Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dorota28 jeśli chodzi o firmę Honka to fakt są bardzo bardzo drodzy my też nie tak dawno temu byliśmy na etapie wyboru wykonawcy dzwoniliśmy do Honki, ich cennik sprzed dwóch tygodni to 4-5 tyś za m2, my wybraliśmy Trochanowskiego, dlaczego? Chcemy budować z bala 30 nieocieplanego, jego wykonania są bardzo dobre byliśmy u ludzi którym budował i są zachwyceni. Wszystko zależy z jakiego bala chcecie budować i za jaką cenę. Mam nadzieję że dobrze wybierzecie :)

 

Na chwilę obecną czytamy:) A mam pytanie odnośnie Trochanowskiego, jakie mają ceny??Bardzo dziękuje za odpowiedź

 

Mam jeszcze pytanie.Czy ta firma ma gotowe projekty czy mamy sobie sami szukać??Jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas już wiecha wisi!!!

tylko kurcze ja chatę buduję a to mąż z góralami pije. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.. :(

 

Dzięki za rady co do wentylacji. Już poleciłam na chudziak wylać jeszcze taka małą ławę fundamentową pod te pustaki wentylacyjne i powinno trzymać. Taką przynajmniej mam nadzieję.

U nas już też widać jak drzewo od deszczy zaczyna od zachodniej strony snieć. a miałam nadzieję ze obejdzie się bez szlifowania bala. Jak bedzie teraz ładna pogoda to zagonię męża do szlifierki i niech się trochę zanangażuje w budowę. Tylko nie wiem czym to potem malować? kolorek dać czy bezbarwny. Rany znowu będę musiała czytać na ten temat.

Ania wyście bale szlifowali?

 

przyjechała też dachówka, jest prawie czarna a nie grafitowa i maz sie boi ze będzie wyglądała na dachu jak papa. jednak zdjecia nie oddają, nie ma o jak wybrać naocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z wysokością parteru.

Dom się buduje a konkretnie stawiają więźbę

( http://picasaweb.google.com/AndrzejKielce/BudowaDomuZBala ).

Po położeniu na belkach stropowych desek pojawił się tymczasowy sufit i prawdę mówiąc mógł by być wyżej. Wyliczenia są takie że sufit jest standardowo na wysokości 2,50 ale należy pamiętać że od spodu idą belki stropowe o wysokości 25 cm. I wrażenie jest takie że strop jest nisko ( a przecież nie ma jeszcze styropianu, wylewki i podłóg ( czyli około 16cm )).

Jak wysokie są u was kondygnacje tj. czy nie macie podobnych problemów ?

I czy ma sens to zmieniać tj rozebrać ostatnie warstwy i dodać jedną pod poziomem stropu czy też może lepiej zejść z wysokością podłogi tj podłoga będzie zaczynała się na poziomie betonu i ale powstaną mostki termiczne ?

 

Dodatkowo mam pytanie odnośnie szlifowania ścian. U mnie zaczęli to robić ale nie wiem czy jakość jest właściwa tj gdy na taką ścianę pada światło prawie równolegle to widać miejsca, gdzie szlifierka za bardzo "wjechała" w drzewo i zrobiła małe wgłębienie. Czy u innych też tak jest ?

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej , myślę że standard to nie 2,50 ale min. 2,75 . Zwłaszcza że belki stropowe optycznie obniżają pomieszczenie.

Ja bym zszedł z podłogą w dół. Skuj chudziaka , wybierz ze 30-40 cm podsypki . Widzę na zdjęciach , że fundament wyciągnąłeś ok. pół metra nad poziom gruntu więc podłoga wyjdzie też powyżej tego poziomu. Zaizoluj bloczki fundamentowe grubą warstwą styropianu i powinno być ok. :o

Pojawia się tylko kłopot z oknami , bo masz już wycięte otwory w ścianach. Jedyne co mi przychodzi do głowy to powiększenie wysokości okien.

No i jeśli kanalizę masz rozprowadzoną płytko to też może być problem . :cry:

Nie wiem z czym wiąże się rozebranie stropu i podniesienie ścian o 1-2 bale. Może wyjdzie taniej i szybciej...

