Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jeśli chodzi o moje poszukiwania napisała do mnie firma finhouse

 

Witam Pania,

Poniżej koszt domu i prac jakie nasza firma wykonuje:

 

Wariant 1

Transport + elementy domu + montaż bez prac wymienionych w punktach (1, 3,

4, 5, 6, 7, 8) - cena od 2500,- + 7% VAT/za metr2 powierzchni

Wariant 2

Transport + elemnty domu + montaż + wszystkie prace wymienione w punktach

poniżej - cena od 3500,- + 7%VAT/za metr2 powierzchni

 

Ceny uzależnone od kursu EURO

 

1. Wykonanie ławy fundamentowej oraz posadzki parteru z ociepleniem

(bez podpiwniczenia), z rozprowadzeniem instalacji wod-kan i ogrzewaniem

podłogowym w pomieszczeniach socjalnych budynku na poziomie parteru.

2. Montaż elementów drewnianych domu

2.1. Ściay zewnętrzne

2.2. Stropy

2.3. Ściany wewnętrzne

2.4. Konstrukcji dachu

2.5. Podłogi między poziomami

2.6. Tarasy i werandy (drewniane jeśli wystepują w projekcie)

2.7. Konstrukcja i pokrycie podłóg bez podłóg do łazienek, kuchni

2.8. Materiały wykończeniowe zewnętrzne

a. gzymsy

b. balustrady

c. obramowanie okien i drzwi

2.9. Materiały wykończeniowe wewnętrzne

a. parapety (jeśli występują w projekcie)

b. wykończenie drzwi i okien

c. listwy przypodłogowe

d. boazerie

2.10. Schody wewnętrzne (jeśli występują w projekcie)

2.11. Drzwi wewnętrzne

2.12. Drzwi zewnętrzne

2.13. Okna

Szczegółowa zawartość elementów jest dostarczana z projektem po

podpisaniu umowy.

 

3. rozprowadzenie instalacji elektrycznej STANDARD bez osprzętu

3.1. Rozdzielnia elektryczna

3.2. gniazdo tel.i TV w salonie

3.3. górne oświetlenie w każdym pomieszczeniu + włącznik

3.4. po 2 gniazda elektryczne w każdym pomieszczeniu

3.5. 4 gniazda elektryczne w kuchni

4. Rozprowadzenie instalacji wod-kan.

5. Dwukrotne pokrycie domu papą lub za dopłatą pokrycie końcowe.

(w cenie domu pełne deskowanie łaty i kontrłaty)

6. Instalacja kominka Jotul w obudowie steatytowej

7. Ocieplenie całego budynku (EKOFIBER - termoizolacja z celulozy)

8. Impregnacja zewnętrzna całego budynku impregnatami OSMO

 

Bal 205x205 (laminated log) nie wymagający dodatkowego ocieplenia

 

Producent udziela 10 letniej gwarancji na elementy drewniane, Finhouse 3

lata na wykonane prace.

 

Termin realizacji:

10 tygodni po podpisaniu umowy - rozpoczęcie budowy

Domy o powierzchni od 80 do 240m2, projekty na stronie http://www.domzfinlandii.pl

Istnieje moźliwość wykonania domu wg. projektu indywidualnego.

 

W razie pytań o konkretny dom prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

 

nie wiem czy to dużo, firmy nie znam znalazłam ogłoszenie w jakims katalogu to do nich napisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

choć i tak jesteśmy prawie zdecydowania na Logs'a , bo trochę bliżej niż K.T. ;) ale jak to będzie się zobaczy;)

ale mam pytanie techniczne, jak się sprawdza u Was dom z bali obok lasu? taką mamy działkę, obok las (nasz:)), ciągle coś czytam w tym internecie i gdzieś wyczytałam, ze od lasu wilgoć ciągnie, prawda to?

 

i jeszcze jedno

czy ktoś mi może wytłumaczyć jakie są różnice w użytkowaniu

 

-podłogówki

-mat kapilarnych

-fundamentowych płyt grzewczych????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saab a ta dachówka jest plaska? bo na zdjeciach wyglada jak falista.. W każdym razie velux ma takie kołnierze uniwersalne do dachówek falistych o różnym formacie i zamówiłam taki, ale może powinnam wziąć kołnierz do dachówki płaskiej?

a jak ci robili dach pod ta dachówkę? znaczy pełne odeskowanie, z folią czy papą? i jakie odstępy między krokwiami? jestem ciekawa czy masz lżejszą konstrukcję pod tą dachówkę czy zastosowałeś standard jak pod ceramiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokka sama jestem ciekawa jak wyglada :D

Ale jak to u nas nic nie moze isc gladko. Wyobrazcie sobie ze i projektant i kierownik budowy nie zauwazyli ze u nas w projekcie nie ma komina pod piec gazowy. Super nie, a ja zylam wblogiej nieswiadomosci ze spaliny wyprowadza sie przez sciane.

