Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

aleksandra9 a gdzie macie kocioł na ekogroszek umiejscowiony? w piwnicy? czy jakoś inaczej?

Nie radzę go montować blisko pomieszczeń mieszkalnych. Podajnik i przesuwany węgiel potrafią nieźle hałasować. A buczenie bardzo się niesie po podłodze, która na styropianie działa jak membrana.

 

a pomieszczenie gospodarcze obok drzwi wejściowych , w sasiedztwie łazienki i przedsionka będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie czy ktoś malował dom lazurą 3v3 lub Remmers. Chodzi mi o to jak się sprawdza i ewentualnie jaka jest jej wydajność. Ja znalazłem informacje że wydajność 3v3 wynosi 12m2/1litr, ajuż Remmers 4m2/1litr. Różnica jest olbrzymia wrecz niewiarygodna. Może ktoś ma własne doświadczenia. Muszę już zacząć malowanie i dlatego takie pytania.

Będę wdzięczny za pomoc

 

Ja maluje swoj dom lazura V33 w kolorze sosna skandynawska. Co do wydajnosci, to nie nalezy zbytnio wierzyc w informacje od producenta, bo kazdy maluje na swoj sposob, a dodatkowo wplyw ma zarowno stan drewna (suche/wilgotne), jak i grubosc warstw, nie mowiac o gatunku drewna (sosna, swierk itp). Mam jedna uwage odnosnie oceny prawdziwego koloru lazury. Moim zdaniem ta sosna skandynawska wychodzi sporo ciemniej niz na probkach sklepowych. Ja bede rozcienczal sosne skandynawska lazura bezbarwna, bo chcialbym miec troche jasniejszy dom. Wyglad powierzchni drewna po pomalowaniu jest mily dla oka: rzeczywiscie satynowy z lekkim lsnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieramy gresy...- chcemy podłogą rozjaśnić wnętrze i w związku z tym padło na białawo- kremowe płytki...

jak to się praktykuje? ma ktoś biały, kremowy, pastelowy ale bardzo jasny kolor czegoś takiego u siebie?? i jak efekty??

chodzi mi przedewszystkim o czystość, bo wygląd to sprawa indywidualna...ale wg. mnie wygląda przyjaźnie, jasno i pasuje....ale boję się że kazdy okruszek, ziarnko piachu..etc. będzie odrazu diabelnie widać....,

 

nie mam zdjęcia ale na stronie http://www.grespol.pl otwórzcie w PRODUKTACH ten 11 kwadracik licząc od góry z podanymi gresami i tam ten prawie białawy, z bliska ma delikatne paćki ale b. bardzo delikatne nr. produktu: CZQ 6001, a inny wybor to taka gładka lekko kremowa- ale i tak wpadająca w biel..-ale nie ma tego nr. w palecie produktów,

PROSZĘ O PORADY jak to jest z tym jasnym gresem polerowanym i jego sprzątaniem- czystością....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gresik polerowany, bez faktury, bez "mazajów" to raczej niezbyt dobre wyjście, gdy nie jesteś fanatyczną fanką porządków :lol:

Na takiej podłodze nawet zacieki z mopa zostają, gdy woda do mycia jest już lekko przykurzona :cry:

Ładne, ale mało praktyczne.

 

Poczytaj też tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/co-bys-zmienil-a-budujac-jeszcze-raz,t4804.htm?highlight=rekuperator

i

http://forum.muratordom.pl/czego-w-urzadzaniu-domu-nie-zrobilibyscie-ponownie,t25348.htm?highlight=dom%20bali

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś malował dom lazurą 3v3 lub Remmers. Chodzi mi o to jak się sprawdza i ewentualnie jaka jest jej wydajność. Ja znalazłem informacje że wydajność 3v3 wynosi 12m2/1litr, ajuż Remmers 4m2/1litr. Różnica jest olbrzymia wrecz niewiarygodna. Może ktoś ma własne doświadczenia. Muszę już zacząć malowanie i dlatego takie pytania.

Będę wdzięczny za pomoc

maluję dom lazurą v33 kolr czeresnia

narazie położona jest jedna warstwa malowana w pażdzierniku bezposrednio przy montażu domu

zimę przetrwała znakomicie

daje fajny efekt

wydajność raczej mocno nie odbiega od tego co podaje producent

z czystym sumieniem mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Dzięki "Narcyz", "Djan", 'Gasol"

Zastanawiam się jeszcze, ale chyba spróbuję Remmesrs HK-Lasur. Ze wzgledu na cenę i gwarancję. Ale to jeszcze wszystko zależy od przedstawiciela. Duża odległość od magazynu gdzie mogę kupić tą lasurę 120 km i rabat jaki mi udzielą zadecuduje o podjeciu decyzji. Na razie stoi płot drewniany,cały materiał i pierwsze belki, za parę dni jak już coś będzie widać puszcze fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to woda już leci, wreszcie murują bloczki, za chwilę wejdzie hydraulik rozprowadzić rury a potem chudziak i czekamy na domek.

