Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

EWA- nie analizowalam Twojej wyceny dokładnie, ale np. uwagę moją zwrociła pozycja pełne deskowanie...3200zl- ja tyle zapłaciłam za same deski + ok. 1tys. tam gdzie miały być deski a poszła podbitka z góry czyli razem 4tys, i to byłaby pozycja za same deski, a już ich położenie było robione przez inna firmę, a za takie deskowanie biorą od 10zł w górę za metr2 dachu...,

 

dalej- blachodachówki z rynnami też chyba za 6tys sie nie kupi...? - a ty masz jeszcze pokrycie z obróbkami-..a może to są kwoty za samą robocizne a nie za robote z materiałem jak myślisz??

 

oglądaj budowy które ekipa postawiłam, im mniej znana ekipa -tym więcej domów powinnaś obejrzeć, no a minimum to 2chałupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wycenie brakuje mi informacji ile potrzeba tego materiału. Bo może dach jest tyci i faktycznie będzie kosztował 6000. Do tego tzreba, też wiedzieć jaka to balchodachówka, może to jakaś taniocha??? Okna drewniane, ile i jakie dokładnie??? Inne materiały to znaczy jakie??? Cena orientacyjna co to znaczy??? Kto się będzie orientował???

Jak masz projekt to to wszystko można policzyć.

Ja podam ze swojego doświadczenia przykład. W umowie mam wpisane budowa kominów. Nigdzie nie zapisałem nic o wkładach a te też muszę mieć. Dobrze, że mam pożądnego wykonawcę i zawsze się dogadujemy. Ufff...

Co do kupna bali to chyba też nie taka prosta sprawa. Z tego co wiem, to wykonawcy domów, kupują drewno na aukcjach organizowanych przez nadleśnictwo. Wtedy mogą kupić taniej i duże ilości. Kupując indywidualnie z tartaku (rozumiem, że już obrobione) to cena może okazać się mało atrakcyjna.

Tak czy siak życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zrobić, jak mogę sprawdzić wykonawcę? jakieś pomysły

 

1. Poprosic o namiary na 4-5 zbudowanych w ostatnim czasie domow. Porozmawiac z mieszkancami i nie obawiac sie 'naruszenia ich intymnosci'.

 

2. Odwiedzic ostatnia budowe, najlepiej trwajaca, z czlowiekiem, ktory zna sie na rzeczy i bedzie mogl ocenic jakosc materialow i prac.

 

3. jesl zdecydujesz sie, to zadbaj o odpowiednio sformulowana umowe - konieczny kontakt z prawnikiem. Jesli Wykonawca bedzie chcial wymigac sie od takiej umowy, to lepiej go sobie darowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapomniałem ani jednego zera (a tym bardziej dwóch).

Bierzecie pod uwagę tylko duże renomowane firmy, a ja wiem że te małe mają znajomości i są w stanie załatwić bardzo dobre jakościowo drzewo po takich właśnie cenach.

 

Należy oczywiście doliczyć pracę ludzką, potrzebną do ściągnięcia tego drzewa z wysokich partii gór.

 

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaZych, my tak zrobiliśmy. Pojeździliśmy po tartakach i zamówiliśmy drewno. Oczywiście trzeba to załatwiać w okresie zimowym (najlepsze jest wtedy drewno - chodzi o puszczanie soków czy coś takiego). Zamawiasz w zależności od potrzeb - my wzięliśmy ok 40m^3 na gotowo (bal 26x32cm). I tak zbrakło, ale zawsze to taniej. Koszt za m^6 wyniósł ca. 550zł. Beki poleżały 3 lata i daliśmy je ekipie, która nam stawiała chatę. W sumie materiał nas wyniósł niecałe 50 tys ( w tym bale na wszystkie ściany, więźba, deskowanie dachu, podbitki oraz konstrukcje ścian działowych poddasza - na parterze grubość ścianek działowych taka jak na zewnątrz 25-26cm.

 

Madd, miło znów Cię widzieć na Forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne z serii pytań, jakie drewno czy bale okrągłe czy prostokątne, Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, bądź też posiadacie jakeiś informacje?

