Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to jest w domach z bali z pojemością cieplną ścian? Czy ktoś się z Was nad tym tematem zastanawiał?

 

Powszechnie mówi się że domy z drewna posiadają małą pojemność cieplną - szybko się nagrzewają a i szybko się wychładzają. A jak jest naprawdę?

 

Poczytaj:

 

http://tinyurl.com/2l6uu6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza......

Powitać.

Mam wycene z firmy na budowe domku: pow. uż. 168m, 2 lukarny, 2 balkony, dach dwuspad. Zakres wykonania: ściany zewnętrzne (w tym też szcytowe na poddaszu) bal 11cm+ocieplenie+deska wewn. 4cm, ściany działowe, podlogi poddasza, stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, pokrycie dachu, ocieplenie, schody z poręczami, balkony; drewno sezonowane i suszone, zaimpregnowane. Koszt: 310kPLN Jak oceniacie: dużo czy może być ? (na mojej glowie tylko instalacje).

Pozdrav

PP.

Poiwedz mi tylko co bedziesz miec na dachu i czy wtym sa fundamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza......

Powitać.

Mam wycene z firmy na budowe domku: pow. uż. 168m, 2 lukarny, 2 balkony, dach dwuspad. Zakres wykonania: ściany zewnętrzne (w tym też szcytowe na poddaszu) bal 11cm+ocieplenie+deska wewn. 4cm, ściany działowe, podlogi poddasza, stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, pokrycie dachu, ocieplenie, schody z poręczami, balkony; drewno sezonowane i suszone, zaimpregnowane. Koszt: 310kPLN Jak oceniacie: dużo czy może być ? (na mojej glowie tylko instalacje).

Pozdrav

PP.

Poiwedz mi tylko co bedziesz miec na dachu i czy wtym sa fundamenty?

 

do tego jakie drzwi i okna bo stolarka stolarce nierówna, ocieplenie to ściany, dach, wygłuszenie ścianek działowych i podłogi poddasza?? Jeśli Ty instalacje a oni fundament to do jakiego stanu??? Pytań może być jeszcze dużo... jak się tak zagłębić to dopiero widać co jeszcze trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc PawEla. Moj dom ma miec ok 180m2- parterowy z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, balkon, daszek nad wejsciem. Wycena od górla:

Materiał: bale (25x25cm) ,bale stropowe,konstrukcja dachu (krokwie, murłaty, słupy, podciągi, narożnice itp.) , łaty, kontrłaty, konstrukcja ścian działowych, listwa między bale, podbitka zewnętrzna na dach,deka stropowa RAZEM (100.620 zl)

Robocizna- wzniesienie budynku z bali, wykonanie stropu technologicznego ( ułożenie belek stropowych), wykonanie konstrukcji dachu, montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych (okna zakupuje inwestor), montaż okien bez obróbek, szlifowanie ścian budynku (przygotowanie pod malowanie), deskowanie stropu, wykonanie szkieletu ścian działowych na poddaszu

RAZEM (65.000zl)

Sciany szczytowe tez sa z bala, Ponadto dochodzi koszt zmiany sposobu łączenia bali z łączenia z ostatkami na lączenie typu "jaskólczy ogon" (to wymóg naszego konserwatora). Póki co czekamy ciagle na pozwolenie na budowe i mam nadzieje juz niedlugo ruszamy :)

 

Krysiagdy te ceny za drzewo to chyba jeszcze z zeszłego roku albo bez obróbki... jakoś tanio. Pochwal się jak to możliwe :) aaa ceny netto/brutto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo przyjdzie czas na malowanie domku. Czy ktoś się spotkał z czymś takim:

http://www.arkadiafarby.com.pl/opisy/Tratjara.pdf

 

 

pierwsze widze... napisane, że stosowane do zewnątrz i że może przez długi czas być klejące. Domek raczej będziesz barwił więc musisz użyc też wewnątrz. Hmmm zapytam mojego wykonawcę czy o tym słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo przyjdzie czas na malowanie domku. Czy ktoś się spotkał z czymś takim:

http://www.arkadiafarby.com.pl/opisy/Tratjara.pdf

 

 

pierwsze widze... napisane, że stosowane do zewnątrz i że może przez długi czas być klejące. Domek raczej będziesz barwił więc musisz użyc też wewnątrz. Hmmm zapytam mojego wykonawcę czy o tym słyszał.

 

 

Sceptycznie podchodzę do tego środka , za długo schnie .

Wystarczy że wiatr mocniej dmuchnie (może halny :D ) i cały bajzel z podwórka (kurz , piasek) będzie na ścianach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo po przerwie

Sporo tutaj piszemy o sezonowaniu drzewa i wiele nowych osób ta kwestia mocno interesuje z wiadomych względów.

Sporo ostatnimi czasy jeździłem po Polsce i im więcej rozmawiałem z "robotnikami fizycznymi" tym szybciej pryskały moje złudzenia co do sezonowania drzewa.

Mało kto ze względu na koszty to praktykuje.

Żeby było mało tego: rzekomo sezonowane drewno użyte do budowy domu przez jedną z firm wymienianych na forum pochodziło z wiatrołomu i było pozyskane 3 m-ce przed budową. A zapewnienia były ,że drzewo sezonowane było 2 lata.

