Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

JerzyBw-czy chodzi Ci o dom w systemie szkieletowym obłożony balami?Jeżeli tak,to takie domy stawia ARBOL (firma spod W-wy), wybieram się do nich niedługo obejrzeć jeden domek.Jeżeli uda mi się "wyciagnąć" namiary na ich architekta(bo mnie interesuje raczej dom z pełnych bali) to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JerzyBW a może poszukać projekty z kanady właśnie lub ze stanów? i dać jakiemu naszemu architektowi do przerysowania? chyba że można wykorzystać ich gotowce do adaptacji? masz duzo czasu do budowy to możesz sobie poszukać na zagramanicznych stronkach. A z tego co widziałam to ich projekty fajne są, sensowne rozmieszczenia pomieszczeń i ciekawe wizualnie. Tylko ogromne powierzchnie, ale pewno takie małe domki też można znaleźć. A jak chcesz bale jak Trochanowskii robi to może ich architekta wziąć i zrobić indywidualny projekt. Z tego co pamiętam jak Annnja pisała to całkiem nieźle cenowo to wyszło.

 

Mieli przyjść górale i samochód ponoć im się zepsuł :evil: No nic oby byli jutro bo jak nie to będę bardzo zła... Najwyższa pora domek zadaszyć bo taki łysy stoi bidula. Przywieźli mi też lupek nasz polski na komin i podmurówkę. Tylko kamieniarza muszę znaleść co mi łądnie na tej podmurówce łupek położy. No i ziemię trzeba zwieść żeby poziom trochę do sąsiadów wyrównać i zrobić podjazd do garażu i kamień załatwić do jego utwardzenia i wybrać dostawcę gazu i zakopać zbiornik na deszczówkę i strasznie dużo mnie czeka roboty...

gdyby nie to że muszę zdawać jeszcze egzaminy końcowe to byłabym wniebowzięta tak lubię tą naszą budowę i chodzenie wkoło niej i załatwianie i planowanie. A tu mi nauka bruździ. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JerzyBW a może poszukać projekty z kanady właśnie lub ze stanów? i dać jakiemu naszemu architektowi do przerysowania? chyba że można wykorzystać ich gotowce do adaptacji? masz duzo czasu do budowy to możesz sobie poszukać na zagramanicznych stronkach. A z tego co widziałam to ich projekty fajne są, sensowne rozmieszczenia pomieszczeń i ciekawe wizualnie. Tylko ogromne powierzchnie, ale pewno takie małe domki też można znaleźć. A jak chcesz bale jak Trochanowskii robi to może ich architekta wziąć i zrobić indywidualny projekt. Z tego co pamiętam jak Annnja pisała to całkiem nieźle cenowo to wyszło.

 

np tutaj są projekty z USA ale to firma z tej strony robi

http://www.summithandcrafted.com/floor_plans_2000-2500_sq_ft.htm dzieła sztuki. Przeraża mnie przeliczanie stóp na cm i m :wink:

 

najbardziej przypadł mi do gustu układem i prostotą ten z płazów

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-51.html

na moje oko nie powinno być dużo zmian konstrukcyjnych na "grubego kanadyjczyka" Strop z grubych bali wzdłuż domu i może jeszcze inne modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz ten dom z płazów wygląda fajnie. Jedyny problem jaki z nim będziesz miał to z tą szklaną dobudówką. Ona jest robiona w innej technologii niż dom, przynajmniej powinna być jesli chcesz mieć takie duże okna. Trochanowski tak się męczył z moim wykuszem bo jest to jakby dobudówka do domu i do tego z dużymi oknami. Ona zupełnie inaczej pracuje niż reszta domu. Nazywał tą technologię chyba post&beam. Generalnie polega to na użyciu słupów na narożnikach. Zajrzyj do moje picassy to będziesz wiedział o czym mówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz ten dom z płazów wygląda fajnie. Jedyny problem jaki z nim będziesz miał to z tą szklaną dobudówką. Ona jest robiona w innej technologii niż dom, przynajmniej powinna być jesli chcesz mieć takie duże okna. Trochanowski tak się męczył z moim wykuszem bo jest to jakby dobudówka do domu i do tego z dużymi oknami. Ona zupełnie inaczej pracuje niż reszta domu. Nazywał tą technologię chyba post&beam. Generalnie polega to na użyciu słupów na narożnikach. Zajrzyj do moje picassy to będziesz wiedział o czym mówię

Tak, dobudówka jest do przeróbki. Dwa słupy w narożnikach? - jak najbardziej.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia-słoneczko- pytanie dotyczyło twojego wykuszu, w Twojej galeri widziałem że będziesz miała nad tą dobuduwką w salonie z oknami tarasik, na poddaszu. A moje pytanie dotyczyło sposobu uszczelniena własnie tego kawałka sufitu (wykuszu) .

 

Mam nadzieję że się dobrze wyraziłem :)

 

 

Pozatym do wszystkich balowiczów pytanko:

1. elewacja w kolorze teak naturalny, wykończenie oknien ciemniejsze, okna teak naturalny czy

 

2. elewacja kolor teak, wykończenie kolor teak,okna ciemniejsze.

