Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i doczekałam się na swoją kolej i mam mapę!! Jutro trafi do kierownika budowy, i może za tydzień do Starostwa wreszcie pójdzie wniosek o pozwolenie na budowę. Ciekawe ile tam poleży, ze 2 miesiące na pewno. Oby się tylko nie okazało że coś będzie do poprawki...

 

Bochuna mnie też się nie bardzo widzi ten mur pruski nad balami. Chyba lepiej wygląda jak cały domek jest z muru pruskiego.

Sloneczko-przyjemny dla oka twój domeczek, zwłaszcza z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i doczekałam się na swoją kolej i mam mapę!! Jutro trafi do kierownika budowy, i może za tydzień do Starostwa wreszcie pójdzie wniosek o pozwolenie na budowę. Ciekawe ile tam poleży,

 

Jeśli w Starostwie czytają FM (tak jak w gminie ;)) to niedługo poleży :D

 

Sloneczko-przyjemny dla oka twój domeczek, zwłaszcza z tyłu :)

 

On ma tak samo jak jego pani :D:D :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinienem w tym miejscu ale co tam : pilnie potrzebuję informacji gdzie znaleźć Muratora , w który publikował wyniki ankiety (?) o tym jaki jest wymarzony dom potencjalnego inwestora . Wiecie , takie dane typu : 80 % chce domu wolnostojącego ; 65% parterowego z poddaszem użytkowym; 54% wymaga garażu w bryle , optymalny metraż 130-150m2... :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy np.pan Nitka miał w rękach taką deskę 7x16 cm

teoretyków jest wielu

ja spędziłem z ekipą montująca moj dom cały czas budowy

teraz sam kontynuuję wykończenie

ekipa postawiła stan surowy otwarty

zamontowałem okna - myślę że dobre okna pcv nie są gorsze od drewnianych

teraz stawiam komin systemowy

wiele można zrobić samemu trzeba tylko chciećpozdrawiam

Zgadzam się z tym - swój postawiłem konstrukcyjnie sam, wykończeniówkę zostawiając specom.

I już tydzień mieszkam. Choć nie ukrywam, że do pełnego wykończenia jeszcze trochę zostało. ale lepsze to niz życie z teściową i "dzikusem szwagrem" ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djan wiele można zrobić samemu jak się ma czas i trochę umiejętności. Nie każdy facet to majster klepka i potrafi własnymi "ręcami" coś zrobić.

A co jak buduje kobieta? :wink:

U nas już koniec szóstego wieńca, jak tylko dostanę fotki to się pochwalę. Rośnie domek rośnie aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Okna będzie wstawiał producent okien a nie producent domku. Wybrałem okna plastikowe w okleinie drewnianej z roletami zewnętrznymi (bardziej praktyczne rozwiązanie z „zabezpieczeniami” dla domku sezonowego) + drzwi drewniane (http://www.budrex.pl). Ostatnio na tragach budownictwa w Łodzi próbowałem dowiedzieć się czym się różni montaż okien w domach drewnianych np. z bali od montażu w domach murowanych. Niestety nie znalazłem takiego co by mi udzielił odpowiedzi. Czasami zdarzało się „a tak słyszałem domy z bali są coraz modniejsze”. Widocznie trafiłem na „ciało” manager’sko-zarządzające a nie wykonawcze. Więc to pytanie postaje bez odpowiedzi.

Druga sprawa to izolacja na styku legary - podłoga. Ostatecznie po przestudiowaniu kilkudziesięciu postów dotyczących fundamentów oraz ostatniego muratora doszedłem do wniosku iż w środku fundamentów będę zdejmował humus. Później będzie szła pospółka (utwardzana) + chudzik ok. 10cm. Tutaj powstaje pytanie. Jaka powinna być kolejność warstw jeżeli chodzi o izolację przeciwilgociową:

-ziemia > folia > chudzik > papa tylko pod legary

-ziemia > chudzik > papa tylko pod legarami podłogi i balami podwalinowymi

-ziemia > chudzik > papa/folia na całych 25m2 (pod legarami podłogi i balami podwalinowymi)

Koszty papy czy foli nie są duże stąd nie chciałbym tego pominąć świadomie. Co radzicie?

Jeszcze jedno. Czy przy takim rozwiązaniu konstrukcji podłogi domku letniskowego wiosna-lato-jesien dawać coś na ocieplenie pomiędzy legarami podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków domów z bala.

W tym roku zamierzamy w końcu wybudować nasz wymarzony dom. Decyzja była niełatwa, piętrzyły się trudności, ale mam nadzieję , że plan wypali. Nasz domek ma stanąć w Koleczkowie, woj. pomorskie. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dot. budowy i ew. kontaktu z kimś z okolicy i nie tylko.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Duszko, będę Ci kibicować, bo ja też niedaleko (Reda Rekowo). Na jakim etapie masz budowę, czy wybrałaś już wykonawcę?

 

A u mnie geolog działa na działce. Sąsiad dzwonił, że dzisiaj weszli. Bardzo się ucieszyłam, bo wysłałam mu mapkę wczoraj. No i czekam na warunki przyłączy, a potem - wizyta u architekta i mój domek powstanie przynajmniej wirtualnie. :) Acha, dziewczyny obrzydziłyście mi pruski mur na górze:), jednak będziemy robić wszystko w drewnie. Jak szaleć to szaleć:) Chyba że drewno pójdzie w górę i nie będzie mnie na nie stać. Czy ktoś słyszał o planach Ministerstwa co do cen drewna, bo do mnie dochodzą niepokojące wieści i wciąż mam nadzieję że to tylko plotki. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cieszę się z bliskiego sąsiedztwa, Reda niedaleko, a Kamień jeszcze bliżej. Pytacie na jakim etapie budowy jestem. Chyba na początku, czekam na pozwolenie na budowę w Starostwie w Wejherowie. Myślę, że w maju uda się zrobić fundamenty. Właśnie poszukuje kogoś solidnego i oczywiście niedrogiego do prac ziemnych i fundamentów. Rozglądam się tez za solidną stolarką okienną i drzwiową i fachowcami od ogrodzenia na razie z siatki. Może macie jakieś doświadczenia w tych tematach. Pozdrawiam cieplutko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków domów z bala.

W tym roku zamierzamy w końcu wybudować nasz wymarzony dom. Decyzja była niełatwa, piętrzyły się trudności, ale mam nadzieję , że plan wypali. Nasz domek ma stanąć w Koleczkowie, woj. pomorskie. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dot. budowy i ew. kontaktu z kimś z okolicy i nie tylko.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści :wink:

No to masz sąsiadkę-projektantkę domów z bala w Bojanie koło Sportisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czym malowaliście swoje drewniane domki i czym kierowaliście się wybierając kolor.

Pozdrawiam

Ja akurat stoję przed tym samym wyborem - wewnątrz poszedł antyrobakowy Bondex, a na to tylko lakier półmat Domalux (po odsiwieniu ścian).

Na zewnątrz zastanawiam się nad Bondexem (5lat gwarancji) oraz 3V3 (8lat)to są lazury elastyczne.

Kolor? Jakiś lekko żółtawy (to się chyba pinia nazywa, ale zostawiam to małżowince).

Myślimy tez nad chemią ściągana z zagranicy (mam sporo opini o różności naszych wyrobów z tymi zza np Odry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...