Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"pracownikStollux"

 

A nie lepiej było napisać: tak, momentami daliśmy dupy, ale sytuacja nie bez winy Poharatka.... ??

No dla mnie to szczyt SZCZYTÓW - wyjaśniać na forum, że klient miał problemy z kredytem itp. itd...

Na moje oko nie są to są sprawy publiczne, a pomiędzy dwiema stronami umowy!

Wina zawsze gdzieś po środku, ale gdzie lojalność wobec klienta????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr- więc czekamy i na TWOJE zdjęcia i opisy......

 

Kasia-....za projekt taki do gniazdek oswietlenia- babka krzykneła 20zl za m2 ???

hm.... to dużo wg. mnie......, a kiedy zjeżdza WASZ DOMEK??

 

MADD- miło że wpadłaś ponownie do nas... ;)

 

za 250tys. nie potrafie sobie wyobraźić pobudowac dom...??? NIEMOŻLIWE,..

tzn. sama budowa z grubsza tak, ale zupełnie bez wykończenia wnętrza, -i niby mówi się że można mieszkać bez luksusów, ale wnętrze mam na myśli wszystkie instalacje wodne, kanalizacja, ogrzewanie, podłogi, sanitarka, etc....- a to kosztuje też sporo...

 

aha- mam pytanie....- jak położymy u siebie na krześle na noc ciuchy bawełniane, to następnego dnia z rana mam wrażenie że one są jakby lekko takie wilgotnawe??- też coś takiego zauważyliście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annja ja za architekta płacę 70 pln z metra ale mnie nic nie interesi :)

250 tys to dałem zaliczki... nie ma sznas na wybudowanie domu do zamieszkania. Dziś drewno jest drogie nie wspomne już o instalacjach i wykonczeniu.

Annja jak to masz wilgotne ubrania??? Może jakiś kotek zrobił sobie kuwetkę na tym krześle???

A tak poważnie to czy nie robiliście jakichś "mokrych" prac??? Jak macie kanały wentylacyjne??? Może na jednym jest łazienka i sypialnia??? Gdybam sobie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej....

hahaha,..kotka mamy, ale śpi w garażu -na krześle w nocy nie ma szansy... ;)

ale- faktycznie kominy mamy ale jeszcze bez dziury wentylacyjnej,

a tą wilgotności- to nie jest jakaś duża, tylko bardzo delikatnie, i tak sobie myślę że to pewnie bale "oddają wilgoć" a że kominy zamknięte to idzie na pomieszczenia- ale z drugiej strony poddasze jest otwarte i nie ma ocieplenia i są dziury między dachem a ostatnim balem..-więc tam też niezła wentylacja...

a nikt tak z WAS nie ma?

 

to jestem bardzo ciekawa efektu końcowego pani architekt wnętrz...-,

mamy nadzieję że dasz pare zdjęć efektu jej pracy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pracownikStollux"

 

A nie lepiej było napisać: tak, momentami daliśmy dupy, ale sytuacja nie bez winy Poharatka.... ??

No dla mnie to szczyt SZCZYTÓW - wyjaśniać na forum, że klient miał problemy z kredytem itp. itd...

Na moje oko nie są to są sprawy publiczne, a pomiędzy dwiema stronami umowy!

Wina zawsze gdzieś po środku, ale gdzie lojalność wobec klienta????

 

Klient nie był lojalny wobec nas, rzuca oszczerstwa względem naszej firmy, narażając nas na straty. Czemu my mamy być lojalni wobec takiego kogoś ???

 

Tak jak napisaliśmy, cała ta sytuacja jest bardzo związana z postawą samego poharatka.

 

Tytułem komentarza, usterki które zgłaszał poharatek firma Stollux usunęła w ramach procedury reklamacyjnej, natychmiast gdy tylko on wywiązał się ze swoich zobowiązań.

