Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dach robią górale, działają tu u nas w okolicy i ponoć fachowa ekipa. Ale po wykonawcach fundamentów to aż się boję, bo tamci tez byli polecani. Już zaczynam czytać wszystko o dachach żeby się na czymś nie przejechać.

Chociaż wiem ze wszystkiego nie przewidzę. Z tym fundamentem tak było ze wszystko robili zgodnie ze sztuka i muratorem :wink: wiem bo sprawdzałam, tylko zapomniałam im 10 razy przypomnieć o poziomach bo kurcze dla mnie to było oczywiste. Widać nie dla wszystkich i teraz te poprawki brr

 

A ile moga na dachu spiep... zacznie mi sie chyba po nocach śnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dach robią górale, działają tu u nas w okolicy i ponoć fachowa ekipa. Ale po wykonawcach fundamentów to aż się boję, bo tamci tez byli polecani. Już zaczynam czytać wszystko o dachach żeby się na czymś nie przejechać.

Chociaż wiem ze wszystkiego nie przewidzę. Z tym fundamentem tak było ze wszystko robili zgodnie ze sztuka i muratorem :wink: wiem bo sprawdzałam, tylko zapomniałam im 10 razy przypomnieć o poziomach bo kurcze dla mnie to było oczywiste. Widać nie dla wszystkich i teraz te poprawki brr

 

A ile moga na dachu spiep... zacznie mi sie chyba po nocach śnić

 

Poszukaj moze jakiegos inspektora nadzoru z doswiadczeniem w domach drewnianych. Przy budowie dachu na domu drewnianym trzeba o paru sprawach wiedziec, a kto wie, co to za 'gorale'.

 

Najwazniejsza sprawa to osadzenie krokwi na odpowiedniku murlaty - to musi sie bardzo mocno trzymac, a w przypadku bali okraglych istotna jest precyzja wykonania wciec na krokwiach.

 

Jesli bedziesz deskowac dach to bardzo wazne jest, by zostawic szczeline wentylacyjna.

 

Jesli masz jakies odpowiedniki sciany kolankowej (chociaz na zdjeciach domow Trochanowskiego nie widzialem takowych), to koniecznie upewnij sie, ze konstrukcja jest poprawna, by sciana kolankowa nie zostala wypchnieta przez dach.

 

Pamietaj o kominie - dach bedzie dosc mocno siadal i trzeba to uwzglednic przy jego obrobce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci góale sami stawiają domy z bali okrągłych wiec mam nadzieję że o tym kominie i prawidłowym posadowieniu to wiedzą. Ściany kolankowej faktycznie nie ma.

Co do deskowania to z uwagi na lekkie pokrycie nie robimy pelnego. Tak sie zastawiam czy na takie niepelne deskowanie też się kłądzie pape jak radzi Wilhelmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci góale sami stawiają domy z bali okrągłych wiec mam nadzieję że o tym kominie i prawidłowym posadowieniu to wiedzą. Ściany kolankowej faktycznie nie ma.

Co do deskowania to z uwagi na lekkie pokrycie nie robimy pelnego. Tak sie zastawiam czy na takie niepelne deskowanie też się kłądzie pape jak radzi Wilhelmi?

 

Rozumiem, ze 'niepelne deskowanie' to brak deskowania:-) Nie wiem, w jakim celu ta papa przy braku deskowania. Ogolnie przyjety standard, to przy ocieplonej polaci uzycie foli dachowej paroprzepuszczalnej od gory, a od dolu (czyli pod welna od strony wnetrza poddasza) foli paroizolacyjnej. Mozesz mi wskazac, gdzie Wilhelmi zaleca pape? Chetnie przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak brak deskowania, boshe jaka ja glupia jestem...Nic to naumiem sie zanim gorale na dach wleza....

Jeszcze nie mialam czasu tego watku przerabiac ale z tego co wywnioskowalam z ostatnich dwoch stron to zaleca pape termozgrzewalna zamiast folii.pod pokrycie oczywiscie. moze znowu cos nie zrozumialam.:oops:

 

http://forum.muratordom.pl/dach-w-dobrych-rekach,t73297-240.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze o to cytat z powyzszego watku:

 

"Jacek1204" Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania folii na deskowanie.W moim przekonaniu nie ma to merytorycznego uzasadnienia."

 

Nie zagladajac do watku zgaduje, ze chodzi o to, czy warto na deskowanie polozyc folie paroprzepuszczalna. Ja tez uwazam, ze nie ma to sensu i papa sprawdzi sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze o to cytat z powyzszego watku:

 

"Jacek1204" Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania folii na deskowanie.W moim przekonaniu nie ma to merytorycznego uzasadnienia."

 

Wg mnie folia na deskowaniu faktycznie nie ma sensu.

Więc albo deskowanie z papą , albo folia wysokoparoprzepuszczalna bezpośrednio na krokwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś malował dom z bali pistoletem. Czy to się sprawdzi?

