Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie kochani jak macie rozwiązane ogrzewanie w swoich domkach.No i czy wiszą u was grzejniki na balu i jak to wygląda?

 

Ja widziałem grzejniki na balu okrągłym i wyglądało OK. Jakoś nie raziło i muszę przyznać, że byłem zaskoczony. Myślałem, że to będzie zupełna klapa.

Co do ogrzewania to ja planuje kominek z rozprowadzeniem ciepła i ogrzewanie olejowe (niestety nie mam żadnej innej opcji) a nie chce się bawic w "brudne" paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas była przerwa z racji urodzenia syna. Teraz na pisanie zupełnie nie mam czasu, zresztą na nic innego też. Ale u nas zaczyna się ostro 15 maja-stawiamy fundamenty, w czerwcu domek przywiezie Trochanowski a w lipcu-dach i okna. Jak bank wreszcie skończy mnożyć papiery potrzebne do kredytu hipotecznego to może wreszcie dadzą nam pieniądze i odetchnę z ulgą że ten misterny plan nie runie jak domek z kart z powodu braku funduszy.

 

No właśnie z tymi kaloryferami to też się zastanawiałam jak to wygląda. Bo są takie świetne kamienne grzejniki ale kosztują górę pieniędzy. Z drugiej strony meble do salonu już mam to może zaszalejemy i jeden taki sobie zafundujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ KASIU..

gratuluje narodzin i życze dużo dużo zdrówka dla mamy i pociechy.!!!!!!

Więc znalazłaś już kogoś do fundamentow???

 

 

my wczoraj odbieraliśmy system kominowy ZAPEL,

a dziś jakoś przez przypadek oglądałam pokazowy model SCHIEDLA gdzieś w sklepie,.....,

i cóż..... musze się przyznać do hm.... błędnego wyboru, Schiedel ma równiutkie gładziutkie te pustaczki, drzwi od wyczystki w Z. są tylko takie metalowe, a w S. są jeszcze z warstwą takiego jakby kamienia szamotowego,

POZATYM na każdą budowę posyłają swojego majstra który pokazuje jak sie stawia to cudo a potem stępluje gwarancje!!! róznica w pieniądzach jest, ale nie na tyle znacząca aby sie skusić na to tańsze....

a nam wydawało się że jak i Z. daje te 30lat więc jest też OK, to co piszę to na podstawie obserwacji tego co przyszło a to co widziałam na modelu pokazowym, nie wiem co będzie przy stawianiu, ale mam nadzieję że nie będzie jeszcze gorzej...

także bieżcie SCHIEDLA...ale-...dajcie wycene do 3-4 składów budowlanych, w każdym mają inna cene....

no to zrobiłam reklamę dla Schiedla NIE?????,

pozdrawiam niestety deszczowo,-......

nasze drewno już tuż tuż przed przeprowadzką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poharatek,

jeśli chodzi o legary to spoglądając "od dołu" z salonu u nas są:

- Belki

- Deski sufitowe,

- folia budowlana,

- legary 7x10cm (podbite pianką - taką jak się daje pod panele - aby nie dudniło - legary mocowane na wkręty 16cm wkręcane do belek;

-pomiędzy legary wełna 10cm;

- deski sosna 28mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sezonowanie my kupiliśmy drewno wyrobione w tartaku w styczniu 2004r (belki o wym 32x26cm) . Górale zaczęli je przerabia w sierpniu 2007 (czyli 2,5 roku się suszyło). Bardzo popękało, ale ma to swój urok :D .

