Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewazych, kiedyś trafiłam na tę stronę: http://www.polskadrewniana.pl/index.php.

Serwis prowadzi architekt z Pisza, wielki miłośnik starego budownictwa drewnianego, tak mi się wydaje :)

 

Może warto wejść z nim w kontakt?

 

hmm byłam już na tej stronie ale wszędzie chcą kłaść płytę gipsową i osieplenie z follii ale pomysł skontaktowania sie z nimi niezły spróbuje. Dzięki znalazłam jeszcze stronę w której dom drewniany jest wewnątrz gdznieniegdzie tynkowany tynkiem glinianym. bez żadnego ocieplenia

 

http://chatanawsi.pl/index.php?p=172 WSZYSTKO JEST NA TEJ STRONIE

 

znalazłam właśnie taką informację :)

... też mi się taki marzy i jestem po rozmowie z wykonawcą. Ja z tych bardziej dociekliwych , więc ciagle mam jakieś wątpliwości, pytania. Dom jest z bali, od wew. pomiedzy drewnianym stelażem będzie ocieplenie z wełny drzewnej / prawdopodobnie, na razie jest sam stelaż/, na to pójdą płyty trzcinowe 2cm i na to tynk.

Karlsruhe, we wnękach okiennych, też masz trzcinę? U mnie jest dosyć wąsko ok 10cm i nie wiem jak takie pasy maty przymocować. Może w tym miejscu zrobić obróbkę z desek i na to jakąś siatkę, jutę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jednak coś. Wiecie keidyś kiedyś większośc domow była drewniana i nie było płyt gipsowych całej tej folii etc. Czy wiecie jaki jest taki staroświecki sposób aby ściany w drewnianym domu były białe a za razem ograrzane nie niem czymś organicznym zgaduje słomą? Chodzi o to by wilgoić się nie zadomowila w moim domku.

 

Ja znam sposób - odkupić od kogoś 100 letnie okna i drzwi z rozbiórki (masakrycznie nieszczelne i niczym nieporównywalne do obecnych ciepłych i szczelnych okien)... Następnie kilka "świętych obrazów" na ścianach i duuuużo modlitwy :wink: To powinno pomóc w 50 %. Co do reszty - nie wiem...

 

Wiem że większość z was posiada domki z litych bali, ale przeraża mnie to gdyż mój domek będzie niewielki a lite bale to min 30 cm w moim wypadku tylko by pogorszyły sprawę (zmniejszą dom bardziej i będzie wyglądał dziwnie może i trochę komicznie, a bym zapomniała nie mówie tutaj o długich i staropolskich domach tylko o parterówkach z poddaszem użytkowym, jeśli wiecie o co chodzi).

 

Ja buduję dom o pow. użytkowej parteru 101 mkw (poddasze ok. 45 m) z bali fi 25. Widziałam podobny dom w realu i na pierwszy rzut oka wydał mi się letniskowym. Wieeeelkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że właściciel dysponuje ponad 90 - cioma metrami parteru. Ale ani przez chwilę chatka nie wydała mi się dziwna!! Jeżeli uważasz, że mały dom z bali będzie wyglądał komicznie - buduj murowany może?? :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ja buduję dom o pow. użytkowej parteru 101 mkw (poddasze ok. 45 m) z bali fi 25. Widziałam podobny dom w realu i na pierwszy rzut oka wydał mi się letniskowym. Wieeeelkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że właściciel dysponuje ponad 90 - cioma metrami parteru. Ale ani przez chwilę chatka nie wydała mi się dziwna!! Jeżeli uważasz, że mały dom z bali będzie wyglądał komicznie - buduj murowany może?? :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie

Nie dom murowany odpada, a nie chce miec czegoś takiego http://www.kanadyjskiedomy.pl/galeria/strzecha_m.jpg albo http://www.kanadyjskiedomy.pl/galeria/adam1.jpg może jednnym się podoba innym tak jak mi,.. hmmm ślicznie wyglądaja domy z bala 20 (jak dla mnie) ale są za cienkie trzeba dac ocieplenie, zwłaszcza jeśli jestem zmarzluche, chociaż Madd czy Edzia maja z nich (chcociaz nie ejstem zbytnio pewna co do fi ich domków). co do obrazków hm,.... czy widziałaś zdjęcia które wkleiłam czy ten dom wygląda na dom ze świętymi obrazkami. Nie chodzi mi tutaj o jakąś chłopomanię tyllko po prostu równiez o wygląd i mozliwości aranżacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta chatka też mi się nie podoba..

Dla mnie dom z fotek jest przekombinowany poprostu :-? Bryła niby prosta...

Ale nawet nie sposób określić jego charkteru :-? Mam wrażenie, ze coś z proporcjami tu nie tak?

 

Kompromisem byłoby fi 25 - wygląda solidniej, bardziej przysadziście, ale nie przytłaczająco. Dodatkowo przy balu 25 nie musiałabyś już ocieplać :wink:

to jedyna metoda na ominięcie tych wszystkich "folii". Paroizolacji nie wymyślono po to, by na ścianach rosły grzybki, ale po to by nie rosły!! Warunkiem dodatkowym niezbędnym do spełnienia jest bardzo dobra wentylacja.

