Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pakuj chatę i przenieś ją na moją wioskę. Od mojej strony jest teren niezagrożony drogą.

 

Jedno mnie martwi: właśnie po to zmieniono przepisy aby przyspieszyć tempo budów i skrócić czas "targowania się" o ojcowiznę.

 

Sam znam przypadek kobiety która nie chciała sprzedać działki pod obwodnicę miasta. Dojechali z asfaltem z obu stron i po jakimś roku zrobili przymusówkę.

 

Gdyby nie ten klasztor o którym wspominałaś byłaby zmiana w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ankamienna bardzo ci współczuję, zwłaszcza że to nowy domek i tyle co sobie pomieszkaliście. Walczcie o swoje, zawsze jest szansa że się uda.

 

Zapytam jeszcze raz bo póki co nie było odzewu. Kiedy zamawialiście deski w tartaku na podbitkę i ściany na poddaszu? I jakie to powinno być drewno (oprócz tego że wysuszone)? Czy ono już jest impregnowane? I czy ktoś wie co to deska nieobrzynana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska niobrzynana ma wykończone tylko dwie powierzchnie . Te główne. Pozostałe powierzchnie są nierówne. Czyli deska leżąca na podłodze nie jest -patrząc z góry - prostokątna. Tak mniej więcej.

Z impregnacją jest różnie . Jeśli zamówisz zaimpregnowane to zwróć uwagę na to , że impregnaty barwią drewno. :lol:

 

 

Na zdjęciach z budowy w dzianniku radekkow są takie dechy na suficie i na ścianach szczytowych. Radek napisał też , że u niego wszystkie tartaki impregnują na zielono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Co do kierownika budowy u mnie ceny wachają się w przedziale 1000- 1500 za budowę.

 

Mam pytanie jak umocować kotwy do ściany fundametnowej z bloczka betonowego?

 

 

ach ta Biała Podlaska (moje rodzinne miasto :wink: ) szlag mnie trafia jak słysze jakie tam sa ceny vs. Gdańsk i okolice :evil:

moj kier. jest w "pakiecie" za 3,5 tys. ale załatwił mi wszystkie pozwolenia, pieczatki itp,itp w expresowym tempie :wink:

 

kotwy - gwintowane pręty -murarz u nas wygiął w litere L i wmurował w wylewkę. cieśle zchwyceni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój inspektor bierze 100 pln za wizyte. Wyjdzie pewnie około 1500 - 2000 pln.

Pytanie o okna... czy w balowcu tylko drewniane czy ktos stosowal plastiki i jesli tak to jakie??? Czy w plastikach występuje szpros???

 

 

tak ja zakladam oknoplast orzech wloski

okna musza byc osadzone w takich ramkach ktora od gory ma luz 5 cm po to ze jak bal osiadzie zeby bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekk zastanawiałeś się nad akumulacją ciepła. Znalazłem taki tekst:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/sciany/akumulacja-ciepla-w-domu-energooszczednym,6326_20229.htm

 

PS Jak zrobić , żeby zamiast całego adresu www móc wpisać np. "przeczytaj tutaj" :roll:

 

Przeczytaj

 

 

Wpisuj tak:

Przeczytaj (napisz jak ma się nazywać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy Balowicze czy ktoś z Was myślał, a jeszcze lepiej ocieplił swój domek ekofibrem???

 

http://ekofiber.com.pl/

 

Czytałem na temat ekofibru i wygląda ,że jest to niezwykle ciekawa alternatywa dla wszelkiego rodzaju ociepleń. Brak odpadów , pełna ekologia i trudnopalność.

Oddycha, brak paroizolacji . Brzmi fajnie ale miało jedną wadę: z reguły materiał sprzedają razem z usługą więc musiałbym policzyć jak to wyjdzie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieszczam projektu na forum , bo nie jestem jeszcze jego właścicielką -

To do Sloik-a.

 

Boję sie tylko, że metraż "przesadzony" - 260 m kw.(parter + poddasze) + garaż 70 m kw - połączony z domem. Mamy wprawdzie 3 synów, ale pomimo wszystko trudno wyobrazić mi sobie to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z zakresu adaptacji projektu :)

ktoś będzie na pewno wiedział więcej niż ja.

mam zamiar kupić projekt, w którym przewidziana jest piwnica. czy architekt adaptujący może bez problemu wyrzucić ją na etapie adaptacji ? zakładając, że będzie m.in. na to zgoda ?

i czy również na tym samym etapie architekt adaptujący może zmienić bale prostokątne na okrągłe ?

coraz lepiej wiem, ile nie wiem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy Balowicze czy ktoś z Was myślał, a jeszcze lepiej ocieplił swój domek ekofibrem???

 

http://ekofiber.com.pl/

 

Czytałem na temat ekofibru i wygląda ,że jest to niezwykle ciekawa alternatywa dla wszelkiego rodzaju ociepleń. Brak odpadów , pełna ekologia i trudnopalność.

