Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Duszko, będę Ci kibicować, bo ja też niedaleko (Reda Rekowo). Na jakim etapie masz budowę, czy wybrałaś już wykonawcę?

 

A u mnie geolog działa na działce. Sąsiad dzwonił, że dzisiaj weszli. Bardzo się ucieszyłam, bo wysłałam mu mapkę wczoraj. No i czekam na warunki przyłączy, a potem - wizyta u architekta i mój domek powstanie przynajmniej wirtualnie. :) Acha, dziewczyny obrzydziłyście mi pruski mur na górze:), jednak będziemy robić wszystko w drewnie. Jak szaleć to szaleć:) Chyba że drewno pójdzie w górę i nie będzie mnie na nie stać. Czy ktoś słyszał o planach Ministerstwa co do cen drewna, bo do mnie dochodzą niepokojące wieści i wciąż mam nadzieję że to tylko plotki. :evil:

Też masz niedaleko domek z bala - w okolicach ul. 12-go Marca pod lasem stoi sobie taki domek, a drugi jest w trakcie budowy w Gniewowie koło jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś wie ile trwa według prawa budowlanego gwarancja na konstrukcję i wykonawstwo domu z bala?

Nie ma czegoś takiego jak "gwarancja według prawa budowlanego" a tym bardziej z wyszczególnieniem na konstrukcję i wykonawstwo domu z bala.

 

Według Kodeksu Cywilnego jest rękojmia i wynosi ona 3 lat. Co innego jest gwarancja, krórą dobrowolnie określa wykonawca - np. 10, 50 czy 100 lat, ale nie powinna być mniejsza niż 3 lata.

Poczytaj - http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65546,2617088.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do kolorów domków i specyfików do malowania. Otóż mój mąż kupił lazur33v (sosna skandynawska) na próbę pomalował podbitkę i od czterech dni ta podbitka jest jakby mokra (nadmienię że mam parę desek w domu) Kiedy się dotyka deski jest trochę klejąca. Czy ktoś z was miał podobny problem ,a może to tak ma być, sama już nie wiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do kolorów domków i specyfików do malowania. Otóż mój mąż kupił lazur33v (sosna skandynawska) na próbę pomalował podbitkę i od czterech dni ta podbitka jest jakby mokra (nadmienię że mam parę desek w domu) Kiedy się dotyka deski jest trochę klejąca. Czy ktoś z was miał podobny problem ,a może to tak ma być, sama już nie wiem. Pozdrawiam

 

Lazure V33 trzeba nakladac dwuwarstwowo: pierwsza cienka warstwa, po wyschnieciu druga. Rozmawialem kiedys z technologiem (telefon ewentualnie na priv) i zwracal na to uwage. Jesli jest jedna gruba warstwa, to jest duza szansa, ze lazura sie zluszczy. Prawdopodobnie Twoj maz zrobil jedna warstwe i to nie zalujac srodka, wiec nic dziwnego, ze lepi sie i jest mokra. Poza tym teraz aura nie sprzyja malowaniu drewna, bo jest za duza wilgotnosc i to przy niskiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do kolorów domków i specyfików do malowania. Otóż mój mąż kupił lazur33v (sosna skandynawska) na próbę pomalował podbitkę i od czterech dni ta podbitka jest jakby mokra (nadmienię że mam parę desek w domu) Kiedy się dotyka deski jest trochę klejąca. Czy ktoś z was miał podobny problem ,a może to tak ma być, sama już nie wiem. Pozdrawiam

 

Lazure V33 trzeba nakladac dwuwarstwowo: pierwsza cienka warstwa, po wyschnieciu druga. Rozmawialem kiedys z technologiem (telefon ewentualnie na priv) i zwracal na to uwage. Jesli jest jedna gruba warstwa, to jest duza szansa, ze lazura sie zluszczy. Prawdopodobnie Twoj maz zrobil jedna warstwe i to nie zalujac srodka, wiec nic dziwnego, ze lepi sie i jest mokra. Poza tym teraz aura nie sprzyja malowaniu drewna, bo jest za duza wilgotnosc i to przy niskiej temperaturze.