Dobra wentylacja była w domach z obrazkami świętymi na ścianach, gdzie nieszczelne drzwi i okna pozwalały, by wymiana powietrza była w miarę dobra, co nie znaczy, że te grzybki jednak nie rosły...

 

 

Nie obraź się, ale zastanów się czego tak naprawdę chcesz, bo nikt na forum nie podejmie za Ciebie decyzji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta chatka też mi się nie podoba..

Dla mnie dom z fotek jest przekombinowany poprostu :-? Bryła niby prosta...

Ale nawet nie sposób określić jego charkteru :-? Mam wrażenie, ze coś z proporcjami tu nie tak?

 

Kompromisem byłoby fi 25 - wygląda solidniej, bardziej przysadziście, ale nie przytłaczająco. Dodatkowo przy balu 25 nie musiałabyś już ocieplać :wink:

to jedyna metoda na ominięcie tych wszystkich "folii". Paroizolacji nie wymyślono po to, by na ścianach rosły grzybki, ale po to by nie rosły!! Warunkiem dodatkowym niezbędnym do spełnienia jest bardzo dobra wentylacja.

Dobra wentylacja była w domach z obrazkami świętymi na ścianach, gdzie nieszczelne drzwi i okna pozwalały, by wymiana powietrza była w miarę dobra, co nie znaczy, że te grzybki jednak nie rosły...

 

 

Nie obraź się, ale zastanów się czego tak naprawdę chcesz, bo nikt na forum nie podejmie za Ciebie decyzji :wink:

Przepraszam ale ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. Święte obrazki etc. skąd wogóle ten pomysł. Czy ludzie którzy chcą mieć białe ściany to cos złego? Po drugie nie chcę miec wszędzie drewna, lubie je, podoba mi się ale nie w przesycie. Jedni lubią drudzy nie. Dlatego szukam alternatywnego rozwiązania. Bo owszem nie wszędzie ściany były by białe, gdzieniegdzie zostawilabym bala. Folia byłaby jedynie na poddaszu bo chyba tam już taka potrzeba jest, ale może jest sposób uniknięcia jej na parterze gdzie byłyby kładzione tynki gliniane(zalezy mi na fakturze ściany i funkcjionalności są napewno jakies dobre sposoby na wentylacje chociażby mechaniczną) Ale z twoim rozumowaniem powinnam chyba wogóle nie zamykać tego domu ehhh,.. w końcu naturalność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta chatka też mi się nie podoba..

Dla mnie dom z fotek jest przekombinowany poprostu :-? Bryła niby prosta...

Ale nawet nie sposób określić jego charkteru :-? Mam wrażenie, ze coś z proporcjami tu nie tak?

 

Kompromisem byłoby fi 25 - wygląda solidniej, bardziej przysadziście, ale nie przytłaczająco. Dodatkowo przy balu 25 nie musiałabyś już ocieplać :wink:

to jedyna metoda na ominięcie tych wszystkich "folii". Paroizolacji nie wymyślono po to, by na ścianach rosły grzybki, ale po to by nie rosły!! Warunkiem dodatkowym niezbędnym do spełnienia jest bardzo dobra wentylacja.

Dobra wentylacja była w domach z obrazkami świętymi na ścianach, gdzie nieszczelne drzwi i okna pozwalały, by wymiana powietrza była w miarę dobra, co nie znaczy, że te grzybki jednak nie rosły...

 

 

Nie obraź się, ale zastanów się czego tak naprawdę chcesz, bo nikt na forum nie podejmie za Ciebie decyzji :wink:

Przepraszam ale ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. Święte obrazki etc. skąd wogóle ten pomysł. Czy ludzie którzy chcą mieć białe ściany to cos złego? Po drugie nie chcę miec wszędzie drewna, lubie je, podoba mi się ale nie w przesycie. Jedni lubią drudzy nie. Dlatego szukam alternatywnego rozwiązania. Bo owszem nie wszędzie ściany były by białe, gdzieniegdzie zostawilabym bala. Folia byłaby jedynie na poddaszu bo chyba tam już chyba trzeba, ale może jest sposób uniknięcia jej na parterze gdzie byłyby kładzione tynki gliniane(zalezy mi na fakturze ściany i funkcjionalności są napewno jakies dobre sposoby na wentylacje chociażby mechaniczną) Ale z twoim rozumowaniem powinnam chyba wogóle nie zamykać tego domu ehhh,.. w końcu naturalność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. Święte obrazki etc. skąd wogóle ten pomysł.

 

A skąd pomysł, ze proponuję Ci powieszenie takowych na ścianach?

Wiem! Nie słyszałaś nigdy o przenośni!

 

Czy ludzie którzy chcą mieć białe ściany to cos złego? Po drugie nie chcę miec wszędzie drewna, lubie je, podoba mi się ale nie w przesycie. Jedni lubią drudzy nie.

 

Bezsprzecznie.

 

Folia byłaby jedynie na poddaszu bo chyba tam już chyba trzeba,

 

A dlaczego?

