Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sabb ja jeszcze raz wrócę do rynien. Dlaczego akurat Siba wybrałeś? a nie Lindab? bo ja mam dylemat nie umiem się zdecydować, cenowo wychodzą niemal identycznie. Mają taką samą gwarancję, ładne kolory, latwo się montują no nie wiem co jeszcze wziąć pod uwagę?

 

Ludki jakie macie rynny?

 

kasia, nie mam pojęcia dlaczego siba :) chyba polecił mi dekarz ale nie pamiętam dokładnie. Miałem do wyboru siba lindab i kilka plastików. Jak znam, życie to nie ma specjalnie różnić między siba i lindab. Ja jestem raczej z tych co się długo nie zastanawiają (w większości przypadków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich dawno mnie tu nie było, bo cóż tu dużo mówić wykończeniówka wykańcza nas kompletnie i już chyba nie mam sił na nic nawet na zagladanie na forum. Ale obiecuję koło niedzieli wkleić parę zdjęć z wnętrza. Jak jadę na zakupy to mam chęć sięgnąć coś na uspokojenie. :roll: Wpadam do domku i ryczeć mi się chce, a za dwa tygodnie przeprowadzka. Przeczytałam we wcześniejszych postach coś na temat malowania, więc my malujemy od zewnątrz lazurą 33v ośmioletnią oraz od wewnątrz też, tyle że bezbarwną. Przed malowaniem wewnątrz mój mąż przeszlifował jeszcze raz bale, zrobiły się super bialutkie oraz gładkie. Pozdrawiam Wykończona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia - ja u siebie na balkon daje:

deski(bo już są)

2x płyta osb (25mm)

papa termozgrzewalna

 

dalej beton, albo taras drewniany.

 

 

Piotr Wlezień- co do koloru, to moze i masz rację , moja szalówka to świerk, malowałem deskę coprawda jedna i nie było zbyt ciemno.

 

zreszą i tak juz po jabłkach bo kolorek kupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIT 79,

"Pozatym do wszystkich balowiczów pytanko:

1. elewacja w kolorze teak naturalny, wykończenie oknien ciemniejsze, okna teak naturalny czy

 

2. elewacja kolor teak, wykończenie kolor teak,okna ciemniejsze.

 

Który wariant wybrać? "

 

nie będzie ci zaciemno w tym tiku??

nie wiem jak będzie wyglądała elewacja ale okna ciemniejsze od tiku to już prawie brąz- to w środku domu będzie bardzo ciemno..

nie patrz tylko jak będzie wyglądała elewacja ale i jak potem wnętrze z tymi oknami, brąz do wszyskiego pasuje ale będzie ciemnawo.... -

ja na próbce miałam pomarańcz a teraz jak okna wstawione to daleko im do pomarańcza, one są bardziej takie hm...chyba brązowawe, ciepło brązowo- hm...sama nie wiem ...kolor ładny, ale wnętrze - tam mogło być jeszcze jaśniej chociaż nie ma tragedi, dlatego daliśmy bardzo jasne podłogi,

wybierając teraz- wybrałambym miodowe okna (i z konieczności innego wykonawce bo w Urzędowwskim nie ma miodowych)..

a teak jest dość ciemnawym kolorem na tle i tak NIE-białych ścian tylko drewna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit - rzuć okiem na wcześniejsze zdjęcie mojej chatki. To jest właśnie tik, ale malowany nie na jasne bale! One były lekko poszarzałe, rozjaśnione. Na próbniku wyciętym z jaśniutkiej sosny kolor był zgoła inny.

Dlatego też wcześniej dałem o tym informację, żeby się nie zdziwić.

PS - domek jest malowany dwa razy, trzeci będzie IW11 bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały - ale gdzie można zobaczyć zdjęcia tej Twojej chatki ?

Na poprzedniej stronie.

Aha nowy "balowiec" buduje się w Bieszkowicach, wczoraj zauważyłem. Składa go Stilo (polecana przez Wojtka Nitkę), bal okrągły , toczony, śr. ok. 20 cm (nie miałem czasu żeby podjechać i zagadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich zapaleńców domów z Bali. Jestem tu pierwszy raz bo właśnie pojawiła się koncepcja, że spełnieniem naszego marzenia będzie wybudowanie naszych własnych 4 balowych ścian:)Przeczytałam dopiero 5 stron poczynając od końca ( bo domyślam się ,że informacje z 2002 roku są już nieaktualne).Dużo przydatnych ciekawych informacji ale jak na pierwszy raz mam dość.

Mam kilka wstępnych pytań.

Może zacznę tak. Jestem z terenu Koszalina (za kilka miesięcy będę już z okolic Szczecina:) i zastanawiam się czy na tym terenie są firmy specjalizujące się w budowach takich domów.W Google znalazłam jedynie WAKODOMY( czy ktoś ich zna, czy ktoś budował razem z nimi??) http://www.wakodomy.pl/domy-z-bali.php

 

Kilkakrotnie pojawiła się nazwa firmy HONKA. Odwiedziłam ich stronę ale brak jakiegokolwiek cennika, jedne czego dowiedziałam się ze stron forum to to, że ceny mają przyprawiające o ból głowy.Czy ktoś z nimi budował, czy faktycznie to jakość czy tylko dobrze rozreklamowana firma.

