Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Krysiu czy w materialy zaopatruje Ciebie ta sama firma ,która będzie budować dom ? Czy można wybrać sobie projekt na podstawie którego oni póżniej budują ze swojego materiału, czy mają swoje gotowe projekty?

Dom bedzie budowac firma rodzinna gorali z Istebnej. Za drewno placilismy w zeszlym roku stad nizsza cena w prowonaniu z tegorocznymi cenami. Firma buduje wg dostarczonego projektu (nie wiem czy maja tez swoje). Buduja ze swojego materialu (bo musza wybrac sami i miec dobry material). My chcielismy sami kupic drewno ale nasz grola sie nie zgodzil i chyba dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mój domek już stoi, zostało do zrobienia wycięcie okien , zabicie innych dostawienie ganku i tarasu z zadaszeniem.

 

Nie wiem jak u was ale ja mam dość spory problem ze znalezieniem oblicówki. Wszędzie cienizna jakaś 19-17mm :(

 

Pozatym mam pytanko odnośnie malowania elewacji. Czy mozna np podejcować ją i na to użyć lakieriu do łodzi, np Urelitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyz-...

mówisz o wyrównaniu stropu czy ławy fundamentowej???

bo strop to dla mnie albo strop-sufit nad piwnicą albo nad parterem a między piętrem...???

a więc my wylewaliśmy ławę żelbetową -niby dla wyrównania bloczków w fundamentach i dlatego że było w projekcie..-ale po zimię widzę, że takie zakończenie fundamentów nie jest dobre bo:

w kilku miejscach wysadziło nam kawałki betonu- pewnie dlatego że nie był równiutko zacierany i tam gdzie były małe wgłębienia to mróż rozsadził, pozatym bloczek jednak jest prasowany i dlatego jest dużo mocniejszy niż taki wylewany beton..

u nas ta ława miała od 8 do 10cm wysokości i była na całej szerokości bloczka czyli 24cm-...chyba powinno być zdjęcie w naszym dzienniku tego cuda...

i ta ława była zbrojona-... chyba same druty bez przewiązań- 2lub 3druty "6:" wzdłuż ław..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej balowicze kochani !czy ktos ma ogrzewanie podlogowe wodne z piecem kondensacyjnym na gaz? jak to sie sprawdza?dzieki

Zdecydowanie najoszczędniej - "kondensat" im ma niższe parametry pracy tym lepiej się "poci", a co za tym idzie lepiej i oszczędniej pracuje.

 

Tyle,że warto sprawdzić jaka jest różnica ceny zakupu owego wraz z osprzętem w stosunku do zwykłego atmosferyka np. Bo często okazuje się, że czasokres zwrotu nakładu to jakies 8-10 lat, a żywotność obliczana jest np na lat 6-8... i następne parę tys. w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy balowiczów

W maju zaczynają nam stawiać chatkę i musimy wyrównać ławę, mamy różnicę aż do 4 cm po przekątnej na wysokości Czy ktoś nadlewał strop do równania Jeśli tak to jaki spsób będzie odpowiedni??

Pozdrawiamy

 

najlepiej zapytaj wykonawcy, czy musisz koniecznie nadlewać, czy sobie poradzą z różnica wysokości ( u mnie było np.1,5 cm i moi mówili, że to zaden problem, nawazniejsze zawsze, żeby przekatne po długości się zgadzały), z tym ze jeżeli dom jest z bali, bo jesli to szkielet to trzeba koniecznie wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich balowiczów. Zastanawiam sie nad budowa domu z prostokątnego bala 20 cm. Powiedzcie czy jestem szaleńcem nie ocieplając go ? Czy czekają mnie jakieś przeszkody prawne ?

 

 

Nie ociepla sie od 25 cm ale duże znaczenie ma łączenie bali.

 

 

Dokładnie byłem w domu z bala 16 cm "z jakąś pianka" miedzy płazami i własciciel mówił, że jest ciepło i nie wieje. ale dogrzanie takiego domku kosztuje napewno dużo więcej (patrz post niżej)

 

Powtarzam swoje pytanie: jak mocowaliście legary podłogowe na poddaszu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć FHU KS. Norma dla ścian jednowarstwowych wg mnie to U=0,5 a nie 0,6.

Temat był na tym forum wałkowany wielokrotnie więc nie będę sie po raz kolejny powtarzał (akumulacyjność cieplna , bilans cieplny budynku, itp).

KERES =szaleńcem nie jesteś (chyba) !!! Przeszkód prawnych da się spokojnie uniknąć. Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERES =szaleńcem nie jesteś (chyba) !!! Przeszkód prawnych da się spokojnie uniknąć. Powodzenia :wink:

Hmm, co do szaleństwa pewności nie ma. A tak poważniej to od kilku dni biję sie z myślami. Kiedy kilka miesięcy temu pomyślałem o budowie domu, to jedno z żoną stwierdziliśmy od razu ... dom z drewna. Potem był grzebanie w internecie, dziękuję wszystkim za to forum, maile i telefony po firmach, przegrany przetarg na działkę... itp, itd. Dzisiaj mam już prawię ziemię (umowa wstępna), praktycznie wybrany projekt, warunki zabudowy w trakcie. Mam też wykonawcę co buduje z bala prostokątnego, grubego na 20 cm.... i zgryz. Ocieplać czy nie. Próbuję nawet zrobić bilans cieplny mojego projektu, by sprawdzić czy osiągnę wymagany poziom E

A co zrobić jak nie osiągnę wymaganego poziomu zapotrzebowania cieplnego? Budować według projektu z ociepleniem ... i go nie ocieplić ?

Bo płaczę na myśl, że muszę schować moje ukochane drewienka, ale jak nie będzie wyboru.

 

Na marginesie : FHU KS - dlaczego do wyliczeń bierzesz lambdę dla drewna sosnowego wzdłuż włókien a nie w poprzek ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli mogę w czymś pomóc to mój dom buduje firma Dom z Bieszczad.

Od zewnątrz malują mój dom impregnatem w kolor Dąb, który zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV. Dodatkowo całe drewno impregnują w środkach takich jak Tytan NW i Fobos M4. Narazie prace wykonawcze postępują w mgnieniu oka. Nie mogę się już doczekać końca, aż w nim zamieszkam. Jeśli kogoś zainteresuje ten post to można poczytać o technologi wykonania na ich stronie http://www.domzbieszczad.pl[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUDUJEMY BUDUJEMY....laliśmy chudziaka,

teraz jak wiecie leje jak scebra i mamy przesunięcia....

jak bedzie co "kamerować i fotkować" to wrzucamy zdjecia do dziennika....

a narazie to nie ma czym sie chwalic..zapał do prowadzenia dziennika ostygł, ....

hm....

ale pozdrawiam tych co dzielnie działają mimo wszystko...!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...