Wciąż czekamy na wypowiedź poharatka, może opowie nam coś więcej, jak to było z tymi usterkami, czy napewno wszystkie były związane z pracami Stolluxu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewazych,

może ja Cię nieco pocieszę.

Mnie stan surowy zamknięty wyniesie 115 tys., bez fundamentów. W tym:

Konstrukcja domu, bal świerkowy 18 cm (płazy)

ściany wewnętrzne

ścianki działowe na poddaszu (profile drewniane - kantówki niektórzy na to mówią)

Okna

Schody

Mszenie

Pokrycie dachu z mojego materiału

Podłogi parteru

Deskowanie sufitu

 

Projekt to Bartne Drewniane, łączna powierzchnia użytkowa 107 m2.

 

Wszystko robi góral z Podhala, nie ma firmy. To tak, jakbym wziął z polecenia murarza, gdybym stawiał murowańca.

 

Sam przez ładnych kilka miesięcy szukałem wykonawcy. Ceny jakie dostawałem często przyprawiały mnie o drżenie i powodowały skrajności, od wysokiego ciśnienia po rozbawienie. Ale się udało.... :)

 

Znalazłem tez kilka ofert w podobnych cenach. Jedna firma podobny zakres, bez ścianek działowych poddasza - ok 100 tys. netto. Inna 115 tys. netto.

Na prawdę, jak dobrze poszukasz, można znaleźć. Zależy co jest dla ciebie ważne.

Ja wybrałem górala. Mam nadzieję, że zrobiłem dobrze. Okaże się niedługo, starujemy na przełomie sierpnia i września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Pozdrawiam Pozytywnie Zakręconych

 

ANNJA, właśnie dzisiaj ekipa Pana Romana wraz z samym Panem Romanem nawiedziła nasz domek i zaczęła montować schody. Ale odjazdowe w klimacie chaty , jak skończą to podeślę fotki... Co do Twojej wilgotnosci to się nie dziw , jak u mnie wstawili okna to wilgotność w chacie była ponad 100%, tak wskazywał wilgotnościomierz,. Po roku wilgotność to ok 60 - 70 % przy temperaturze 20 stopni. Musisz latem otwierac okna i wietrzyc i wietrzyc , tak jak w murowańcu. Czas schniecia to ok 4 - 5 lat.......

 

Co do waszych rozterek ile kosztuje budowa domu , to kosztuje tyle ile macie albo chcecie wydać , a jak zabraknie to się kończy póżniej i tyle ważne aby się zdecydować na budowę. Oczywiście jak ktoś się nie czuje na sile to nie ma się co pchać .

Ja myśłałem że za 250 000 zbuduję tą chatkę , a przy 300 000 przestałem liczyć , a jeszcze trochę trzeba.Jak się pytają ile taki dom kosztuje, to mówię że trzeba mieć 500 000.

 

Pozdrawiam

 

Zygmunt

 

PS. Do końca lipca przeprowadzka...może zacznę pisać dziennik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewazych a konkretnie jakich domów zdjecia wnetrz cieinteresuja bo rozumiesz bale sa rózne ciensze grubsze, ocieplone i nieocieplone, okragle i kwadratowe. ja mam takie foty:

 

A co do cen, no wlasnie za 250 tys sie nie da z wykonczeniem.A gdzie ogrzewanie, armatura sanitarna, meble, urzadzenia kuchenne. Jeszcze 40 %b tej kwoty dodaj to moze zamieszkasz. Takie moje zdanie.

 

Annnja nie tylko za projekt gniazdek ale tez rozmieszczenie mebli, ustawienie w łazienkach a co za tym idzie rozmieszczenie rur, oraz zaplanowanie oswietlenia wewnatrz i na zewnatrz domu. Przypuszczam ze dalsza wspolpraca czyli zaprojektowanie konkretnych mebli i kolorystyki to bedzie ok 50 zl za metr i wyjdzie mnie tak samo jak saab, a poza tym ona wszystko sama kupi, zalatwi i dopilnuje. Ja sie niczym nie interesuje.Nawet fachowcow do wnetrz zalatwi. Wiec moim zdaniem to nie jest jakas kosmiczne cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że architekt wnętrz co to nie tylko zaprojektuje ale i dopilnuje to skarb :). U mnie też dziewczyna o wszystko zadba, znajdzie doradzi, odbierze zamówiony towar, pojedzie do domu i sprawdzi jak idą prace itp itd. Fakt trzeba się liczyć z kosztami ale ile zmartwień mniej.

