Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

o właśnie Krysia- poruszyłaś ważny temat-....kable z parteru na pddasze- przy kominie,..też tak puściliśmy- ALE...... mój kierownik budowy nie wie czy tak można, i jakie wymagania należałoby spełnić aby można było- bo tak poprostu luźno to te kable napewno nie mogą być- zarówno pod względem wizualnym jak i takim p.poż...,

myślałam o korytkach takich metalowych którymi puszcimy te kable..., musze dodać że tam jest komin do kominka..hm...., -bardzo ciekawe niektórzy powiedzą, ;) ale drugi komin-ten wentylacyjny leci przez łazienkę i na górze trzeba byłoby trochę dziurawić legary bo akurat idą w drugą strone niż nam trzeba byłoby prowadzić kable.......,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agagaj: fajne schody ! bedziesz zadowolona ! tez takie mam i chyba nawet ta sama firma budowala :)

 

jedyny mankament to mocowanie stopni - trzeba po jakims czasie je dokrecac bo sie ruszaja....

 

Bardzo mnie to cieszy, bo myslałam, że dzieciaki sie masakrycznie namęczą bieganiem na góra-dół :wink:

Wiem, że takie masz i wiem, ze ta sama firma (prawie ta sama, bo jej odłam we Wrocławiu) :) Oglądam regularnie na pokrzepienie duszy Wasz Foto Dziennik :lol:

Właśnie u Was zobaczyłam takie schody po raz pierwszy...

 

Mogą sie ruszać, ba... nawet skrzypieć mogą!!! Sa dla mnie tak urocze, że z przyjemnością je podokręcam :)

 

A jak oceniacie firmę i sam dom z perspektywy czasu?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

Poszukuje stolarza lub ciesli do wykonania drewnianej bramyw wjazdowej.

Mam material i projeky tylko wykonac.

Ewentualnie moze macie jakies miejsca gdzie mozna kupic ciekawe bramy z drewnia ( skrzydla) z bramkami? napewno duzo z Was tez robilo wjazdowe bramy z drewna aby pasowaly do domkow wiec bede wdzieczna za ew. namiary czy polecenia.

 

 

pozdrowki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

Poszukuje stolarza lub ciesli do wykonania drewnianej bramyw wjazdowej.

Mam material i projeky tylko wykonac.

Ewentualnie moze macie jakies miejsca gdzie mozna kupic ciekawe bramy z drewnia ( skrzydla) z bramkami? napewno duzo z Was tez robilo wjazdowe bramy z drewna aby pasowaly do domkow wiec bede wdzieczna za ew. namiary czy polecenia.

 

 

pozdrowki :wink:

 

A może konstrukcję stalową obijaną sztachetami drewnianymi? Większość chyba tak robi. zależy jeszcze czy przesuwna, czy rozwierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

Poszukuje stolarza lub ciesli do wykonania drewnianej bramyw wjazdowej.

Mam material i projeky tylko wykonac.

Ewentualnie moze macie jakies miejsca gdzie mozna kupic ciekawe bramy z drewnia ( skrzydla) z bramkami? napewno duzo z Was tez robilo wjazdowe bramy z drewna aby pasowaly do domkow wiec bede wdzieczna za ew. namiary czy polecenia.

 

 

pozdrowki :wink:

 

http://allegro.pl/item386010645_bramy_drewniane.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraz Ja bardzo chętnie pociagnę wątek stolluxu. Kiedyś już pisał o tym Dzióba jednak nie rozwinął tego wątku i nie odpisał na mojego maila więc nie wiem o co chodzi, ale był bardzo niezadowolony i przestrzegał przed stolluxem :cry:

więc do rzeczy Stollux wybudował Nam dom z 3 msc opóźnieniem :evil: . Oki było to spowodowane problemami z bankiem. I nie miał bym o to pretensji gdyby nie sposób w jaki Nas potraktowano.

Zrzucono materiał na plac i przez 1,5 msc nie odpisywano na maile nie odbierano telefonów (tzn. odbierano tylko raz, bo potem numer był im znany). A o terminie budowy domu dowiedziałem się przypadkiem od jednej z forumowiczek!!! Możecie sobie wyobrazić co wtedy sobie człowiek myśli?

Nadszedł dzień przyjazdu ciesli.i...dostajemy aneks do umowy, który powinien byc podpisany kiedy juz wiedzieli, ze sie nie wyrobią a nie w dniu kiedy przyjechali ciesle na budowę,. Ba nawet go nam nie dali osobiscie tylko zostawili cieslom :evil: rozumując tak jak stollux nawet jak mają rok spóźnienia to dopiero wtedy dają aneks.

Ale to można jeszcze przeboleć gdyby nie to co ta „wspaniała” firma wyprawia teraz.

Okna na parterze nie dają się otworzyć, są źle zamontowane!!! ściany działowe krzywe!!! ale teraz perełka po położeniu dachówki krokwie zsunęły się o 1,5 cm z murłaty!!!!!Dekarz powiedział, ze widzi coś takiego drugi raz w życiu!!!Dach do rozbiórki!!!albo snieg to zrobi za mnie :evil:

Więc chcę skorzystać z 10 letniej gwarancji – totalna olewka!!!a dzisiaj mail:

”Witam.

Firma Stollux również oczekuje na zapłatę za wykonane roboty. Procedura reklamacyjna zostanie uruchomiona wówczas gdy zakończy się procedura budowy domu.