Coś jednak zrób , bo będziesz miał sufit zdecydowanie za nisko ! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy może się ktoś podzielić doświadczeniem przeniesienia Poniatówki. Czy jest realne doprowadzenie bali ściennych, które były przykryte tynkami trzcinowo-wapiennymi do stanu w ktorym mogłyby stanowić ściany wewnętrzne?. Jak można wypełnić nierówności pomiędzy balikami drewna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co bold ta wypowiedz byla nie na miejscu i zupelnie niczego dobrego nie wnosi do tego watku, nie masz pojecia jak moj dom wyglada a krytykujesz. akurat u mnie sa lite sciany z grubasnych bali rowniez we wnatrz i zeby nie bylo efektu przytloczenia i dla rozjasnienia pokoju dajemy bialy sufit z koniecznosci z plyty. zresztas nie kazdy kto ma dom z bali chce w nim miec skansen i samo drewno, moim zdaniem we wszystkim nalezy zachowac umiar, a sufit nie drewniany w niczym nie ujmuje atmosferze domu i go nie szpeci.

 

prosze cie zebys usunal ta glupia i krzywdzaca uwage bo akurat poczulam sie nia bardzo dotknieta niezasluzenie calkowicie. ciekawe co powiesz na tych co sobie ocieplaja domy z bali albo na to ze zeby postawic sciany dzialowe na poddaszu to jednak trzeba uzyc plyty g-k :evil:

 

nie no naprawde alez sie wkurzylam

 

o rany dopiero teraz zauwazylam ze ty stawiasz szkieleciaka, to juz zupelnie nie rozumiem twojej uwagi, a przepraaszam twoje sciany z czego beda haha?

 

nie ma to jak postawic dom UDAJACY dom z bali i krytykowac innych za plyte na suficie, brawo, brawo prosimy o uklon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dobra rada: jak chcesz uniknąć efektu przytłoczenia to zrób sobie biały sufit ale zostaw przynajmniej belki stropowe na wierzchu, ale zrobisz jak będziesz chciała, każdy buduje jak mu pasuję, w końcu Ty tam będziesz mieszkać.

 

akurat widziałem taki przypadek że gość wybudował dom z bali a od zewnątrz pierdykną styropian żeby nie trzeba było konserwować bali a że żonie nie podobało się drewno w środku do walnęli jeszcze od środka płyty gk i gra gitara,

skoro jemu się tak podoba to jest OK

 

ale ja też mam prawo do własnej opinii, więc będę ją wyrażał czy się to komuś podoba czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o rany dopiero teraz zauwazylam ze ty stawiasz szkieleciaka, to juz zupelnie nie rozumiem twojej uwagi, a przepraaszam twoje sciany z czego beda haha?

 

nie ma to jak postawic dom UDAJACY dom z bali i krytykowac innych za plyte na suficie, brawo, brawo prosimy o uklon

 

mój dom niczego nie udaje, to jest po prostu konstrukcja szkieletowa i tyle,

a jeśli chodzi Ci o moje ściany to w 80 procentach będą z wełny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany bold czytaj uwaznie na plyte ida belki i bedzie je widac.

 

a ta plyta osb co ja u ciebie na zdjeciach widac to tez z welny jest?

 

ze jacys tam inni ludzie tak zrobili to mnie malo obchodzi, ja nie zamierzam, wiec porownywanie mnie do nich uwazam za krzywdzace.

mozesz sobie pisac ze ci sie nie podoba obijanie styro belek bo mi sie tez nie podoba ale niekoniecznie takie komentarze do mojej osoby, zwlaszcza w taki sposob. co ta znaczy że "niektorze ludzie to maja pomysly" znaczy glupi moj pomysl jest? a co ci do tego, ja sie do twoich pomyslow nie wtracam a moglabym bo o szkieletach mam swoje zdanie niezbyt pochlebne. ale je chowam dla siebie bo jestem kulturalna osoba i nie zasmiecam watku takimi bezsensownymi uwagami, teraz tez jestem zla ze sie tu z toba wyklocam bo to nie miejsce, ale tak mnie to wpienia ze nie moge nad tym przejsc do porzadku dziennego.

 

wiesz takie ironiczne uwagi to sobie zostaw na inne okazje, bardziej pasujace bo do mnie to co napisales nie pasuje wcale szanowny kolego i gdybys czytal nasz watek to bys o tym wiedzial

spadam bo sie zezloscilam bardzo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO gniazkda są pierwszorzędne!!! haha,...uśmiechnełam się, takie toto maciupeńkie-....dla żartu może i można zrobić takie 1cuś..... ;)

my wybieramy teraz kontakty,

albo Schneider Elektrik kremowe albo z seri VIVA Terra manganowa...z białym w środku,...