 

Ewazych a w tym 250 tys to co jest??? Życzę Ci jak najlepiej ale żeby się nie okazało, że do tego stanu za 250 tys musisz dołożyć jeszcze 250 tys.

 

U mnie jest tydzień opóźnienia bo obniżyliśmy nasz domek a żonka poszerzyła go o metr. Okazło się, że dach nam się nie "zamknie" nad wykuszem :( Musiał mój wykonawca przerobić trochę ten nieszczęsny dach ale chyba nawet wyjdzie fajniej :) Za 3 tygodnie ma zawisnąć wiecha :)... już jestem w ogródku i witam się z gąską :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj strasznie boje się tego sceptycyzmu z waszych ust a już miałam nadzieje że będę mogła rozpocząc budowę w następne wakacje. To jest wycena od tej firmy. Nie wiem czy to wszystko jest ok. Ale z drugiej strony zanim zamieszkam w tym domu minie jeszcze 4 lata tak wiec na wykończenie będe jeszcze miała czas. Czy naprawde ta wycena tak źle wygląda.?

 

 

Rodzaj suma

Bale 20x25 33000

bale na ścianki 12x25 w środku 8100

więźba dachowa 6000

pokrycie blachodachówka wraz z obróbkami 6000

pełne deskowanie 3250

stolarka cena orientacyjna okna drewniane 15000

rynny 2000

właz 800

boazeria szczyty gr 2 cm 2100

wełna na szczyty 15 cm+ 5 cm super mata isover 2700

strop belki 16x25 7700

wełna ściany parter 10 cm super mata 3080

boazeria parter gr. 2 cm 4900

folia 1400

boazeria poddasze gr 2 cm 7800

wełna mineralna 15+5 super mata isover 9000

ścianki działowe poddasze boazeria 4500

szkielet na ścianki 1950

wełna na ścianki 10 uni mata 975

Balkony 4000

schody bukowe 6000

podłoga drewniana świerkowa 2,8 gr 14000

wełna pod podłogę 10 unimata 1820

sufit boazeria 2250

parapety 1100

drzwi wewnątrz drewniane 8800

oblistwowanie wokół okien 1500

inne materiały 10000

fundament cena orientacyjna 20000

instacje cena orientacyjna 30000

farby i lakiery 2500

0

robocizna stanu surowego

robocizna wykończenia 45000

267225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ewazych

 

widzę, że mamy podobne (może ta sama firma)wyceny tylko, że mnie za 130 m2 brutto wyliczyli o ok 5 tyś mniej

 

Wysyłam Co na priv moją

 

hmmm ale ty masz inny bal tobie dali 16 cm a mi 20 cm moze to jest ta róznica?

 

 

Tak na boku, a czy ktoś próbował wybudowac dom z bali kupionych w tartaku nie przez firmę budującą. Może istnieje szansa by zrobić to taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ewazych

 

widzę, że mamy podobne (może ta sama firma)wyceny tylko, że mnie za 130 m2 brutto wyliczyli o ok 5 tyś mniej

 

Wysyłam Co na priv moją

 

hmmm ale ty masz inny bal tobie dali 16 cm a mi 20 cm moze to jest ta róznica?

 

 

Tak na boku, a czy ktoś próbował wybudowac dom z bali kupionych w tartaku nie przez firmę budującą. Może istnieje szansa by zrobić to taniej?

 

 

Oczywiście nie 5 a 50 tyś, krasnoludki zjadły jedno 0 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...