Oddycha, brak paroizolacji . Brzmi fajnie ale miało jedną wadę: z reguły materiał sprzedają razem z usługą więc musiałbym policzyć jak to wyjdzie cenowo.

 

Wydaje mi sie, ze ekofiber jako ocieplenie scian moze sie nie sprawdzic. Jesli dojdzie do podwyzszenia wilgotnosci w scianie, to ekofiber pochlaniajac wode zwiekszy swoj ciezar i opadnie. Teraz pytanie, czy po wyschnieciu wroci na swoje miejsce? Bo jesli nie, to mamy gwarantowana przerwe w ciaglosci izolacji.

 

Natomiast stosowanie ekofibru na stropy moze byc swietnym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon moim zdaniem może wyrzucić piwnicę tak samo jak może zmienić rodzaj bala. Iwanek np. cały czas w projekcie umieszcza mi bale prostokątne chociaż my budujemy z okrągłych. Mówiłam mu już parę razy że nie z takich bali będziemy budować, a on na to, że dla konstrukcji to nie ma znaczenia. I uparcie robi po swojemu. Dla mnie to dziwne bo moim zdaniem projekt powinien odzwierciedlać cały wygląd domu. A nasz chociaż niby indywidualny to jednak nie odzwierciedla.

 

No i z powyższego wnioskuję, że kształt belek nie jest najistotniejszy więc zapewne można go przerobić na etapie adaptacji projektu gotowego. Budulec się przecież nie zmienia. I grubość ścian też praktycznie nie (chyba)

 

Han-a no faktycznie 260 m2 to sporo. Nawet przy trójce dzieci. U mnie jest 180 m2 i na podddaszu wychodzą 3 spore sypialnie (16-18 m2) oraz jedna maleńka+sypialnia dla nas na parterze (16 m2) Oprócz tego mamy dwie łazienki, salon ponad 30 m2, kuchnia otwarta 12 m2, spiżarnia, dwie garderoby i pomieszczenie gospodarcze. Projektując sobie rozmieszczenie pomieszczeń porównywałam ich wielkość z pokojami w moim domu rodzinnym więc wiem że są to wymiary wystarczające dla 5 osobowej rodziny. Mówię głównie o sypialniach. Można by się oczywiście zastanowić nad trochę większym salonem i jeszcze jedną łazienką. Ale my planujemy dwoje dzieci więc myślę że to nam wystarczy w zupełności. Pamiętaj że im większa powierzchnia tym większe wydatki na ogrzanie, ze już nie wspomnę o sprzątaniu tego metrażu. Chyba, że kogoś stać na wynajęcie sprzątaczki to spoko. Mój ojciec i tak stale powtarza że za wielki dom budujemy bo ona ma taki i teraz by go chętnie zmniejszył po wyprowadzce dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy Balowicze czy ktoś z Was myślał, a jeszcze lepiej ocieplił swój domek ekofibrem???

 

http://ekofiber.com.pl/

 

Czytałem na temat ekofibru i wygląda ,że jest to niezwykle ciekawa alternatywa dla wszelkiego rodzaju ociepleń. Brak odpadów , pełna ekologia i trudnopalność.

Oddycha, brak paroizolacji . Brzmi fajnie ale miało jedną wadę: z reguły materiał sprzedają razem z usługą więc musiałbym policzyć jak to wyjdzie cenowo.

 

Wydaje mi sie, ze ekofiber jako ocieplenie scian moze sie nie sprawdzic. Jesli dojdzie do podwyzszenia wilgotnosci w scianie, to ekofiber pochlaniajac wode zwiekszy swoj ciezar i opadnie. Teraz pytanie, czy po wyschnieciu wroci na swoje miejsce? Bo jesli nie, to mamy gwarantowana przerwe w ciaglosci izolacji.

 

Natomiast stosowanie ekofibru na stropy moze byc swietnym rozwiazaniem.

 

My jesteśmy zdecydowani na zastosowanie TERMEXU - to fińska odmiana ekofibru. Najbardziej mi sie podoba ze nie stosuje sie przy nim folii - nie chce budowac sobie domu-torebki foliowej....

Co do ceny: 200zł/m3 i to z usługą. cena chyba mocno konkurencyjna jako że w porównaniu do wełny ochodza folie+koszt ich zamocowania(robocizna). I nie trzeba sie bac ze jak spartacza ofoliowanie to nam bedzie wiało przez ściany :D

GASOL: weż papieru toaletowego, najlepiej szarego, zmocz go do papki, wycisnij i nalep na scian niech wyschnie. jak wyschnie spróbuj go namoczyć i porównaj ilośc wody konieczną do namoczenia do objętosci papieru - musiałbyś w przestrzenie ekofibrowe lac wode z wiadra żeby stało się to o czympiszesz.... Normalna wilgoć przechodząca przez mozliwe szpary jest tak znikoma że nie daje ujemnych efektów.

Pozdr

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...