Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mały ja tez nie mogłam uwierzyć do tej pory patrzę w tą cenę i tylko monety mam w oczach. Szczęka na ziemie mi opadła,.... czy to normalne, może lepiej wziąść projektanta spoza mojego rejonu ale nie wiem czy on cała papierologie mógłby wtedy załatwić :(

Spróbuj tu : 0604-896-762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My płaciliśmy w zeszłym roku 3500 za sam projekt architektoniczny.

Inny projektant zadbał o wszystkie projekty instalacji wewntrznych, plan zagospodarowania działki, włączenie do drogi gminnej - praktycznie wszystko do przyniesienia nam prawomocnego PnB włącznie - za 2.000.

My załatwialiśmy jedynie warunki na media.

 

Czyli da się za 5,5 tysiaka opierniczyć (prawie) wszystko. Pozostaje szukać... Może w Gminie polecą jakiegoś lokalnego?

Poleciłabym swojego, ale odległość jakby za duża :roll:

 

 

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany co za cena, i ktos sie na to zgadza?!

Szukaj dalej, a projektant najlepiej jakby byl z twojego terenu bo wtedy szybciej pozalatwia papierologie-wiadomo oni sie wszysy ze soba znaja i czasem pani ziuta ze starostwa zamiast wysylac droga sluzbowa to powie panu zenkowi jak go w spozywczym spotka zeby jekies papiery doniosl. A tak to dluzej to trwa.

 

U nas byl osobno projekt ponoc indywidualny od Iwanka (porazka) za 3500 a potem projektant z naszej okolicy go adaptowal, zalatwil pozwolenie i teraz jest kierownikiem budowy za 4000. A to dlatego ze Iwanek robiac projekt indywidualny nie zrobil adaptacji do warunkow terenu i placilismy za to ekstra. I tak uwazam ze przeplacilismy, ale madry czlowiek po szkodzie.

Ja juz widze ze drugi dom to sie faktycznie lepiej buduje bo juz człowiek wiec co z czym i jak to po kolei. Teraz dotychczas obco brzmiace slowa nabieraja znaczenia i jakbym tak miala drugi raz budowac to byloby o wiele bardziej przemyslane. W tej chwili czesto musimy na cos szybko sie zdecydowac i bierzemy jak leci bo czas nagli i nie ma czasu na szukanie.

 

Schiedel sie odezwal i jutro mam spotkanie z milym panem co mi wszystko powie i pewnie znowu naciagnie na straszne pieniadze ale ponoc im warto zaplacic. Pan jest mily bo mi pokaze hurtownie gdzie zamawiac bo maja dobre ceny (to akuart sparwdze czy faktycznie takie dobre

:wink: ) a potem pokaze moim dekarzom jak sie taki komin stawia.

 

Bylam tez u urzedowskiego okna zamowic, dachowe, bo normalne to zamowie jak mi pomierza juz otwory okienne bo jak znam zycie to z typowych okien zrobia sie nietypowe :roll: Wycene mi zrobili na wszystkie no i cena powalila mnie na plecy. Ale tak to jest jak sie chce miec najdrozszy model a do tego dwa okna balkonowe przesuwne o wymiarach 2*3 metry za jedyne 13000 kazde bo antywlamaniowe. :o Jak milo ze nas stać na takie szaleństwo za bankowe pieniądze. Martwić się będziemy potem jak to spłacić. Ale okna będziemy mieć najfajniejsze w okolicy, a co! :lol:

Teraz czekam az mi pan wymysli jaki rabat zrobic bo mysli juz od rana i nic. No cóż będę go molestować jeszcze jutro. Sam pzryznał ze takie duze zamówienia to on rzadko ma, niech w nagrode się podzieli kasiorką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam że coś jest nie tak, będę musiała poszukać, ale wyslałam kilka emaili a ci architekci mnie po prostu olewają, zresztą tak jak wiele innych firm kiedy prosze o wycenę czegokolwiek. Ehhh co za kraj, zamiast rozsyłać wyceny chciazby głupich okien musisz sie prosić tysiąc razy. Może wy macie dobre sposoby jak wypeswadowac wycenę w jakiejś firmie? Pozdraiwam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokka sama jestem ciekawa jak wyglada :D

Ale jak to u nas nic nie moze isc gladko. Wyobrazcie sobie ze i projektant i kierownik budowy nie zauwazyli ze u nas w projekcie nie ma komina pod piec gazowy. Super nie, a ja zylam wblogiej nieswiadomosci ze spaliny wyprowadza sie przez sciane. Ponoc tak ale 100 lat temu....No i dzisiaj szybka akcja gdzie upchnac jeszcze jeden komin zeby w pokoju gdzies nie wyskoczyl na srodke albo o strop i wiezbe nie haczyl. Jak ja sie ciesze ze mam takiego super wykonawce od fundamentow no on ma do nas anielska cierpliwosc ijeszcze doradzi i fachowcow innych nakreci zeby szybciej do nas przychodzili. Zloto nie wykonawca.

Kominy zalatwione, rabacik 18 % ladnie nie?