 

Który wariant wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Cześć ja sprubowałem Teak na powierzchni 4m2 i wyszło strasznie ciemne po pomalowaniu 2 krotnym i zdecydowałem się na pinia. Dobra rada sprawdż kolor na dużej powierzchni a nie na wzorniku

 

 

Kasia-słoneczko- pytanie dotyczyło twojego wykuszu, w Twojej galeri widziałem że będziesz miała nad tą dobuduwką w salonie z oknami tarasik, na poddaszu. A moje pytanie dotyczyło sposobu uszczelniena własnie tego kawałka sufitu (wykuszu) .

 

Mam nadzieję że się dobrze wyraziłem :)

 

 

Pozatym do wszystkich balowiczów pytanko:

1. elewacja w kolorze teak naturalny, wykończenie oknien ciemniejsze, okna teak naturalny czy

 

2. elewacja kolor teak, wykończenie kolor teak,okna ciemniejsze.

 

Który wariant wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit wlaśnie nad tym myślimy, bo wyszło nam ze jak tam będzie padać to nam może woda stać na balkonie i podłoga drewniana w tym miejscu odpada. Kombinuję czy nie zrobić wylewki betonowej na strop drewniany ale muszę poszukać jak to zrobić żeby miało ręce i nogi i nie spadło nam na głowę

 

Czy na kanały wentylacyjne starczy zwykła rura pcv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Malujacych TIKURILLA...

jak malujecie impregnatem Tikurilla Valti EXPERT to czy pod spód, jako pierwszą warstwę dawaliście Valti BASE- to niby olejny podkład,

ale oba preparaty są bardzo bardzo rzadkie.....prawie jak rozpuszczalnik lub woda... ??

a wsiąkają tak szybko i idzie tego tyle że się śmiejemy że idzie jakbyśmy zupe z tego gotowali...,

 

nie wiem jak wy macie ale u nas pod balkonem bale od zachodniej strony- tam najczęściej pada to zaczynają lekko sinieć i teraz biegusiem malujemy już wszystko, bo wcześniej to myślałam że mamy na to całe lato do jesieni i tempo było wolne a teraz ..hm..., mydło szorowanie i na drugi dzień podkład ...

 

Kasia- u nas będziemy ocieplać tylko 18cm,...

fachowiec od ocieplania zadał nam pytanie- czy drewno (to krokwiowe) jest dobrym izolatorem czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się naczytałam o ocieplaniu na forum i na pewno damy 18 między krokwie a potem jeszcze w poprzek 10 wełny szklanej Knaufa. Ale druga sprawa że my nie robimy pełnego deskowania. Chociaż jak poczytasz wypowiedz to nawet przy pełnym deskowaniu plecają mnimum 22-23 cm wełny.

 

a czy przy impregnowaniu drzewo nie musi mieć odpoweidniej wilgotności? nasze nie jest czasem za mokre na impregnat inny niż sól boru? czy mi gdzieś dzwoni ale nie w tym kosciele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha górole z uznaniem obejrzeli robotę Trochanowskiego i choć sami robią domy z bali okrągłych to twierdzą ze jego technologia jest inna. Bardzo by chcieli sobie z nim pogadać na ten temat :D A wcześniej podchodzili z rezerwą do takiego budowniczego domu co to dachu nie robi i na nizinach mieszka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na kanały wentylacyjne starczy zwykła rura pcv?

 

Wystarczy, o ile wentylacja rzeczywiscie bedzie dzialac. W "blokach" teraz najczesciej sa rury PCV o odpowiedniej srednicy.

Pamiętajcie o "poceniu" się rur pcv, może się okazać w trakcie, że para wodna wydostająca sie z powietrzem do wentylacji osiądzie na ściankach rur i spłynie na dół, powodując kapanie z otworu wentylacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Malujacych TIKURILLA...

jak malujecie impregnatem Tikurilla Valti EXPERT to czy pod spód, jako pierwszą warstwę dawaliście Valti BASE- to niby olejny podkład,

ale oba preparaty są bardzo bardzo rzadkie.....prawie jak rozpuszczalnik lub woda... ??

a wsiąkają tak szybko i idzie tego tyle że się śmiejemy że idzie jakbyśmy zupe z tego gotowali...,

 

nie wiem jak wy macie ale u nas pod balkonem bale od zachodniej strony- tam najczęściej pada to zaczynają lekko sinieć i teraz biegusiem malujemy już wszystko, bo wcześniej to myślałam że mamy na to całe lato do jesieni i tempo było wolne a teraz ..hm..., mydło szorowanie i na drugi dzień podkład ...

 

Kasia- u nas będziemy ocieplać tylko 18cm,...

fachowiec od ocieplania zadał nam pytanie- czy drewno (to krokwiowe) jest dobrym izolatorem czy nie??

 

Moja rada jest taka: scian nie bedziesz juz zmieniac, wiec podklad np. Valti Base trzeba dac koniecznie.

 

Fachowiec od ocieplania nie ma racji. Niech poczyta o mostkach termicznych i kiedy sie one pojawiaja. Mysle, ze ocieplanie dachu przy zastosowaniu dwoch warstw welny to juz obecnie standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...