Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

220 m2 :)

 

Teraz dopiero popatrzyłam że ty razem z robocizną cenę podałeś. My będziemy zamawiać same dachówki bo kłaść mają nam ci sami co więźbę będą robić. To muszę zacząć się rozglądać za jakąś sensowną hurtownią, chyba że jest możliwość ściągnięcia od producenta? Dach nam wypada gdzieś na koniec lipca więc jeszcze się tym za bardzo nie interesowałam.

z cenami producentów radzę ostrożnie

ponieważ wszystko - oprócz stanu surowego otwartego - robię sam sam się też zaopatruje

u producenta rabatu nie dostaniesz w hurtowni - spory upust

dwa przykłady:

- obudowa kominka tańsza o 300zł

- orynnowanie 400

warto się targować i nie odpuszczać łatwo

jest jeszcze internet - sporo zaoszczedziłem na przykład na instalacji wodnej itp

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza taka, że hej.

Dobra ja pociągne kolejny temat :p Oczywiście dachy cały czas aktualne.

U mnie niestety nie ma kanalizacji i zacząłem śledzić oczyszczalnie ścieków. Szamba szczelne są tańsze ale eksploatacja jest droga. Natknąłem sie w necie na technologie rodem ze skandynawii o nazwie IN-DRAN. W sieci mało jest o tym napisane, na forum znalazłem info, że kilka osób to użytkuje i jest zadowolona ale może macie jeszcze inne pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kładziemy dachówkę cementową firmy Braas, brązową w powłoce lumino. Muszę stwierdzić że dachówka ta przy domku z drewna wygląda dośc ciekawie, myślę że będzie w porządku. Jak będę miała już dach to chętnie pokażę. (Miałam już ekipę do dachu, zaklepani byli od trzech miesięcy, jednak jak zobaczyli dom od razu podnieśli cenę, :evil: nie zgodzilismy się i podziękowaliśmy. My nie mamy dachu, ale to szemrane towarzystwo nie zarobi u nas ani centa :roll: ). Ciągle zastanawiam się dlaczego ci wszyscy fachowcy traktują inwestorów jak owce, tylko strzyc, nawet wbrew logice. Pozdrawiam

 

NIESTETY BEDZIĘ TAK JUŻ Z PRAWIE WSZYSTKIMI "FACHOWCAMI", KTÓRZY ZOBACZĄ NASZE DOMY :evil: JA PODZIĘKOWAŁEM JUŻ KILKU ZAKLEPANYM OD KILKU MSC "EKIPOM" - CENA ZMIENIAŁA SIĘ PO ZOBACZENIU DOMU, DO ABSURDALNYCH KWOT . TRUDNO I TAK MAM JUZ POŚLIZG KILKA MSC, MAM GDZIE MIESZKAĆ, A NIE DAM SIE DOIĆ!!!

ZAZDROSNICY :wink:

 

saabb ja mam oczyszczalnię, oczywiście nieczynną i mam nadzieje, że był to trafny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zobaczymy jak z tymi fachurami od dachów. Z informacji jakie zebrałem to rozbieżność jest dość duża.

Ja już na 100% zdecyduje się na oczyszczalnie. U mnie z urzędu gminy mogę dostać dofinansowanie 2500. Może jeszcze przed świętami złoże dokumenty. Decyzja padła na IN-DRAN bo zabiera najmniej miejsca a odległość od studni to min 30 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynamy myśleć o domku z drewna.

Jak widac macie już pewne doświadczenie - który dom wychodzi taniej - kanadyjczyk czy z grubych bali?

 

Środkami wielkimi nie dysponujemy, ale wiemy że ma to być domek z drewna.

 

Czy polecielibyście jakąś literaturę na temat domów z bali?

 

Duzo pytań, ale dopiero zaczynamy.

 

Pozdrawiam balowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedzi odnośnie jakości drewna użytego na bale prostokątne, gr. 15 - 25 cm. Na pewno nie może być pozostałości kory oraz wypadających sęków. Jakich wad drewna nie powinno jeszcze być? A może ktoś zna normę, która to określa ?

