Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj podpisałem umowę na budowanie piwnic,poprzednio miały być tylko ławy ale zdecydowaliśmy o wystąpienie zmiany pozwolenia bo był jeszcze czas.Z piwnicami musimy zdążyć do końca kwietnia ponieważ górale będą na budowie z początiem maja,nie mogę się doczekać kiedy będzie stać ten domek :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do więźby dachowej to niestety nie mam pojęcia ile kosztowało, bo podano mi cenę za metr domku razem z więźbą i łącznie z jej położeniem. Wszystkim zajęła się firma "kanadyjskie domy" . Dziś skończyli mi zakładać szczyty z półbala (cudne są). To naprawdę poczciwa firma. Na tym skończyli pracę u mnie, o przepraszam jeszcze gdy będziemy mieli właściwą podłogę przyjadą zamontować schody (też z półbala). Szczerze polecam tą firmę. :p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirius98

 

Dam troche rady ze swojego niedawnego dosciatczenia.

 

1) Nie umawiaj sie z ludzmi bez szczegolowego rozpisu prac !!!! Pozniej ci powiedza ze wstawienie okien jest bez oprawienia ich. W mojim wypadku byla umowa na orientacji tego co gdzies indziej zrobili. Skontaktowalem sie z wlascicielem ktory ich rekomendowal i bylo jak myslalem. Cena wstawienia okien byla inklusiwna oprawienia.

 

2) Czas wykonczenia prac. Moje doswiatczenie jest ze BARDZO zanizaja. Kiedy ty i dajesz jedzenie itd. to moze drogo kosztowac. Znow. Powiedzieli "Pana dom 5-6 tygodni" a bylo prawie 3 miesiace w dobrej pogodzie. Ja musialem polknac koszty.

 

3) Z gory powiedziec im ze po zakupy niezbednych zeczy 1-2 razy w tygodniu pojedzie sie. Sa specjalisci i powini umiec liczyc co potrzeba. W mojim wypadku nie umieli wyliczyc ile mnie wiecej gwozdzi, scub etd. potrzebuja, i sie jechalo co drugi dzien. Myslac ze to tylko potrwa 5-6 tyg. mozna sie zgodzic, ale 3 miesiace tego to za duzo.

 

Polski nie jest moj rodziny jezyk tak ze przepraszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak tu cicho??? Gdzie się podziali balowicze??? Już wszyscy pobudowani i nie ma więcej tematów???

Ja poruszę sprawe pokrycia dachu... W związku z tym, że po świętach rusza moja budowa w sobotę zrobiłem rekonesans firm "pokryciowych". Poprosiłem o wycenę cementówki i blachy ahi roofing. Z wycen wynika, że koszt całościowy (materiał+dodatki+robocizna) cementówki i blachy jest bardzo podobny. Przy dachu jaki mam (2-spadowy 220m2 + 2 okna dachowe) różnica około 3-5 tys. a ahi roofing wygląda całkiem miło i gwarancji jest 50 lat:).

Co Wy macie na dachu lub co planujecie???

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,co do pokrycia dachowego też miałem problem ponieważ w moim dachu są 4 wole oczka,dałem do wyceny corone ale cena za całość mnie zaszokowała to wyceniłem gonta papowego podwójnego to okazało się że z rynnami tytan cynk wyjdzie mnie połowa ceny mało tego jeszcze przy coronie miałbym problem z moimi 4 oczkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak tu cicho??? Gdzie się podziali balowicze??? Już wszyscy pobudowani i nie ma więcej tematów???

Ja poruszę sprawe pokrycia dachu... W związku z tym, że po świętach rusza moja budowa w sobotę zrobiłem rekonesans firm "pokryciowych". Poprosiłem o wycenę cementówki i blachy ahi roofing. Z wycen wynika, że koszt całościowy (materiał+dodatki+robocizna) cementówki i blachy jest bardzo podobny. Przy dachu jaki mam (2-spadowy 220m2 + 2 okna dachowe) różnica około 3-5 tys. a ahi roofing wygląda całkiem miło i gwarancji jest 50 lat:).

Co Wy macie na dachu lub co planujecie???