 

Zaraz , zaraz - spaliny z kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania jak najbardziej można wyprowadzać bez komina. Stosuje się wtedy system rura w rurze. Zewnętrzna rurą doprowadzane jest powietrze do spalania a wew. wylatuja spaliny. Albo odwrotnie. Można ją poprowadzić przez ścianę albo przez dach. Wychodzi na pewno taniej niż komin i nie zajmuje miejsca. Warunkiem jest piec o mocy max. 21 kW i odległość "rury" min. 0,5 m od okien. Mogę się mylić w cyferkach bo piszę z pamięci ale na pewno jest takie rozwiązanie. :o

Wyprowadzenie za ściane jest jak najbardziej ok. warunek 21kw przy domkach jednorodzinnych oraz 5kw przy wielorodzinnych. Dodatkowo brak balkonu czy zadaszenia tuż nad kominem oraz okien otwieralnych.

Tak, że pisanie tu o konieczności postawienia komina to bzdura - kotły turbo mają WYMUSZONY(turbina) obieg powietrzno-spalinowy więc komin jako taki nie ma tu nic do rzeczy.

Aha - wylot przy współosiowym tylko rurą wewnętrzna, tą z uszczelkami(tam jest nadciśnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - z oknami nie ma problemu, bo są one mocowane nie na sztywno z konstrukcją domu - w boku otworów okiennych robi sie rowki, w nie wsadza pionowo niezamocowane deski (konstrukcja zbita z min 3), które pracują niezależnie od konstrukcji budynku. Druga sprawa - okno montuje się NA DOLE otworu,a nad nim pozostaje wolna przestrzń wypełniona miękką wełną (żeby dom mógł osiadać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJEJu,...4dni mnie nie było bo urlop a tutaj takie tematy....

kasia- okna dachowe mamy w planie 1szt- w holu nad schodami, zastanawiam się jeszcze czy nie wrzucić do sypialni ale wtedy latem może byc bardzo upalnie bo dach od południa mamy,

okna będziemy brać z ROTO, tam do 31.08 dają w letniej promocji takie podstawowe roletki za 1zł,...- lepsze toto niż nic... okna u nich są z 4, 7 i 8, my weźniemy tą środkową jakość czyli z 7, ale 8 ma więcej funkcji i fajną klamke,,ale droższa ,

 

Papierków do pozwolenia na budowę wcale tak dużo nie ma, trzeba tylko po koleii wszystko łatwić, ale nie jest to na tyle skomplikowane żeby płacić więcej pare tysięcy dla architekta, sama to załatwisz- troche telefonów, meili, 2-3 twoje przyjazdy i dasz rade (wizzair ma dobre ceny)

 

A TERAZ CO ZROBILIBYŚMY INACZEJ:

1. nie wiem czy robiłabym pełne deskowanie.....- myślałam że z tą papa przezimujemy, ale było pare dziur, zostały zasilikonowane, ale 1wraz została,...

deski- koniecznie na bezbarwny impregnat impregnować a nie na zielono!!! trzeba popytać pare tartaków, znajdzię się taki co to zrobi- ale dobrze sprawdzać jakość impregnacji bo wtedy mniej widać niż zieleń,.

2. kominy systemowe- tylko z SCHIEDLA!!!!

3. podłogówka- nie wiem czy nie za głęboko zatopiona- nie dopilnowałam speców, mówiłam im że 2-3 cm od góry,ale....jak mnie nie było, to już nie pilnowali i nie podnosili krat z kablami...

4. OKNA- debowe dobre, ale: chyba sosna też posłuży, ponadto za oknaUrzędowskiego za inne niż standard dopłaca się 30%, gdyby nie to to okna w sypialni robilibyśmy tarasowe + takie trójkąty nie otwierane, są firmy które za takie cuda nie biorą dopłaty tylko liczą jak leci z metra...

 

5. teraz stoimy przed wyborem: oczyszczalnia biologiczna (bo glina) za 8tys,

czy zwykłe szambo- i albo beton 2tys, albo plastik 2,5- 3tys....

i co robić?? może coś podpowiecie??

 

6. zdjęć nie mogę wrzucić bo nie mam internetu w domu, do pracy nie przynoszę zdjęć bo mam ograniczenia w podłączaniu urządzeń zew. ...

ale zapewniam WAS że domek wygląda uroczo..., może za 3-4tyg. będe mogła wrzucić bo czekamy na net w domu...