 

Piszę to tylko po to aby psychicznie nastawić się na takie niespodzianki. Gdyż lepiej się mile rozczarować niż negatywnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza......

Powitać.

Mam wycene z firmy na budowe domku: pow. uż. 168m, 2 lukarny, 2 balkony, dach dwuspad. Zakres wykonania: ściany zewnętrzne (w tym też szcytowe na poddaszu) bal 11cm+ocieplenie+deska wewn. 4cm, ściany działowe, podlogi poddasza, stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, pokrycie dachu, ocieplenie, schody z poręczami, balkony; drewno sezonowane i suszone, zaimpregnowane. Koszt: 310kPLN Jak oceniacie: dużo czy może być ? (na mojej glowie tylko instalacje).

Pozdrav

PP.

Poiwedz mi tylko co bedziesz miec na dachu i czy wtym sa fundamenty?

 

do tego jakie drzwi i okna bo stolarka stolarce nierówna, ocieplenie to ściany, dach, wygłuszenie ścianek działowych i podłogi poddasza?? Jeśli Ty instalacje a oni fundament to do jakiego stanu??? Pytań może być jeszcze dużo... jak się tak zagłębić to dopiero widać co jeszcze trzeba zrobić.

 

na dachu blachodachówka ceramiczna AHI, bez fundamentów, stolarka okienna drewniana klejona warstwowo (nie na mikrowczepy), podobnie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety zewnetrznei wewnętrzne; ocieplenie-cały wymieniony zakres (ść. zewnetrzne,stropodach, wygluszenie dzialowych i stropu). Czyli reasumując: ja fundamenty (piwnice), instalcje, kafelki i meble. Reszta oni.

Pozdrav.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dachu blachodachówka ceramiczna AHI, bez fundamentów, stolarka okienna drewniana klejona warstwowo (nie na mikrowczepy), podobnie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety zewnetrznei wewnętrzne; ocieplenie-cały wymieniony zakres (ść. zewnetrzne,stropodach, wygluszenie dzialowych i stropu). Czyli reasumując: ja fundamenty (piwnice), instalcje, kafelki i meble. Reszta oni.

Pozdrav.

PP

 

Moim zdaniem cena jest dobra. Masz pewnie podzial na materialy i robocizne, wiec przynajmniej jesli chodzi o materialy, to mozesz sobie porownac, czy placisz wiecej/mniej w porownaniu do dostarczania materialow samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dachu blachodachówka ceramiczna AHI, bez fundamentów, stolarka okienna drewniana klejona warstwowo (nie na mikrowczepy), podobnie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety zewnetrznei wewnętrzne; ocieplenie-cały wymieniony zakres (ść. zewnetrzne,stropodach, wygluszenie dzialowych i stropu). Czyli reasumując: ja fundamenty (piwnice), instalcje, kafelki i meble. Reszta oni.

Pozdrav.

PP

 

Moim zdaniem cena jest dobra. Masz pewnie podzial na materialy i robocizne, wiec przynajmniej jesli chodzi o materialy, to mozesz sobie porownac, czy placisz wiecej/mniej w porownaniu do dostarczania materialow samodzielnie.

Gdybym sam załatwiał wszystko, zatrudnił ekipe z Wisły (polecaną) wyszłoby taniej o okolo 20kPLN. ALE nie liczyłem w kosztach: czasu na przejazdy i załatwienia, kosztów przejazdów i noclegów (załatwienie drewna, dopilnowanie przy przetarciu, itp), bieganiny i załadowanej czachy czy o czyms nie zapomniałem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"krysiagdy" Moj dom ma miec ok 180m2- parterowy z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, balkon, daszek nad wejsciem. Wycena od górla:

Materiał: bale (25x25cm) ,bale stropowe,konstrukcja dachu (krokwie, murłaty, słupy, podciągi, narożnice itp.) , łaty, kontrłaty, konstrukcja ścian działowych, listwa między bale, podbitka zewnętrzna na dach,deka stropowa RAZEM (100.620 zl)

Robocizna- wzniesienie budynku z bali, wykonanie stropu technologicznego ( ułożenie belek stropowych), wykonanie konstrukcji dachu, montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych (okna zakupuje inwestor), montaż okien bez obróbek, szlifowanie ścian budynku (przygotowanie pod malowanie), deskowanie stropu, wykonanie szkieletu ścian działowych na poddaszu

RAZEM (65.000zl)

Sciany szczytowe tez sa z bala, Ponadto dochodzi koszt zmiany sposobu łączenia bali z łączenia z ostatkami na lączenie typu "jaskólczy ogon" (to wymóg naszego konserwatora). Póki co czekamy ciagle na pozwolenie na budowe i mam nadzieje juz niedlugo ruszamy :)"

 

Witam Wszystkich!

Krysiu czy w materialy zaopatruje Ciebie ta sama firma ,która będzie budować dom ? Czy można wybrać sobie projekt na podstawie którego oni póżniej budują ze swojego materiału, czy mają swoje gotowe projekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...