Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Piotr Wlezień

cześć Kasia_Słoneczko

To jest normalna cena w Tarnowie za robociznę. Dokładnie fundamenty wygladają następująco 998x1398 cm. Glębokość posadowienia 1,2m poniżej poziomu terenu. Wysokość 50 cm powyżej terenu. Grubość ław fundamentowych 40-30 cm, łącznie 83 mb. Grubość ścian fundamentowych 30 cm. Ale to chyba ze względu na ceny coraz trudniej znalkeżć u nas ekipy bo jeżdżą na budowy do Warszawy. Aczkolwiek były tańsze ekipy nawet 3500 za rbociznę ale wolałem zapłacić więcej i mieć ekipę sprawdzoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Biuro projektowe mi wyjaśniło, że dołączają in blanco zgodę na zmiany i w jej ramach można m.in. usunąć piwnicę.

 

Jeśli mogę coś doradzić to nie kupuj projektu tylko zanieś architektowi który będzie Ci robił adaprację ogólny plan projektu np. ze strony internetowej i poproś o projekt indywidualany może się okazać że będzie taniej niż kupno projektu i później dodatkowo zapłacenie za adaptację zwłaszcza jeśli masz dużo zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu_słoneczko, dzięki za odpowiedź. Wiesz, przy tym ociepleniu od zewnątrz, to ja bym się upierała, mimo, że jestem laikiem. Mój wykładowaca z podstaw budownictwa powiedział kiedyś na wykładzie, że gdyby Bóg chciał ocieplenia od wewnątrz, to futra rosłyby do środka :). A wracając jeszcze do poddasza, czy ściany szczytowe też są zazwyczaj ze szkieletu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jak pisałam o cenie za fundamenty to miałam na myśli wykonanie całego stanu zerowego. Chyba źle się wyraziłam. Czyli wykop, fundamenty, murowanie z bloczkówi, ocieplenie, izolacja, wyciągnięcie hydrauliki i wylanie chudziaka. Ile u ciebie to będzie kosztowało?

Bo u mnie robociznę najtaniej policzyli na 15000, bez cen za materiały.

 

Bochuna będę mieć ocieplenie z zewnątrz, ale już projektu nie będę zmieniać bo nie mam siły czekać kolejne kilka tygodni na poprawkę. Kiedyś muszę wystąpić o pozwolenie na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień
Piotr jak pisałam o cenie za fundamenty to miałam na myśli wykonanie całego stanu zerowego. Chyba źle się wyraziłam. Czyli wykop, fundamenty, murowanie z bloczkówi, ocieplenie, izolacja, wyciągnięcie hydrauliki i wylanie chudziaka. Ile u ciebie to będzie kosztowało?

Bo u mnie robociznę najtaniej policzyli na 15000, bez cen za materiały.

 

Bochuna będę mieć ocieplenie z zewnątrz, ale już projektu nie będę zmieniać bo nie mam siły czekać kolejne kilka tygodni na poprawkę. Kiedyś muszę wystąpić o pozwolenie na budowę :)

 

Wyraziłaś się dobrze i u mnie za taki stan tyle policzono. A ta ekipa u mojego znajomego w zeszłym roku za postawienie ścian i fundamenty domku małego 80 m2 wzieli 18 000 za robociznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

:)

Bochuna widzę że interesuje nas ta sama firma (Basiala), my już jesteśmy po kilku rozmowach z nimi, pisałaś że chcesz budować z cedru, my też o tym myśleliśmy ale ceny :( . W tej chwili to oni mają cedr w cenie modrzewia, ale my chudziaczki zdecydowaliśmy się na sosnę.

kasiu_słoneczko , u nas fundament 10 000 za domek 12,44*9,75 jak się wstępnie dowiadywaliśmy.

zastanawiamy się nad ogrzewaniem. Kominek z płaszczem wodnym czy z rozprowadzeniem gorącego powietrza? Może ktoś nam doradzi, w dodatku jeszcze ta nieszczęsna ciepła woda latem(nie mamy gazu). Domek ma 140 m^2 pow. użytkowej czy kominek wystarczy??? proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to niesprawiedliwe, czemu u was tak tanio a u mnie liczą jakby te fundamenty ze szczerego złota stawiali. Ja wiem, ze Wrocław to ostatnio modny jest i sobie z tego tytułu fachowcy więcej liczą, ale żeby aż tyle?!

 

W takim razie bardzo was proszę o namiary na sprawdzonych, w miarę tanich i mobilnych fachowców od fundamentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie chcieli od 6.500,- do 22.000,- zł.

W końcu pogadałem z kumplami i machnęli mi to za jakies 1500,-zł.

Za postawienie bali w stanie surowym od. 12500,- do 40.000,- i w końcu zrobiłem sam z kolegą za jakies 2500,-zł.

Teraz wykańczam (się też) i myślę, że za jakieś 2 tygodnie zasnę we własnym łóżku we własnym, nowym domku (na styropianie już kimaliśmy - jak w latach 80-tych stoczniowcy ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bochuna - zobacz jeszcze Stilo Polska w Gdańsku, koło Praktikera na Kołobrzeskiej (mam podobny domek).

