąc postawić dom "balowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...