Może ktoś z Was może polecić dobrą firmę, choć wiem że to pojęcie raczej względne po tym co czytam w Waszych postach.Pozdrawiam Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich zapaleńców domów z Bali. Jestem tu pierwszy raz bo właśnie pojawiła się koncepcja, że spełnieniem naszego marzenia będzie wybudowanie naszych własnych 4 balowych ścian:)Przeczytałam dopiero 5 stron poczynając od końca ( bo domyślam się ,że informacje z 2002 roku są już nieaktualne).Dużo przydatnych ciekawych informacji ale jak na pierwszy raz mam dość.

Mam kilka wstępnych pytań.

Może zacznę tak.

Kilkakrotnie pojawiła się nazwa firmy HONKA. Odwiedziłam ich stronę ale brak jakiegokolwiek cennika, jedne czego dowiedziałam się ze stron forum to to, że ceny mają przyprawiające o ból głowy.Czy ktoś z nimi budował, czy faktycznie to jakość czy tylko dobrze rozreklamowana firma.

Może ktoś z Was może polecić dobrą firmę, choć wiem że to pojęcie raczej względne po tym co czytam w Waszych postach.Pozdrawiam Dorota

radzęnie sugerować sie rejonem

firmy tego typu działają na terenie calego kraju a nawet poza nim

wybrac po prostu najlepszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorota28 jeśli chodzi o firmę Honka to fakt są bardzo bardzo drodzy my też nie tak dawno temu byliśmy na etapie wyboru wykonawcy dzwoniliśmy do Honki, ich cennik sprzed dwóch tygodni to 4-5 tyś za m2, my wybraliśmy Trochanowskiego, dlaczego? Chcemy budować z bala 30 nieocieplanego, jego wykonania są bardzo dobre byliśmy u ludzi którym budował i są zachwyceni. Wszystko zależy z jakiego bala chcecie budować i za jaką cenę. Mam nadzieję że dobrze wybierzecie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my may nie impregnowane krokwie ALE:

-są wystrugane 4stronnie i wysuszone komorowo!! i wyglądają pięknie!!!

i nie będe ich impregnować, bo nie ma takiej potrzeby!

wystarczy mi impregnacja bali i podbitki- tańcuję na beczce i drabinach od parunastu dni...i jeszcze tyyyyllle zostało!!

No właśnie o taką sytuację mi chodzi. Krokwie z drewna świerkowego , suszone komorowo, strugane czterostronnie i sfazowane na wzdłużnych krawędziach. Od strony poddasza będą zabudowane, a od strony poszycia dachowego będą wentylowane. Jedynie deskowanie jest przybite z góry bezpośrednio do krokwii. Czyli pogląd mojego wykonawcy, żeby ich nie impregnować nie jest jednak taki absurdalny. Znalazłem post Wojciecha Nitki, w którym twierdzi, że nie ma konieczności impregnacji. Chociaż zaraz drugi ekspert wypowiada się, że lepiej zaimpregnować. Widać są różne szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

No cóż jam mam krokwie czterostronnie strugane ale nie zdecdowałbm się na brak impregnacji. Góral któr stawia dom, sam stawiał swój w zeszłm roku i cholernie mnie pilnuje abym impregnował wszystko co się da. Jak sam mówi "mówię jak bym zrobił dla siebie a nie dla teściowej"

 

my may nie impregnowane krokwie ALE:

-są wystrugane 4stronnie i wysuszone komorowo!! i wyglądają pięknie!!!

i nie będe ich impregnować, bo nie ma takiej potrzeby!

wystarczy mi impregnacja bali i podbitki- tańcuję na beczce i drabinach od parunastu dni...i jeszcze tyyyyllle zostało!!

No właśnie o taką sytuację mi chodzi. Krokwie z drewna świerkowego , suszone komorowo, strugane czterostronnie i sfazowane na wzdłużnych krawędziach. Od strony poddasza będą zabudowane, a od strony poszycia dachowego będą wentylowane. Jedynie deskowanie jest przybite z góry bezpośrednio do krokwii. Czyli pogląd mojego wykonawcy, żeby ich nie impregnować nie jest jednak taki absurdalny. Znalazłem post Wojciecha Nitki, w którym twierdzi, że nie ma konieczności impregnacji. Chociaż zaraz drugi ekspert wypowiada się, że lepiej zaimpregnować. Widać są różne szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Znalazłem post Wojciecha Nitki, w którym twierdzi, że nie ma konieczności impregnacji. Chociaż zaraz drugi ekspert wypowiada się, że lepiej zaimpregnować. Widać są różne szkoły.

 

Jak masz dwie sprzeczne opinie ekspertów to spróbuj się dowiedzieć który dla kogo pracuje lub jak jest wiedza tych ekspertów. wiek i doswiadczenie nic nie znaczy, pisać można rózne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...