 

i to tyle...

aha- jak zawsze miło się czyta ten balowy wątek i co u kogo tam słychać.....

i trzymam kciuki za tych co rozpoczynają!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u nas jednak ten wylot przez ścianę odpada, tuż nad nim są okna i obok zresztą też. No cóż

 

Annja a jaką papą kryliście zwykłą czy termozgrzewalną? bo Wilhelmi poleca tą drugą...

 

A propos podłogówki to jak masz ją teraz głęboko? żebym widziała czego mam pilnować we wrześniu jak mi będą kładli.

 

Z tym urzędowskim to prawda, drogo jak za inne okna niż meranti i typowki. Wiem coś o tym bo mamy dwa duze tarasy przesuwne za 10 patoli kazdy, jakbym chciala do nich okiennice to kolejne 5 tys idzie za ich firmowe. Dlatego sie namyslam. A okna wzięliśmy drogie bo sie boimy tanich stolarni zwlaszcza ze tu w okolicy nie słyszałam o zadnej polecanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saab a ta dachówka jest plaska? bo na zdjeciach wyglada jak falista.. W każdym razie velux ma takie kołnierze uniwersalne do dachówek falistych o różnym formacie i zamówiłam taki, ale może powinnam wziąć kołnierz do dachówki płaskiej?

a jak ci robili dach pod ta dachówkę? znaczy pełne odeskowanie, z folią czy papą? i jakie odstępy między krokwiami? jestem ciekawa czy masz lżejszą konstrukcję pod tą dachówkę czy zastosowałeś standard jak pod ceramiczną?

 

Kasia, achi jest prawie płaskie. To jeszcze zależy jaką się wybierze. Ja będę miał model corona. Najlepiej zapytaj swojego dekarza jaki powinien być kołnierz.

Dach (mam nadzieje, że już w tym tygodniu) będzie robiony jak pod dachówkę cementową. Tak było od początku w planach i nie zmieniamy tego. Będzie deskowany i pokryty papą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadzenie za ściane jest jak najbardziej ok. warunek 21kw przy domkach jednorodzinnych oraz 5kw przy wielorodzinnych. Dodatkowo brak balkonu czy zadaszenia tuż nad kominem oraz okien otwieralnych.

Tak, że pisanie tu o konieczności postawienia komina to bzdura - kotły turbo mają WYMUSZONY(turbina) obieg powietrzno-spalinowy więc komin jako taki nie ma tu nic do rzeczy.

Aha - wylot przy współosiowym tylko rurą wewnętrzna, tą z uszczelkami(tam jest nadciśnienie).

 

Przy scianie drewnianej wystawienie komina przez sciane jest nieco klopotliwe:

- trzeba uwzglednic osiadanie budynku

- ze wzgledu na osiadanie moze byc klopot z uszczelnieniem

- niestety, jesli doszloby do koniecznosci zmiany polozenia komina, to jest problem z wycietym otworem, a polac dachowa zawsze jest pokryta, czy to dachowka, czy blacha, wiec o wiele mniejszy klopot

- wydaje mi sie, ze rura kominowa powinna byc dosc dluga, by nie narazac drewna na produkty spalania - w efekcie efekt wizualny sciany z dluga wystajaca rura moze byc kontrowersyjny

 

Moim zdaniem wyprowadzenie spalin najlepiej zrobic przez dach: albo przez dedykowany specjalny komin, albo rura wspolosiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- to logiczne

2- żaden kłopot - miękka wełna, ten komin się nigdy nie nagrzeje

3- nie bardzo rozumiem... otwór wycina się na końcu, przy montażu kotłowni

4- kwestia zastosowanego tzw ustnika, czyli w którą stronę wywala spaliny

PS - ja się odniosłem do info o konieczności wybudowania komina do kotła turbo, a nie zwykłego atmosferyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich balowiczów! :)

Jako poczatkujaca w temacie budowy przeczytałam wszystkie posty na tym forum-kopalnia wiedzy,dzięki.Mam pytanko-kto zna i może polecić dobrego architekta z okolic Puław(może być Radom bo tam pracuję), który mogłby mi zrobić dobrą adaptacje projektu?Na razie jestem zdecydowana na proj. Z30 z biura Z500, ale chcialabym wprowadzić tam sporo poprawek,a oni tego nie robią-odsyłają do arcitekta, który będzie robił adaptację.Pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeszcze w temacie szorowania szarym mydłem, bo całkiem zapomniałem - bale się mechacą, tzn na powierzchni wzrasta taka jakby króciutka kocia sierść. A myślę, że to będzie później nieźle ściągało brud.