 

Kasia- płyta GK bardzo rozjaśnia dom- i to jest super, minusem jest to że nie dotniesz równo płyty i potem jak drewno troszkę pracuje to mogą się pojawiać takie małe uskoki przy balu,

właśnie wczoraj się zastanawialiśmy co z naszym sufitem...mamy podbitkę drewnianą na suficie, wygląda ładnie, ale wiemy że będzie ciemniała i stwierdziliśmy że pewnie pomalujemy jakimś kremowo-białym impregnatem, albo lakierem albo co tam jeszcze znajdziemy, bo faktycznie teraz jest drzewniano wszędzie, ale w miare jasno, ale z czasem będzie napewno za ciemno.....!!!

 

wysokość-= nie wiem ile mamy, ale stwierdziliśmy że też mogłoby być wyżej....

to zależy co kto lubi, bo w planie było ok. 280 i jak powiedziałam o tym mamie to mama...a po co wam tak wysoko, trzeba będzie ogrzać i po co takie wielkie...że niskie to przytulne i że jeśli możemy to żeby zmniejszyć do 250cm..- ale taka wysokość dla nas to byłoby jak w "rękawie" do samolotu....nisko i ciasno...

wg. mnie teraz może mamy do bala ok. 250- 260 a do sufitu ok. 280, ...chyba, aż zmierze i wam napisze....

 

my bali nie szlifowaliśmy, mąż poszorował szczotkami i szarym mydłem, już zabezpieczyliśmy Bazą i kolorem ścianę zachodnią - bo najszybciej ją wzieło!!!

kolor chroni przed promieniami UV, bezbarwny to tylko na chwilę możesz dać, ale przed zimą dobrze byłoby jakbyś pomalowała przynajmniej raz z kolorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia- płyta GK bardzo rozjaśnia dom- i to jest super, minusem jest to że nie dotniesz równo płyty i potem jak drewno troszkę pracuje to mogą się pojawiać takie małe uskoki przy balu,

właśnie wczoraj się zastanawialiśmy co z naszym sufitem...mamy podbitkę drewnianą na suficie, wygląda ładnie, ale wiemy że będzie ciemniała i stwierdziliśmy że pewnie pomalujemy jakimś kremowo-białym impregnatem, albo lakierem albo co tam jeszcze znajdziemy, bo faktycznie teraz jest drzewniano wszędzie, ale w miare jasno, ale z czasem będzie napewno za ciemno.....!!!

 

 

http://www.osadabale.pl/galeria/big_g57.jpg

 

Ta chałupka parter ma wprawdzie murowany, ale pietro jest z bala.

 

Biały sufit jak dla mnie.... piękny. Ogólnie połączenie drewna z bielą ścian jak najbardziej trafione.

Ale.. Jak pisze Annnja, cała konstrukcja będzie pracować i gdyby nie udało się uniknąc widocznych połączeń płyt kg, będą też pęknięcia.

 

Słyszałam też o dwóch warstwach cieńszej płyty OSB (22 mm) na belki stropowe, a pod spód tapeta do wielokrotnego malowania....

(Bonde :wink: ) Zawsze jakaś alternatywa :wink:

Ja bym chyba wybrała sposób Annnji.... Normalna podłoga robocza na stropie - z podbitki/desek, które w późniejszym czasie będą pomalowane na jasny kolor (nawet farbą akrylową do drewna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę miał biały sufit z gips kartonu ( żeby drewno nie przytłaczało a poza tym pomieszczenia wydają się wyższe. ). Żeby płyta GK nie pękała to chcemy umieścić ją luźno w wyfrezowanym rowku.

Poza tym chcemy na poddaszu (użytkowe) również wykonać ściany działowe w tej technice eksponując elementy więźby dachowej tj słupy i takie poziome bale. Najchętniej wystawiłbym również krokwie ale one muszą być być zakryte i ocieplone.

W sprawie wysokości stropu to doszliśmy do wniosku że zajdziemy w dół tj rozbijemy beton i zagłębimy się o jakieś 20 cm. A na etapie wykańczania zaizolujemy to styropianem i jakimś kamieniem. Wersja z podniesieniem bala odpadła bo rozbiórka już istniejącej więźby okazała się makabrycznie droga :cry: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...