Aktualnie mieszkamy w wyajmowanych 2 pokojach w domku jednorodzinnym murowanym. Temperatura jaką pokazuje termometr wynosi 20-21 C, a odczuwa się zimno. Dopiero przy temperaturze 24-25 stopni zaczyna by znośnie. W domku z bali delikatnie grzejemy już 1,5 miesiąca. Porównywalnie do wynajmowanego mieszkania temperatura 18-19 C (w domku z bali), jest odpowiednikiem 24-25 C do wynajmowanego - w odczuciu organoleptycznym :D . Nie ma za bardzo czasu aby opisac postępy na forum - te dojazdy po 16km w każda stronę :cry: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym wiedział, to bym wczesniej napisał takiego posta, wreszcie jakies ożywienie na forum :p

kasia_sloneczko GRATULACJE !!!

Agnieszka Czarna u mnie etap instalacji: woda i c.o zrobione, elektryka będzie w tym tygodniu, oczywiście nie obyło się bez strat :evil: pewnym osobnikom nawet codzinne przypominanie nie jest w stanie wbić do głowy, że jak coś spartolą to nikt tego nie zatynkuje :evil: :evil: :evil:

A PRZED TOBA NAJFAJNIEJSZY ETAP BUDOWY, CODZIENNIE BEDZIE WIĘCEJ DOMKU, A TO BARDZO CIESZY OKO :lol:

Seba7207 dziękuję, ja też dam wkręty :wink: a czy deska jest podłogą czy "podkładem" pod parkiet, panele? ja na legarach chce przybić osb i dopiero parkiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaje linki do strony domowej firmy Dom z Bieszczad produkującej

domy drewniane na terenie całej Polski.

Domy z bali są budowane z bali półokrągych bądź prostokątnych. Na stronie w ofercie są również

projekty domów jednak jest to firma wykonawcza więć również wykonuje domy z projektów indywidualnych dostarczonych przez klienta.

http://www.domzbieszczad.pl

 

Projekty są zorganizowane w kategorie:

Projekty domów do 99 m2

Projekty domów drewnianych od 100 do 150 m2

Drewniane domy od 150 do 200 m2

projekty domów z bali powyżej 200 m2

Natomiast tutaj znajdzie Państwo dokładny opis

technologia wykonania domów drewnianych

oraz przykładowe realizacje domów drewnianych na terenie całej Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie że napisaliście z jakich warstw się strop składa. Rozumiem że przy tym wszystkim jest nieźle wyciszony?

 

A propos sezonowania-myśmy między innymi dlatego zdecydowali się na mokre drewno. Bo wiadomo z tym sezonowaniem to pic na wodę a my przynajmneij mamy świadomość że nasze drewno mokre i pękać będzie. I nie ma zawodu.

 

Dzięki za gratulacje :) Póki co mały nieświadom uroków drewna ale za to docenia uroki cyca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak samo jak ma SEBA- do momentu wełny oczywiście!!!!

czy dudni czy nie to powiemy wam za naście tygodni.....

 

budowa ruszyła pełną parą, początek był gliniasto- błociasty, cały weckend padało, to kto ma glinę to wie jak wyglądała nasza działka w poniedziałek,....

ale....- ekipa wpadła u nas na super pomysł pomostu brzozowego celem wjazdu i dzwigu i tira...bo wszyscy się kąpali w błocie....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, a koniecznie chcecie mieć legary na poddaszu? Przecież to wyraźnie zmniejsza przestrzeń użytkową :-?

U nas będzie mata korkowa, a na to deska barlinecka. Podobno mata nieźle wygłusza - przekonamy się za parę miesięcy. Niestety, nie możemy sobie pozwolić na legary, bo z poddasza zrobiłby się nam miniaturowy stryszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: - czym poza HYLOTOX-em można potraktować ściany w przeniesionym domu?

 

Mi już całą chałupę przenieśli i postawili,z nową wieźbą,garażem,tarasem i gankiem. Teraz elewacja mnie czeka :) a w związku z tym:

- czekam parę dni lepszej pogody, by pomalowąć hylotoxem ściany, i chciałem folie dać odrazu od zewnątrz.

Przedstawiciel firmy altax powiedział ze po pomalowaniu tym hylotoxem już nie trzeba niczym malować- co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...