Chyba, że chcesz z prostokatnych cieńszych (7-14cm) to albo

Fedde w Czymanowie (prosty, ładny, niedrogi - stoi w Nadolu, jest własnością technologa firmy, tuż obok " Zagrody Gburskiej" ok. 107 netto), albo Misoni pod Warszawą (dośc fajna oferta, podobał mi się projekt Misoni VIII z bali 14cm - ok. 120tys za stan surowy otwarty w zeszłym roku).

Praktycznie jechałem podpisać umowę z Fedde, ale trafiłem na okrągłobalówkę w Allegro, która wyszła taniej, ale z oknami, drzwiami oraz ociepleniem (tzw "wystawówka").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały toś mi za bardzo nie doradził :roll:

Ani ja ani mąż nie mamy kolegów co nam machną za 1500, że już nie wspomnę o tym że samodzielne budowanie w ogóle odpada bo małżonek szanowny jest marynarzem i raczej nie ma na to czasu.

Ale za namiary na wykonawców będę wdzięczna dozgonnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały toś mi za bardzo nie doradził :roll:

Ani ja ani mąż nie mamy kolegów co nam machną za 1500, że już nie wspomnę o tym że samodzielne budowanie w ogóle odpada bo małżonek szanowny jest marynarzem i raczej nie ma na to czasu.

Ale za namiary na wykonawców będę wdzięczna dozgonnie...

Sorki, ale nie znam nikogo z tamtych stron.

Co do doradzania wykonawców nie raz się przejechałem - pretensje od "muratorowiczów", a do kpl od budowlańców. Więc wolę nie ryzykować.

Chodziło mi tylko o rozrzut cenowy.

PS - a sprawdzałaś w swoich stronkach w dziale "grupy budujace"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Monia, ale zdecydowałaś się na tą firmę tak na 100%? Kurczę, ja bym chciała zobaczyć na żywo choć jeden ich domek i pogadać z inwestorem. Mnie na cedr też raczej nie stać, co stwierdzam z dużą przykrością, bo zakochałam się w tym drewnie. Na razie czekam na orientacyjną wycenę projektu, potem pomyślę,czy z czegś mogę zrezygnować i zrobić we własnym zakresie. Próbowałaś negocjować cenę? Mnie trochę odstrasza to, ze cenę liczą od uśrednionej powierzchni użytkowej i całkowitej. Mój domek nie będzie duży, ok 110 m, ale to i tak są spore koszty, licząc że sama konstrukcja to 40% całości kosztów. Zastanawiałam się czy nie zamówić domu w systemie gospodarczym - ściany i więźbę dachową z rozprowadzoną instalacją elektryczną. Nie wiem tylko, czy to się kalkuluje - trzeba będzie wynająć drugą ekipę do zrobienia poddasza i dachu. Co o tym myślicie?

Mały dziekuję za namiary, sprawdzę te firmy, choć dodam, ze zależy mi na balu, którego nie trzeba docieplać tj. ca 28 cm. No i Nord Line nie daje mi jeszcze spokoju, też robią domy z grubych bali, muszę wypytać ich o szczególy.

Powiedzcie mi, czy impregnowanie od zewnątrz domu z bali i woskowanie wewnątrz to coś z czym początkujący balowicz da sobie radę, czy lepiej za pierwszym razem zlecić to specjaliście? i co jaki czas coś takiego trzeba powtarzać? I czy woskowanie wewnątrz zapobiega na 100% szarzeniu drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bochuna, zdecydowani jesteśmy na 99%, oglądaliśmy ich 2 domy i jest ok. A bale są super zrobione, żadna wełna między nie wystaje bo oni wkładają między bale filc syntetyczny- fajno to wygląda, jak chcesz wiedzieć gdzie są te domy to na priw. mogę Ci wysłać namiary. Co do ceny to chyba da się dogadać.

O stanie surowym myślałam tylko... jak policzyliśmy z moim małżonkiem to raczej się nie kalkuluje, zwłaszcza że my sami niewiele zrobimy, a ekipy u nas się mocno cenią.

Oglądaliśmy już tyle ofert, że ta wydaje się być rozsądna cenowo. Tylko martwi mnie jedno. Nie mają stałych ekip (oprócz tych do bali, dachu i otworów)resztę podnajmują. Co prawda jak się pytałam to biorą za te ekipy odpowiedzialność na piśmie - mimo to się martwię aby nie wyszła z tego jakaś kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, mi chodzi właśnie o namiary ekip spoza dolnego śląska. Obdzwoniłam także tych polecanych przez grupę budującą z Wrocławia i niestety albo ceny jak wyżej, albo nie chcą pracować za daleko od domu. Oczywiście rozumiem twoje obawy, ale może ktoś inny?

 

Bochuna z tego co wiem to na forum impregnację woskiem, olejem lub olejowoskiem robiło wiele osób i dali radę. Więc nie musisz do tego mieć fachowca. My też będziemy sobie sami tak impregnować. A wstępną impregnację to i tak załatwia wykonawca. Nasz robi ją tylko solą boru, ale są też tacy co impregnują ciśnieniowo. różnymi chemiami owado i grzybobójczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...