witam

tak to właśnie jest z lazurą v33

daje znakomite efekty ale trzeba ją dobrzenakładac

ja cały dom malowałem w pażdzierniku gdy było ciepło i słonecznie wtedy schła znakomicie i trwale upiększała mój dom z bali

w styczniu malowałem obróbki okien i był ten problem

trzeba wiec poczekać na cieplejsze dni a efekt napewno będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MOŻE POWKLEJACIE ZDJĘCIA SWOICH PIĘKNYCH DOMKÓW, POKAŻCIE KOLORY ELEWACJI , OKIEN ,DRZWI. WSZYSTKO KU UCIESZE DUSZY I POMOCY NIEZDECYDOWANYM. POZDRAWIAM :wink:

Spokojnie, nie krzycz ;-) .

Ja na pewno jeszcze nie wkleję, bo będę go malował latem (tak mi doradzono) no i nie jest skończony "na zicher" więc taki "piekny" też jeszcze nie jest.

Ale mieszka się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczę, nie krzyczę :wink: tylko nagle na forum mogłoby się zrobić tak, no cieplutko? Kolorowo? Cudnie? Przypuszczam że każdy będzie cieszył buziaka na takie zdjęcia. :D . Pozdrawiam

nie będę wklejał ale można sobie obejżeć

http://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali

dom jest pomalowany na razie jeden raz lazurą v33 kolor czeresnia , okna dąb, drzwi złoty dab, słupy i balkon sosna wszystko lazura v33

polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szóstka dla pierwszego Wklejającego :D śliczny domek!!!!!Fajna Kolorystyka!!

Wklejajcie proszę zdjęcia swoich domciów. (Przykuta jestem do łóżka z powodu grypy :cry: czytam często forum i stwierdziłam że troszkę smutno tu ostatnio, a kiedy pojawią się takie zdjęcia będzie CUDNIE). :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, domek już teraz wygląda ślicznie, ładnie frezowane bale tuż przy oknach i drzwiach, albo czegoś takiego nie widziałam wcześniej, albo nie zwróciłam uwagi, ale efekt niezły. Nie myślałaś o założeniu na forum dziennika budowy, milej by Ci się chorowało, a tak serio to życzę zdrowia i szybkiego zamieszkania w wymarzonym domku. PS. Kto Ci stawia domek i czy jesteś zadowolona - napisz proszę na forum lub priw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłą wypowiedź na temat mojego domku. :p Postaram się w najbliższym czasie założyć dziennik bo bardzo chętnie podzielę się z Wami moim budowaniem. Domek mój a właściwie nasz (bo się jeszcze małż pogniewa) zbudowała firma Z Goszczanowa "kanadyjskie domy" p. Szewczyk. Na domek czekaliśmy rok!!! Ale jak widać doczekaliśmy się. :D Domek jest ze świerka, bale mokre, ciosane. Generalnie z firmy jesteśmy zadowoleni, bardzo szybko i prężnie pracują, ekipa super,pracują jak mróweczki. W chwili obecnej czekamy na szczyty (będą z półbala) i dopiero wtedy zaczniemy walkę z dachem. No to chyba tyle, na inne pytania również chętnie odpowiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczę, nie krzyczę :wink: tylko nagle na forum mogłoby się zrobić tak, no cieplutko? Kolorowo? Cudnie? Przypuszczam że każdy będzie cieszył buziaka na takie zdjęcia. :D . Pozdrawiam

nie będę wklejał ale można sobie obejżeć

http://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali

dom jest pomalowany na razie jeden raz lazurą v33 kolor czeresnia , okna dąb, drzwi złoty dab, słupy i balkon sosna wszystko lazura v33

polecam i pozdrawiam

Bal 70mm jak widzę?

Właśnie taki sam chciałem budować z Fedde z Czymanowa (obok taki stoi).

Ładny i prosty. Cena była 107kzł netto/stan surowy otwarty z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...