 

Generalnie wybor pomiedzy balem okraglym a prostokatnym to kwestia gustu, ale:

 

1. cienki bal okragly, tzn, srednica ponizej 16cm wyglada jak patyk, natomiast da sie zbudowac dom drewniany z bali prostokatnych o grubosci powiedzmy 10cm tak, ze nie bedzie wrazenia 'cienizny'

 

2. grube bale zarowno okragle jak i prostokatne sa drogie, wydaje mi sie, ze jednak drozszy jest bal prostokatny, bo to przeciez nic innego jak bal okragly "poobcinany", a to musi kosztowac dodatkowo

 

3. do budowy sciany o zadanej wysokosci, np. 3 m, potrzeba wiecej bali okraglych, bo nie da sie ich postawic jeden na drugim bez frezowania (chociaz widzialem zdjecia z USA, gdzie cos takiego robia! byla to reklamowka firmy produkujacej preparaty do uszczelniania bali, w Polsce z taka technologia sie nie spotkalem), wiec to jakos tez wplywa ne cene

 

4. wydaje mi sie, ze technologia budowy z bali prostokatnych jest prostsza i nie wymaga az takiej precyzji, jak przy balach okraglych

 

5. warto popatrzec np. na http://www.honka.pl i obejrzec zarowno domy z bali okraglych, jak i prostokatnych i upewnic sie, co bardziej sie podoba:-)

 

6. jeszcze jedna wazna sprawa: jesli doszloby do koniecznosci szlifowania bali, to w przypadku bali okraglych bedzie to droga przez meke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Cześć ewazych

To co mi się nie podoba w tym kosztorysie to:

fundamenty, instalacje,blachodachówka, farby i lakiery.

osobiście buduję mały domek ale same fundamenty z płytą wyszły 30000 zł,

Blachodachówke za 6tys z robocizną to tylko na złomie można dostać

Farby i lakiery 2500 zł - może się uda ale takiej jakości, że za rok będziesz od nowa szlifować i malować

 

Osobiście rok temu też myślałem, że mój domek będzie tańszy. A teraz gdy już zrobione fundamenty płot na ukończeniu a dom stoi w częściach na działce, . Już wiem, że muszę szukać gdzieś dodatkowych pieniędzy.

ale nie załamuj się tylko po prostu dolicz do kosztorysu jakieś 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Uff, nareszcie zacząłem... Bardzo skromnie zacząłem, bo tylko zrobiliśmy wjazd na działkę w sobotę, ale cały dzień pracy za mną. A bez wjazdu daleko bym nie zaszedł... :D znaczy się dojechał...

 

Przy okazji zapraszam do nowego dziennika budowy, kolejnego "balowicza"...

 

ewazych,

nie pamiętam czy wysyłałem Ci namiary na swojego górala na priv. W wysłanych nie mam, sprawdzałem, ale wydawało mi się, że to zrobiłem. Rzuć okiem na swoja skrzynkę, ewentualnie podeślę numer telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne z serii pytań, jakie drewno czy bale okrągłe czy prostokątne, Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, bądź też posiadacie jakeiś informacje?

 

co do ceny to pewnie za okolo 300 000 mozna zrobic pod klucz z bala 16 ocieplanego welna 10 cm

ja ttyz juz koncze budowe pod w-wa i powiem ci ze jest to realne ale widzisz wszystko ale to wszystko trzeba z usmiechem .....moje zdjecia sa 73 stronie

a jak zakoncze pod koniec lipca to wrzuce tu

ja mialem ekpe zaufana z mazur a nie zaraz górali ....nie jedni górale pewnie by sie by mogli powstydzic pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

pare osób już mnie kojarzy bo ich męcze na pw ;)

a chodzi o to by dom z bala mieć;)

ale ponieważ czytam i czytam i czytam to ciągle pojawiają się kolejne pytania

np. jakie ogrzewanie, początkowo zdecydowani byliśmy na ogrzewanie tylko kominkowe + podłogowe kuchnia, łazienka (też nie wiemy jakie czy elektryczne czy wodne)

A u Was jak to jest? co się sprawdza z domu z bala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy ogrzewanie podłogowe na całym parterze...elektryczne!!!- wlśnie rozgrzewamy- wczoraj od południa, rano dziś było cieplutko,.... poszło 20KW przez 1noc na około 35m2 powierzchni.., DUŻO....,

dodatkowo mamy kominek na parterze, tzn...będziemy mieć bo narazie to sam komin stoii,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...