 

ale może jest sposób uniknięcia jej na parterze gdzie byłyby kładzione tynki gliniane (zalezy mi na fakturze ściany i funkcjionalności

 

Gratuluję pomysłu. Życzę powodzenia w szukaniu wykonawcy.

I proszę o zdjęcie miny projektanta, gdy mu wyjawisz swoje marzenia.

 

 

są napewno jakies dobre sposoby na wentylacje chociażby mechaniczną) Ale z twoim rozumowaniem powinnam chyba wogóle nie zamykać tego domu ehhh,.. w końcu naturalność :wink:

 

O, też pokusiłaś się o nutkę jadu? A na zdrowie...

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :)

Ale kto otynkuje gliną ścianęi płacąc za to od 10 do 30 Euro + Vat za metr kwadratowy?? To Was nie dziwi?? Tylko po to, żeby mieć klimacik... Chyba ktoś, kto ma marzenia i KASĘ :wink:

I słowa tam nie znalazłam o balach... Czy na pewno się da?? Dom z bali to nie to samo co szkieleciak...

 

 

 

Ewazych miesiąc temu "już" kupowałaś projekt z bali u Iwanka, lecz dziasiaj już nie wydaje Ci sie to trendy"... http://forum.muratordom.pl/post2637949.htm?highlight=#2637949

 

Dzisiaj budujesz dom z gliny: http://forum.muratordom.pl/post2649336.htm?highlight=#2649336

 

Po co się tak gorączkować??

 

Wiele osób z forum radziło, aby najpierw zapoznać się z zapisami Planu dla Twojej działki.

 

P.S. Przepraszam za uszczypliwości z mojej strony. Gorszy dzień? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :)

Ale kto otynkuje gliną ścianęi płacąc za to od 10 do 30 Euro + Vat za metr kwadratowy?? To Was nie dziwi?? Tylko po to, żeby mieć klimacik... Chyba ktoś, kto ma marzenia i KASĘ :wink:

I słowa tam nie znalazłam o balach... Czy na pewno się da?? Dom z bali to nie to samo co szkieleciak...

 

 

 

Ewazych miesiąc temu "już" kupowałaś projekt z bali u Iwanka, lecz dziasiaj już nie wydaje Ci sie to "trendy"...

Dzisiaj budujesz dom z gliny: http://forum.muratordom.pl/post2649336.htm?highlight=#2649336

 

Po co się tak gorączkować??

 

Wiele osób z forum radziło, aby najpierw zapoznać się z zapisami Planu dla Twojej działki.

 

P.S. Przepraszam za uszczypliwości z mojej strony. Gorszy dzień? :wink:

 

1. miesiąc temu nie kupowałam projektu z bali u iwanka tylko chciałam go przerobić, czytaj dokładniej, a projekt szanowna Pani przerabiam.

2. Problem z działką rozwiązany już dawno, budować na niej mogę już od dziś. Zastanwaiam się jedynie czy ona akurat dobra.

3. No tak skoro snobi chcą dać 30 euro niech dają u mnie glina jest na działce.

4. Dom z Bala "trendy" od kiedy na mnie prędzej patrzą się jak na dziwolonga jak mówię że drewniany.

5. Gdybyś potrafiła czytać ze zrozumieniem wybrałam bala gdyż zależy mi na czasie a glina w środku nie jest fanabelią, tylko lepiej wygląda od gipsowej zwykłej ściany.

7. A bale można tynkować gliną problem jak ją oddzielić od bala

6. Nie tylko ty miewasz złe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewazych miesiąc temu "już" kupowałaś projekt z bali u Iwanka, lecz dziasiaj już nie wydaje Ci sie to trendy"... http://forum.muratordom.pl/post2637949.htm?highlight=#2637949

 

Dzisiaj budujesz dom z gliny: http://forum.muratordom.pl/post2649336.htm?highlight=#2649336

 

A cóżeś się tak czepiła? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóżeś się tak czepiła? :o :o :o

 

Przeprosiłam za swoje czepialstwo, może nie zauważyłaś?

 

Nie wytrzymałam po prostu. Czytam ten wątek od ponad dwóch lat. Zaczęłam od przeczytania wszystkich postów w tym wątku, a nie od zadawania po raz dziesięciomilionowy tych samych pytań. Chociaż chciałam wszystko wiedzieć na już, używałam googli, czytałam, czytałam, czytałam.

Czytając to forum uniknęłam wielu błędów przy robieniu projektu, wyborze działki. Na chłodno wybrałam firmę wraz z jej specyfikacją technologiczną.

Po kilkudziesięciu stronach wątku wyciąga się wnioski i w razie nieomawianych jeszcze wątpliwości - pyta.

A o ile pamiętam, Sloneczko, nie raz i nie dwa zbeształaś forumowicza wysyłając do szukaczki... :roll:

 

Jeszcze raz sorki Wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Ja cały dzień w pracy w samochodzie a tu zrobiło się tak ciekawie.

Jak to miło po całym ciężkim dniu poczytać jak się kobietki kłócą. To takie zabawne i odprężające :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...