Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co wyczylam tutaj na forum......a próbuje przeczytać cały wątek!!!!!... wysuwam wniosek, że Stollux najczęsciej i najlepiej buduje na projektach Iwanka. Natomiast gdy jest inny wykonawca to projekt musi przejśc sporo zmian...

z czego to wynika???

 

Dom Iwanka sąsiaduje z firmą Stollux :wink: i był a może i dalej jest nadwornym projektantem Stolluxu. Myślę że pracownicy Stolluxu znają już jego projekty na pamięć. Jak stawiali nasz dom projektu ani razu nie mieli w rękach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia... a mozna gdziesz zobaczyc zdjęcia twojego domku?? jak dawno go budowalas?? ja projekt L-34 chce powiekszyc o garaż na 2 auta.

 

Zdjęcia mojego domku możesz zobaczyć tu http://forum.muratordom.pl/domek-edzi,t18328.htm

 

Dom postawiony 5 lat temu...ależ ten czas leci.

 

Wiesz ja nie wybrałam projektu L- 34 z dwóch powodów:

1. Chciałam mieć na dole łazienkę z prysznicem, mam i bardzo sobie to chwalę.

2. Obawiałam się, że bryła domu będzie zbyt długaśna.

 

Mam garaż wolnostojący z wiatą na drugie auto, zresztą jest zdjęcie w moim wątku w galerii.

 

A tak w ogóle przepraszam wszystkich czytających ten wątek za to że przeze mnie taki obszerny się zrobił. Ale jak zauważyliście byłam drugą/ po Jastaku/ forumowiczką która budowała dom z drewna więc obaw , dylematów, rozterek było mnóstwo i tu była okazja się tym podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia no co ty, gdyby nie twoje pisanie to skad bysmy wiedzieli jak budowac :D a tak wogole to zagladaj do nas czesciej, z poradami bo na razie jest tak ze jak kto juz mieszka to przestaje sie odzywac :( A ty masz moralne zobowiazanie jako matka zalozycielka watku :wink:

 

Oj Kasiu to było już tak dawno. W ciągu tych 5 lat tyle się pozmieniało i poszło do przodu, że moja wiedza i doświadczenie są już 100 lat za murzynami .

Zaglądam tu dość często, ale jak wspomniałam wyprzedziliście mnie już swoją wiedzą, :oops:

 

Do matki założycielki się nie poczuwam, choć to fakt, że początkowo najwięcej tu pisałam.

 

Kasiu możesz też zajrzeć do mojego domku w galerii i tam pytać :wink:

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłam to wszystko:) Pomimo nieprzychylnych opini o Iwanku czy jak mu tam chyba sie naniego zdecyduje, ewentualnie potem będe wklejała wszędzie gdzie tylko moj projekt do oceny :) dzięki za cenne uwagi, pozmieniałam troszkę i tak spiżarnia ba być równiez taka kanciapą a co do garderoby u góry zrezygnowalam z niej na korzyść pokoii chyba szafy się w nich pomieszczą :) pozdrawiam. Będę w Polsce w Sierpniu to dowiem się wszystkiego o zagospodarowaniu tego terenu pójde do geodety etc. Zastanawiałam się rówinież czy aby nie sprzedać tej działki co mam i kupić gdzies na uboczu, ale z drugiej strony jestem młoda dojazd do krakowa czy tarnowa z jakiegoś pipidówka może byc doś ciężki. A tam gdzie jest moja działka to w zasadzie wieś. Ehhh dużo tych dylematów, na stare lata spakuje dom na tira i przewioze gdzie będzie tylko dusza chciala :)

 

 

-------------------------------------------------------------------

Cenne uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadzczenia, najlepiej brać architekta który współpracuje z wykonawcą. Przy projektach domów z bala czasami nie przewidzi się pewnych rzeczy i wtedy łatwo to można zmienić w projekcie. Nawet jak w trakcie budowy coś będziesz chciała zmienić to będzie łatwiej.