A impregnacja - wypróbowałem na razie Lakmy Biochron IW10 lub bardzo zbliżony składem Drewnokolor woskowy.

Pomalowana jedna belka(właściwie podsączona wskutem czyszczenia pędzla), druga nietknięta pędzlem. Lanie wody na obie i efekt - czysta wchłania wilgoc strasznie, na pomalowanej - krople wody uparcie spływaja jak po szybie.

Ot taki mały teścik po malowaniu płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam pytałam, ceny hmm,...

nie wygląda to ciekawie o co chodzi dlaczego tak drogo? Zaczęłam się zastanwaiać i mam tu do was pytanie czy jeśli masz projekt gotowy np ten ktory mi sie podoba L-88 jest mozliwość całkowitej zmiany ścianek działowych i rozkładu pomieszczeń podczas adaptacji? czy taniej wyjdzie jednak zakupienie projektu indywidualnego? Jak myślicie

PARTER:

 

http://images33.fotosik.pl/335/70dffde08fb588bcmed.jpg

I PODDASZE

http://images33.fotosik.pl/335/7bb603430da1447cmed.jpg

Tylko proszę nie śmiejcie się ponieważ to dopiero zarys i napewno nie działo architekta :roll: WDZIĘCZNA BĘDĘ ZA KREATYWNA KRYTYKĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkamy w Kielcach. Budujemy się w okolicy (Wola Kopcowa).

Przez Allegro :o wyszliśmy na rodzimego (góral świętokrzyski) producenta domów z bali jodłowych, toczonych o średnicy 16 lub 20 lub 25 cm. Ponieważ my budujemy dom całoroczny więc oczywiście średnica 25 cm.

Dom według projektu L 72 pracowni Ł Iwanka. z dobudowanym garażem i zadaszeniem tarasu na ogrodowej stronie domu.

 

W połowie czerwca zaczęliśmy budować fundament (ekipa wykonywała go w piątkowo - sobotnie akcje).

Ponieważ nie ma podpiwniczenia więc fundament wylany do ziemi (warunki glebowe bardzo dobre bo sam piach a wody gruntowe kilkanaście metrów pod powierzchnią) a od ziemi wymurowany z bloczka.

W połowie lipca weszła ekipa od domku i w przerwach między deszczami :evil: stara się układać kolejne warstwy.

Zdjęcia z budowy :

http://picasaweb.google.com/AndrzejKielce/BudowaDomuZBala

 

Pozdrawiam wszystkich balujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam pytałam, ceny hmm,...

nie wygląda to ciekawie o co chodzi dlaczego tak drogo? Zaczęłam się zastanwaiać i mam tu do was pytanie czy jeśli masz projekt gotowy np ten ktory mi sie podoba L-88 jest mozliwość całkowitej zmiany ścianek działowych i rozkładu pomieszczeń podczas adaptacji? czy taniej wyjdzie jednak zakupienie projektu indywidualnego? Jak myślicie

 

Wedle mojej wiedzy spokojnie projektant adaptujący projekt może usunąć/przestawić ścianki działowe. Upewnij się tylko czy biuro projektowe dołącza do projektu gotowego zgodę na zmiany in blanco. Adaptujący wpisuje w takim druku co zmienił i już.

Nie orientuję się tylko jak daleko może się posunąć. Ale mądrzejszi ode mnie na pewno uściślą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewazych

 

Ja bym na Twoim miejscu zaczęła od... znalezienia wykonawcy domu/zdecydowania się na daną technologię, a to z tego względu, że co firma/ekipa górali to inna technologia. Może się okazać, że zanim pozałatwiasz wszystkie papierzyska do PnB, 10 razy zmienisz zadanie co do projektu i technologii. Na Twoim miejscu nie gorączkowałabym się tak projektem, bo to już końcowa faza przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę.

 

Gotowiec, który przejdzie gruntowną przeróbkę będzie na pewno droższy niż indywidualny, a i tak będziesz miała wrażenie, że coś by można jeszcze zmienić :wink:

 

Przerabiałam każdy punkt, który teraz podnosi ciśnienie Tobie. Wiem, że w sierpniu zeszłego roku nie potrzebowałam tak bardzo projektu, bo pozwolenie na budowę dostałam w czerwcu tego roku po dwutygodniowym oczekiwaniu.

I, w mordkę jeża, teraz sporo bym zmieniła w tym milion razy przemyślanym projekcie indywidualnym :cry:

 

Trzymam kciuki za wszystkich balowiczów z gorączką :p

I wiecie co... Szkoda, ze mi juz ta gorączka spadła - całkiem miła była :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...