 

Teraz zamawiam okna dachowe i komin. Annnja masz okna dachowe? zamawiałaś przez urzędowskiego czy bezpośrednio u producenta?

Chcieliśmy rolety zewnętrzne na okna dachowe od południowej strony zeby się pokoje nie nagrzewały ale wiecie ile kosztuje jedna? 2000 zł!!! drożej niż okno, normalnie skandal

 

A ktoś ma jeszcze na dachu ahi roofing? mysmy się zdecydowali ale nie wiem teraz co z kołnierzem wokół okien dachowych bo musi być dopasowany do dachówki a ta jest specyficzna.

 

No i komin, chcemy schiedela ale nie wiem który model. Z biura firmy zero odpowiedzi na zapytanie. A czas ucieka... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu gąły na wierzch mi wyszły :o za projekt domu zawierający OFERTA NA WYKONANIE PROJEKTU DOMU JEDNORODZINNEGO O POWIERZCHNI 120 M2.

OFERTA ZAWIERA PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY WIELOBRANŻOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO WRAZ Z PRZYŁĄCZAMI, PRZYGOTOWANIEM WARUNKÓW TECHNICZNYCH ZASILANIA, WNIOSKU O DECYZJĘ WZIZT, UZGODNIENIAMI I ZŁOZENIEM DOKUMENTACJI DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

KOSZT WYKONANIA PROJEKTU TO KWOTA - 21000,0 PLN. NETTO. KWOTA NIE ZAWIERA KOSZTÓW I OPŁAT ADMINISTRACYJNYCH W URZEDACH, MAPY DO CELÓW PROJEKTOWYCH I BADAŃ GEOLOGICZNYCH GRUNTU NO PO PROSTU SZOK :o MYŚLAŁAM ŻE W TARNOWIE BĘDZIE chociaz troche taniej, no po poprostu szok, czytałam tutaj jak ludzie martwili się że wydadzą 11 tys a tutaj 21 tys rany boskie. Ponieważ mieszkam za granicą potrzebuje arch który wszystko załatwi i powinien być z miejsca w którym chcę budować, ale po prostu odebrało mi mowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Cześć ja buduję właśnie w Tarnowie. Po prostu trafiłaś na gościa który chce Cię wydoić i tyle

 

 

 

po prostu gąły na wierzch mi wyszły :o za projekt domu zawierający OFERTA NA WYKONANIE PROJEKTU DOMU JEDNORODZINNEGO O POWIERZCHNI 120 M2.

OFERTA ZAWIERA PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY WIELOBRANŻOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO WRAZ Z PRZYŁĄCZAMI, PRZYGOTOWANIEM WARUNKÓW TECHNICZNYCH ZASILANIA, WNIOSKU O DECYZJĘ WZIZT, UZGODNIENIAMI I ZŁOZENIEM DOKUMENTACJI DO POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

KOSZT WYKONANIA PROJEKTU TO KWOTA - 21000,0 PLN. NETTO. KWOTA NIE ZAWIERA KOSZTÓW I OPŁAT ADMINISTRACYJNYCH W URZEDACH, MAPY DO CELÓW PROJEKTOWYCH I BADAŃ GEOLOGICZNYCH GRUNTU NO PO PROSTU SZOK :o MYŚLAŁAM ŻE W TARNOWIE BĘDZIE chociaz troche taniej, no po poprostu szok, czytałam tutaj jak ludzie martwili się że wydadzą 11 tys a tutaj 21 tys rany boskie. Ponieważ mieszkam za granicą potrzebuje arch który wszystko załatwi i powinien być z miejsca w którym chcę budować, ale po prostu odebrało mi mowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dlatego pisałam do ciebie na priv bo widze ze z tego samego miasta jesteśmy ja mam zamiar budować sie w tuchowie, ale mieszkam aktualnie za granicą więc potrzebuje architekta który załatwi wszystko, a w tym wypadku musi on być chyba na miejscu, chyba że może byc z innego miasta i w innym mieście składać o pozwolenie na budowę u mnie( ehhh chyba tak to być nie może) Jak na chwilę obecną po prostu oczy do tej pory przecieram. Przecież to chyba kradzieć w biały dzień pan T. powinien się wstydzić,... (chyba może to norma :o ) tak ostatnio myśle nad tym domem z bali na świecie recesja, w polsce też musi w koncu zawitać może poczekać jak rynek troche ochłonie i się zarecesjiuje (hehehe wiem inne słowo być powinno)? Czy to chyba raczej nie możliwe w budownictwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...