Ja właśnie zrobiłem kilka zmian do tego doszły nieprzewidziane (kwestie technologiczne o których nie pomyślano przy projektowaniu) i teraz architekt nanosi te zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ tak!!! nie kupuj żadnego projektu dopóki nie masz wykonawcy!!

możesz sobie podrukować interesujące Ciebie domy, ew. coś tam sama naszkicować i wysyłać na tej podstawie pod ocene,

ale nie KUPUJ PROJEKTU ZANIM NIE ZDECYDUJESZ SIĘ NA WYKONAWCE-i to z nim rozmawiaj jak ON widzi projekty, czy ma swoją baze, ew. z kim współpracuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale ja już prawie wybrałam wykonawcę tzn waham sie pomiędzy dwoma jeden posiada w swoich linkach na pracownie iwanka i jeszcze jedną w dziale współpraca (ale ci drugie biuro nie posiadaja projektu który by mi odpowiadał) Tak więc z decyzjią o projekcie poczekam do sierpnia jak zobacze budowy domów, oraz jak będę miała w dłoniach plan zagospodarowania. P.S. tymczasem znalazłam piec czy myślicie że da się z niego zrobic kuchnie kaflową, cena to 1500 zł za wszystkie płytki czy warto?. W opisie jest że posiada tylko kilka pęknięć. Jak uważacie? opłaca się czy lepiej kupic nowe płytki http://images32.fotosik.pl/330/1f9a3e70ee2807dd.jpeg http://images32.fotosik.pl/330/a7681e47e542693c.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze jedno pytaie, tak z głupa rozsyłam zapytanie do firm o okna narazie jest jedna wycena 15 000 z montażem za 13 okien

szerokość okna wyskość ilość okien

104 91 3 podwójnie otwierane

144 122 1 podwójnie otwierane

61 61 2 otwierane jednostronnie

152 203 1 nie otwierane

183 203 1 drzwi balkonowe

144 104 4 podwójnie otwierane

122 151 1 podwójnie otwierane

 

nie wiem czy to dużo czy malo ogolnie się nie znam na tym, ale o co mi chodzi. a vłaśnie o vat, może lepiej poprosić firmę budująca by kupiła te okna do mojego domu wtedy vat będzie 7% i nie będe musiała latać za zwrotem, czy wogóle tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Osobiście uważam, że nie warto. Panmiętaj część płytek płytek pęknie. Tak więc w końcowym rozrachunku otrzymasz kilkadziesiąt płytek, które w przypadku gdy braknie ich na piec to otrzymasz trochę ceramiki na gruz, bo dorobić płytkę w podobnym kolorze jest wręcz niemożliwe.

Akurat w terenie w którym planujesz budowę nie będziesz miała problemów z fachowcami, którzy zrobią Ci piec

 

Witam ale ja już prawie wybrałam wykonawcę tzn waham sie pomiędzy dwoma jeden posiada w swoich linkach na pracownie iwanka i jeszcze jedną w dziale współpraca (ale ci drugie biuro nie posiadaja projektu który by mi odpowiadał) Tak więc z decyzjią o projekcie poczekam do sierpnia jak zobacze budowy domów, oraz jak będę miała w dłoniach plan zagospodarowania. P.S. tymczasem znalazłam piec czy myślicie że da się z niego zrobic kuchnie kaflową, cena to 1500 zł za wszystkie płytki czy warto?. W opisie jest że posiada tylko kilka pęknięć. Jak uważacie? opłaca się czy lepiej kupic nowe płytki http://images32.fotosik.pl/330/1f9a3e70ee2807dd.jpeg http://images32.fotosik.pl/330/a7681e47e542693c.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

na początku bardzo dziekuje WAM drodzy balowicze za takie szybkie i rzeczowe odpowiedzi na moje męczące pytania na priv :))

teraz nurtuje mnie takie pytanie...czy zakupując projekt np. u Iwanka czyli przesyłany poczta to będzie to "gotowiec" który może złożyc juz do złożenia wniosku o pozwolenia na budowe?? czy musze jeszcze u siebie na miejscu zatrudniac architekta żeby coś w tym projekcie dopracował???