 

Ja probowalem. Pistolet wymaga pewnej wprawy. Jak jej sie nabierze to idzie calkiem OK. Mysle, ze pierwsze malowanie nalezy zrobic dosc dokladnie i jesli zdecydujesz sie na pistolet, to powinienes albo malowac dwa razy, albo wspomagac sie pedzlem. Mankamentem pistoletu jest to, ze gdy uzyje sie impregnatu czy lakierobejcy o dosc duzej lepkosci, to trzeba od razu pomyslec o dyszy z wieksza srednica, bo inaczej pistolec bedzie mial tendencje do chlapania malych kropelek. Zaleta pistoletu jest bardzo duza szybkosc pracy, ale wada jednak mniejsza dokladnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem że nie będziemy robić deskowania damy samą folię, zwłaszcza że małż zamawiając materiał na dach zapomniał o deskach hehe. Gorzej ze wymyślił sobie przybijanie dachówek do łat stalowych. Czy ktoś tak robi? ja uważam ze powinniśmy zrobić drewniane i nie kombinować. Prosze o zdanie bardziej technicznych kolegów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś malował dom z bali pistoletem. Czy to się sprawdzi?

Też tak chciałem, a jestem właśnie po malowaniu ręcznym.

Przy pistolecie masz trochę strat(przy odbiciu materiału od ściany) oraz słabszą wsiąkalność od tej przy wcieraniu.

Inna sprawa to targanie węży ze sprężonym powietzrem. Łatwiej jest wiaderko z farbą/impregnatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po malowaniu 1ściany bala,-...idzie powoli, i jak zaczełam patrzeć na podbitke- to stwierdziłam że malowanie pędzlem będzie koszmarem- bo będzie impregnat ściekał po pędzlu na ręke..-...., ale widzę że

malowanie pistoletem też ma swoje minusy,..... ale przynajmniej szybko idzie -

może w takim razie tylko podbitke malować tym pistioletem...- ale to i tak trzeba zrobić odpowiedni zakup spręzarka, pistolet...- a może ktoś za niewielką odpłatnością wypożyczyłby nam te zabawki do malowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Dzięki Mały, Gasol, Turoazja.

Rozmawiałem dzisiaj z producentem Lazury, Ekipą stawiającą dom i stwierdzili, że śmiało mogę malować pistoletem tą lazurą (bardzo niska lepkość i bardzo łatwo wnika w drewno). No cóż jutro spróbuję sprawdzić jak to wychodzi, malować i tak zamierzam conajmniej 2 razy. A malować zamierzam pistoletem elektrycznym już go dzisiaj sprawdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Cześć jutro właśnie maluję podbitkę pistoletem. Jutro Wieczorem dam znać jak się sprawdził. A koszt nie był wielki zapłaciłem na aukcji 150 zł (pistolet elektryczny)

 

 

właśnie jestem po malowaniu 1ściany bala,-...idzie powoli, i jak zaczełam patrzeć na podbitke- to stwierdziłam że malowanie pędzlem będzie koszmarem- bo będzie impregnat ściekał po pędzlu na ręke..-...., ale widzę że

malowanie pistoletem też ma swoje minusy,..... ale przynajmniej szybko idzie -

może w takim razie tylko podbitke malować tym pistioletem...- ale to i tak trzeba zrobić odpowiedni zakup spręzarka, pistolet...- a może ktoś za niewielką odpłatnością wypożyczyłby nam te zabawki do malowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jutro właśnie maluję podbitkę pistoletem. Jutro Wieczorem dam znać jak się sprawdził. A koszt nie był wielki zapłaciłem na aukcji 150 zł (pistolet elektryczny)

 

 

Ja wlasnie uzywalem pistoletu elektrycznego i tez malowalem podbitke (pod daszkiem laczacym dom i garaz). Poszlo calkiem OK. Malowalem lazura V33 - jest dosc lepka, wiec musialem uzyc dyszy o wiekszej srednicy. Dodatkowo kupilem takie elastyczne przedluzenie, na koncu ktorego mozna zamontowac dysze - super sprawa, bo mozna trzymac pistolet normalnie w poziomie, a dysza skierowana jest do gory. Ale i tak bez pedzla sie nie obylo, bo pare zaciekow musialem zlikwidowac. Jeszcze jedno: pistolet bardzo rownomiernie rozpyla farbe, a po pedzlu zostaje troche smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po malowaniu 1ściany bala,-...idzie powoli, i jak zaczełam patrzeć na podbitke- to stwierdziłam że malowanie pędzlem będzie koszmarem- bo będzie impregnat ściekał po pędzlu na ręke..-...., ale widzę że

malowanie pistoletem też ma swoje minusy,..... ale przynajmniej szybko idzie -

może w takim razie tylko podbitke malować tym pistioletem...- ale to i tak trzeba zrobić odpowiedni zakup spręzarka, pistolet...- a może ktoś za niewielką odpłatnością wypożyczyłby nam te zabawki do malowania??

Nie do końca - po pierwsze rękawice podgumowane lub w pełni gumowe. A po drugie nie moczysz całego pędzla ,a tylko ok 1/3, po czym go lekko strzepujesz (bez skojarzeń proszę ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc kto odsprzeda nam po swoim malowaniu pistolet???

a ten pistolet to jak długą ma rurę?? prosze o info na priv...dzięki

chcemy kupić drabine i nie wiem czy wystarczy tak 5,20 czy trzeba 6,60cm,

szczyt dachu wychodzi u nas około 640cm....

 

A moze lepiej malowac z rusztowania? Bezpieczniej i wygodniej. Uzywajac drabiny nie bedziesz miala gdzie puszki z farba postawic.

 

Moj pistolet ma wyginana przedluzke okolo 8-10 cm. O ile pamietam, to jest to ten model: http://www.wagner-polska.com.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=9&kat_id=47

 

Kupilem w Castoramie: oddzielnie pistolet, oddzielnie przedluzke, oddzielnie wieksza dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...