Urzedowskiego tez na rabat naciagnelam i zamiast prawie 55 patoli bedzie 41 tys dachowe dostalam po cenach cennikowych netto :lol: Nie wiem czy to moj urok czy mlodego co go ze soba wszedzie targam :)

 

Kto ma okiennice, gdzie robione i za ile?

aha tak wyglada nasz domek w budowie Jokka:

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Domek

tak inspiracje domkowe:

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/InspiracjeDomkowe?authkey=DoIZuinGpKI

a tak moje dziecie:

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/ALEKSANDER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Przepraszam pomyłka adresu

http://picasaweb.google.pl/piotrwlezien/Budowa

 

Tak jak obiecałem puszczam fotki ze swojej budowy, chociaż przez ciągły deszcz wszystko w proszku i nic nie idzie tak jak ma iść, ale cóż na pogodę nie ma rady

http://picasaweb.google.pl/piotrwlezien/Budowa[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokka sama jestem ciekawa jak wyglada :D

Ale jak to u nas nic nie moze isc gladko. Wyobrazcie sobie ze i projektant i kierownik budowy nie zauwazyli ze u nas w projekcie nie ma komina pod piec gazowy. Super nie, a ja zylam wblogiej nieswiadomosci ze spaliny wyprowadza sie przez sciane.

 

Zaraz , zaraz - spaliny z kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania jak najbardziej można wyprowadzać bez komina. Stosuje się wtedy system rura w rurze. Zewnętrzna rurą doprowadzane jest powietrze do spalania a wew. wylatuja spaliny. Albo odwrotnie. Można ją poprowadzić przez ścianę albo przez dach. Wychodzi na pewno taniej niż komin i nie zajmuje miejsca. Warunkiem jest piec o mocy max. 21 kW i odległość "rury" min. 0,5 m od okien. Mogę się mylić w cyferkach bo piszę z pamięci ale na pewno jest takie rozwiązanie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie rozwiązanie jak najbardziej i nawet są piece co tak mają przewidziane tylko ponoć jest to rozwiązanie słabe. Lepszym wyjściem jest postawienie komina. Szczegółów ci nie podam ale już się od tego ponoć odchodzi i nowoczesne piece są dostosowane do kominów. Tak mi mówiono, a czasu na sprawdzanie i czytanie brak. Komin nowy już jest wylany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie rozwiązanie jak najbardziej i nawet są piece co tak mają przewidziane tylko ponoć jest to rozwiązanie słabe. Lepszym wyjściem jest postawienie komina. Szczegółów ci nie podam ale już się od tego ponoć odchodzi i nowoczesne piece są dostosowane do kominów. Tak mi mówiono, a czasu na sprawdzanie i czytanie brak. Komin nowy już jest wylany

 

No to mam pewne wątpliwości , bo takie rozwiązanie promują dobre firmy jako najnowocześniejsze , topowe , itp :-? .

Ale jak już masz sprawę załatwioną to nie ma co "mieszać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialam jeszcze potem z innym facetem co mi bedzie CO zakładał i też mówil że komin to lepsze wyjście, więc nie tylko sprzedawca kominów tak twierdził. Ja się nie upieram , może i masz rację. Tylko jak pisałeś nie ma co mieszać :roll:

 

i ci nikogo nie ma co by mi powiedział ile za okiennice się płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dzięki za namiar, Piotrze czekam jeszcze na twoją odpowiedź :) naprawdę doceniam waszą pomoc, będe musiała się rozglądnąć jak będę w polsce. Mam równocześnie pytanie czy znacie firme DOM-BAL ? Jeszcze jedno pytanie, najpierw sie pochwalę że przeczytałam cały ten wątek od deski do deski wazne informacje wydrukowałam. Ale pozostało jedno pytanie czytalam że dom osiada jezeli jest wybudowany z mokrego drewna, więc trzeba zostaiwc odpowiednią ilośc wolnego miejsca w przestrzeni pomiedzy górą okna a balem przeważnie ok. 10 cm. Jednakże skoro ja w tym domu nie będę mieszkala przez pierwszy rok bo musze ukonczyć studia w UK. to może lepiej nie wkladać okien i zostawić stan surowy otwarty na następny rok. Myślałam zeby tylko położyc dach, a reszte zostawić tak jak widziałam na jednym z dzienników, że okna były jeszcze nie całkowicie wycięte i wstawione drzwi. Czy myślicie że to dobre rozwiązanie, oraz czy jest szansa ubezpieczyć taką budowę w stanie otwwrtym gdziekolwiek, wiecie różne lumpy mogą się kręcić po okolicy. Troszkę się tego boję. Prosze doradzcie co robić. Pozdrawiam . jokka jak tam poszukiwania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa to namiary na znajomych górali.Mi będą robić dach i ponoć są bardzo solidni. Robili kilka budów w okolicy oraz stawiali domy z bali mokrych. Nie umiem ci powiedzieć jak wykonanie tych domów ale dachy robią bardzo dobre.

Stanisław Poniecki 887 729 688 co do cen też ci nic nie powiem bo nie wiem.

 

Najlepiej jest zostawić dom otwarty wtedy lepiej schnie. Co do ubezpieczenia to nie mam pojęcia. A co do lumpów to jest tak, jak ci nie wejdą do środka to ukradną okna. Nie wiem co gorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ktoś ma jeszcze na dachu ahi roofing? mysmy się zdecydowali ale nie wiem teraz co z kołnierzem wokół okien dachowych bo musi być dopasowany do dachówki a ta jest specyficzna.

 

Kasia ja mam achi (jeszcze nie położony) ale do okiem dachowych są kołnierze do pokryć płaskich. Nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...