Pozdr

Ja jusiałem mieć cos lekkiego więc mam blachodachówkę Pruszyński, KRON 350 czarną. Wyglada jak zwykła dachówka. Jest ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w myślach "przerobiliśmy " parę pokryć, gont bitumiczny- ale szybko odpadł, potem była CORONA AHi-ROOFING- powaliła nas cena m2, 71zł i nawet nie dawaliśmy tego pod wycene,

teraz jest ROBEN- wycena od 25 do 27tys. za ok 240m2 dachu

dachówka Brass (cementowa) o ile dobrze pamiętam te cyfry to coś w granicach 17- 19tys....

Blacha RUUKI- ok. 20tys.

wszystkie ceny obejmują kompletne materiały na dach + orynnowanie,..etc.

 

Sama nie wiem jak dobre są to ceny- podawajcie swoje ceny z rozmiarem dachu to może jakoś porównamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam gwoździa. Jedna firma policzyła mi dach 220m2 a druga na 260m2... Pan od 260 twierdzi, że ważne jet nachylenie dachu i dolicza sie do płaskiej powieżchni jakiś współczynnik... musze dać pod wycenę jeszcze do jednej firmy.

Biorąc pod uwagę 260m2 to mam wyceny:

brass cementowy ze wszystkimi dodatkami (2 okna dachowe+rynny) z robocizną - 31tys.

ahi całość - 35tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My decydujemy się na Ahi Roofing. Mamy powierzchnię taką jak Saab więc cena nie jest taka zła, spodziewałam się ze dwa razy tyle :)

Saab napisz z jakimi firmami gadałeś?

Mają nam kryć górale ci sami co będą robili więźbę, komin i orynnowanie. Teraz czekam tylko na wycenę od nich, ale jestem dobrej myśli. Skoro znajomy ściągał ich aż tutaj i nocował i żywił przez pół roku (stawiali mu karczmę z bala) to widać musiało mu się opłacać. Mam nadzieję że z nas też nie będą chcieli skóry zdzierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia a którą powierzchnię masz 220 czy 260??? :D

Przy ahi roofing cena robocizny to około 6900. Jest sporo mniejsza niż przy dachówkach. Koszt wszystkich materiałów dodatkowych też jest mniejszy a jedynie sam materiał pokryciowy jest 2x droższy. Suma sumarum różnica póżniej nie jest duża... aaa i łat jest mniej bo arkusze blachy są wieksze.

Mnie martwi jedynie ta różnica w powierzchni dachu.

Rozmawiałem z dachluxem (ci od 220m2) i jeszcze firmą "Wąsikowscy" z nieporętu pod wawką. Czekam jeszcze na jedną wycenę a w sobotę zrobie kolejny rekonesans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220 m2 :)

 

Teraz dopiero popatrzyłam że ty razem z robocizną cenę podałeś. My będziemy zamawiać same dachówki bo kłaść mają nam ci sami co więźbę będą robić. To muszę zacząć się rozglądać za jakąś sensowną hurtownią, chyba że jest możliwość ściągnięcia od producenta? Dach nam wypada gdzieś na koniec lipca więc jeszcze się tym za bardzo nie interesowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób rekonesans po okolicznych składach budowlanych. Mnie na dzień dobry dali 15% rabatu na sam materiał i to jeszcze do negocjacji z szefem :lol:

Mnie też dach wypadnie tak czerwiec lipiec ale wcześniej się tym zajmę, wpłacę zaliczkę i będzie sobie czekało... kto wie jakie później będą ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kładziemy dachówkę cementową firmy Braas, brązową w powłoce lumino. Muszę stwierdzić że dachówka ta przy domku z drewna wygląda dośc ciekawie, myślę że będzie w porządku. Jak będę miała już dach to chętnie pokażę. (Miałam już ekipę do dachu, zaklepani byli od trzech miesięcy, jednak jak zobaczyli dom od razu podnieśli cenę, :evil: nie zgodzilismy się i podziękowaliśmy. My nie mamy dachu, ale to szemrane towarzystwo nie zarobi u nas ani centa :roll: ). Ciągle zastanawiam się dlaczego ci wszyscy fachowcy traktują inwestorów jak owce, tylko strzyc, nawet wbrew logice. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...