z góry dziekuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Wg mnie zawsze musisz miec osobę która adoptuje projekt do warunków gruntowych a tak poza tym musisz mieć wz (kanalizacja, prąd, gaz, woda) chyba że ich nie potrzebujesz :lol: To żarty, ale adaptacja nie jest droga

 

Witam wszystkich:)

na początku bardzo dziekuje WAM drodzy balowicze za takie szybkie i rzeczowe odpowiedzi na moje męczące pytania na priv :))

teraz nurtuje mnie takie pytanie...czy zakupując projekt np. u Iwanka czyli przesyłany poczta to będzie to "gotowiec" który może złożyc juz do złożenia wniosku o pozwolenia na budowe?? czy musze jeszcze u siebie na miejscu zatrudniac architekta żeby coś w tym projekcie dopracował???

z góry dziekuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć architekta który zrobi ci adaptację do warunków terenu w tym celu nusisz mieć mapę geodezyjną na którą u nas czeka się ponad miesiac czasu więc zamów ją sobie od razu. na tej mapce on ci zaznacza domek i garaz. musisz też miec taka decyzje o wyłączeniu gruntów rolnych, przynajmniej u nas tak bylo, działka w planie jako przeznaczona pod zabudowę mieszkaniowa, odrolniona ale i tak decyzje musiałam miec osobno o wylaczeniu spod uzytkowania rolnego. do tego musisz mieć projekt wszystkich instalacji w domu ale to iwanek tez robi tylko za doplatą,musisz mieć pozwolenie na podłączenie się do wody chyba ze u was studnia bedzie i informacje w jaki sposb zagospodarujesz deszczówkę. do tego jakiś papier z energetyki i generalnie umowę z energetyką musisz mieć i z wodociągami. to tyle co ja wiem że u nas było potrzebne. szczegółów nie znam bo mi pozwolenie zalatwial kierownik budowy ale tak pamietam z rozmow z nim. annnja powinna wiedziec wiecej bo sama zalatwiala ta papierologie

 

u nas chudziak wylany i czekamy na domek, bedzie w poniedzialek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam za informacje....

widze, że sporo załatwiania przed nami:(( im więcej sie dowiaduje tym słabnie moje przekonanie,że podołam ze wszystkim:((

Kasia Słoneczko....to kierownika budowy trzeba zatrudnić jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowe???

byłam przekonana,że dopiero go zatrudniam gdy mam w reku wszystkie pozwolenia i moge ruszać z budową!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kala zatrudniasz go później, ja po prostu wzięłam go bo jest jednocześnie projektantem i zrobił mi od razu adaptację i złożył wszystkie papiery do kupy i zawiózł do starostwa. No i on właśnie pierwszy mi powiedział zaraz na dzień dobry że jak mam projekt od Iwanka to nie będzie łatwo bo już pracował na tych projektach. Mają bardzo dużo błędów jego zdaniem. U mnie się to potwierdziło, może u was będzie inaczej. Zycze wam zeby tak było choć ... no cóż każdy musi się sam przekonać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również mam projekt pracowni pana Iwanka L72. Jeszcze u nich doprojektowano mi garaż z boku, zadaszenie w części ogrodowej i dodali wole oka na dachu. Dom jest budowany z bala okrągłego, toczone. Wykonawca nie widział żadnych błędów i problemów z przejście z bala prostokątnego na okrągły.

Wydaje mi się że nie ma co przesadzać z projektem bo ogólnie chodzi o położenie ścian nośnych, strop i dach. Ale wykonawca zawsze musi dostosować wszystko do swojej techniki budowy.

Podobnie jest z instalacjami. Przecież położenie włączników światła, kibelka, wanny czy nawet ścianek działowych to już moja sprawa i wcale nie muszę robić tego dokładnie jak w projekcie.

Podsumowywując.

Projekt wykonany jest poprawnie i wykonawca jest w stanie zbudować z tego wymarzony dom :lol:

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...