 

Dwie podstawowe zasady przy ,,balach'' prostokątnych :

1.Z jednego klocka drzewa minimum dwie belki - rozcięcie rdzenia skutkuje niewypaczaniem belek .

2. Drzewo ścinane w okresie wegetacji - 25 XII - 25 II .

99.9% firm tego nie przestrzega, ba, nawet nie wiedzą o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedzi odnośnie jakości drewna użytego na bale prostokątne, gr. 15 - 25 cm. Na pewno nie może być pozostałości kory oraz wypadających sęków. Jakich wad drewna nie powinno jeszcze być? A może ktoś zna normę, która to określa ?

 

Dwie podstawowe zasady przy ,,balach'' prostokątnych :

1.Z jednego klocka drzewa minimum dwie belki - rozcięcie rdzenia skutkuje niewypaczaniem belek .

2. Drzewo ścinane w okresie wegetacji - 25 XII - 25 II .

99.9% firm tego nie przestrzega, ba, nawet nie wiedzą o tym.

 

No dobrze, zgoda, ale nie otrzymałem odpowiedzi na postawione pytanie.

Coś czuję, że labas1 to wykonawca domów drewnianych, jeśli tak to proszę o kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że labas1 to wykonawca domów drewnianych, jeśli tak to proszę o kontakt na priva.

 

Nie jestem wykonawcą domów z drewna .

Dawno temu , składaliśmy domy na podhalu (na sucho) następnie były wysyłane do Norwegii . Ale tak jak powiedziałem , to historia .

Co do jakości drewna, jeśli została jakaś kora, to ją na budowie usunąć.

Sęki dodają uroku , byle ich za dużo nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedzi odnośnie jakości drewna użytego na bale prostokątne, gr. 15 - 25 cm. Na pewno nie może być pozostałości kory oraz wypadających sęków. Jakich wad drewna nie powinno jeszcze być? A może ktoś zna normę, która to określa ?

A czy powinne być suszone komorowo czy sezonowane? jeżeli sezonowane - jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda, że kiedyś górale sezonowali drewno 10-12 lat?

 

A sezonowane jeden rok - ile może osiaąść?

 

Teraz też się tyle sezonuje budując dla siebie - zależne od grubości drzewa , tak jak wyżej napisałem 1cal grubości na 1 rok .

Dom wybudowany z rocznego drzewa siądzie w kalenicy ok.10 cm w okresie dwóch lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza......

Powitać.

Mam wycene z firmy na budowe domku: pow. uż. 168m, 2 lukarny, 2 balkony, dach dwuspad. Zakres wykonania: ściany zewnętrzne (w tym też szcytowe na poddaszu) bal 11cm+ocieplenie+deska wewn. 4cm, ściany działowe, podlogi poddasza, stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, pokrycie dachu, ocieplenie, schody z poręczami, balkony; drewno sezonowane i suszone, zaimpregnowane. Koszt: 310kPLN Jak oceniacie: dużo czy może być ? (na mojej glowie tylko instalacje).

Pozdrav

PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc PawEla. Moj dom ma miec ok 180m2- parterowy z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, balkon, daszek nad wejsciem. Wycena od górla:

Materiał: bale (25x25cm) ,bale stropowe,konstrukcja dachu (krokwie, murłaty, słupy, podciągi, narożnice itp.) , łaty, kontrłaty, konstrukcja ścian działowych, listwa między bale, podbitka zewnętrzna na dach,deka stropowa RAZEM (100.620 zl)

Robocizna- wzniesienie budynku z bali, wykonanie stropu technologicznego ( ułożenie belek stropowych), wykonanie konstrukcji dachu, montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych (okna zakupuje inwestor), montaż okien bez obróbek, szlifowanie ścian budynku (przygotowanie pod malowanie), deskowanie stropu, wykonanie szkieletu ścian działowych na poddaszu

RAZEM (65.000zl)

Sciany szczytowe tez sa z bala, Ponadto dochodzi koszt zmiany sposobu łączenia bali z łączenia z ostatkami na lączenie typu "jaskólczy ogon" (to wymóg naszego konserwatora). Póki co czekamy ciagle na pozwolenie na budowe i mam nadzieje juz niedlugo ruszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...