 

Pozdrawiam

Józef Michałek

 

czyli rozumiem, ze dom nie skończony do dzisiaj- a za to jest kara 0,2% za kazdy dzień zwłoki :wink:

 

Oczywiście nie zapłaciłem im za opóźnienie!!!

 

Cóż budowa wstrzymana. Szybka technologia w wykonaniu stolluxu nie jest jednak taka szybka :evil:

Sprawa zakończy się w sądzie . UMOWA STANDARDOWA, KTÓRĄ PODPISUJECIE MA KILKA TZW. KLAUZUL NIEDOZWOLONYCH!!!

 

 

Więc wszystkim zainteresowanym radzę omijać stollux szerokim łukiem, bo niestety takich jak ja jest wiecej :evil:

 

 

ps. a tak na marginesie ciesle po alkoholu opowiedzieli mi o wielu "ciekawszych" przypadkach niz ja - NIESTETY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejjeku poharatek jak czytam to włos na głowie się jeży. Życzę powodzenia w walce ze Stolluxem.

Ja polecam swojego wykonawce z Ostrowii Mazowieckiej. Chłop jak się patrzy, zna się na rzeczy i budowa trwa bez problemowo. Na placu czysto, wszystko pod kontrolą jestem pod wrażeniem. Więcej problemów i nerwów mam ze studnią bo wykonawca o D rozbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no..... duża renomowana firma i tak szarga sobie opinie???,...

z tymi terminami to nie do przyjęcia i nie do pomyślenia...

NIE CIERPIE fachmanów/ firm które jak sie robi problemik to udają że ich NIE MA!!!!!-tzn. unikają rozmowy, nie odbierają tel...- ŻENUJĄCE....

 

ale piszcie co kto ma, róbcie im głośną ANTYREKLAMĘ - trzeba jakoś się zrewanżować prawda???

 

co do naszych wykonawców: WIELKA KLASA WYKONANIA, FACHOWOŚCI, ZNAJOMOŚCI !!!!!!!! firmę LOGS polecamy bez żadnego ale!!!!!

jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy i efektu odzwierciedlającego się w każdym balu na naszym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :lol:

 

Myślę, że nawet najcudniejszej urody murowaniec nie byłby nas w stanie tak cieszyć jak nieoszlifowany domek z bala...

 

Pozdrawiam

 

Aga

 

jak my sie napatrzyliśmy tak na to nasze drewno, to teraz nawet podjazd do garażu chce zrobić jakoś z wykorzystaniem łupków drewna a unikać betonu, betonu, podsypki betonowej, cementu i tego co jest "betoniasto-cementowe"...chociaż oczywiście naturą rzeczy nie da się tak całkiem uniknąc tego betonu...bo i w końcu fundamenty też mamy betonowe, słupki pod płot "umoczone" w dołku betonowym...etc....,

ale fakt: DREWNO MA WIELKI UROK, JEST CIEPLE I PRZYJEMNE...

 

 

p.s. od dzisiaj mamy stan surowy zamknięty...tzn. dzisiaj przybyły OKNA I DRZWI..... kolory cieszą nas bardzo, pięknie......-

aha- i przy okazji podziękuje za rady odnośnie okien- radziłam się kiedyś WAS czy np. okna 120x150cm zrobić 2dzielne czy tylko z 1 szybą- i zrobiliśmy pełne, czyli jedna wielka tafla....-no i super!!!! dają dużo światła i wyglądają SUPER>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraz Ja bardzo chętnie pociagnę wątek stolluxu.

 

Sprawa zakończy się w sądzie . UMOWA STANDARDOWA, KTÓRĄ PODPISUJECIE MA KILKA TZW. KLAUZUL NIEDOZWOLONYCH!!!

 

Więc wszystkim zainteresowanym radzę omijać stollux szerokim łukiem, bo niestety takich jak ja jest wiecej :evil:

 

ps. a tak na marginesie ciesle po alkoholu opowiedzieli mi o wielu "ciekawszych" przypadkach niz ja - NIESTETY

 

Wspolczuje i doskonale rozumiem, bo ja tez mialem przewalki z wykonawca (TAAG). Nadal moja budowa nie jest rozliczona. O szczegolach nie bede publicznie wspominal, bo jeszcze nie wiem, jak potocza sie dalsze losy sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poharatek, masakra. Szczerze współczuję.

 

Konsultowałes się z prawnikiem? Bo racja Twoja, ale im nie zapłaciłeś ( i dobrze, ale wiesz, ze duże firmy sa bogate i z reguły maja dobrych prawników. Ty ich po swojemu do sądu, a oni Ciebie po swojemu. Bo podejrzewam, że o zapisach w umowie co do płatności to na pewno pamietali)

Jak się idzie na wojne trzeba się na wszystkich frontach gotować.

 

powodzenia, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poharatek współczucia. Trzymaj sie dzielnie i walcz o swoje.

U nas zrobione zbrojenia, jutro wylewają beton a w przyszłym tygodniu będą bloczki kładli. Już wreszcie coś sie dzieje. Tylko kasa nam się kończy bo nadal nie mamy kredytu!

Kurcze dobrze że wspomnieliście o tych kablach, bo trzeb aby o tym pomyśleć na etapie stawiania domu. A ja sobie żyję w błogiej nieświadomości gdzie jakie kontakty bedą. No to teraz szybko kogos od wnętrz muszę znaleść co by oświetlenie zaprojektował, kuchnię i łazienki bo w swoje talenta nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...