Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na mszenie musi być specjalnie przygotowany do tego celu bal z przewidzianym wcześniej frezem i odpowiednią szczeliną 1-2cm pomiędzy balami.

Kiedyś przeglądając zagraniczne strony domów z grubych okrągłych bali zauważyłem, że niektórzy stosują specjalne wypełnienie na zewnątrz i wewnątrz miedzy balami. Przypominało to jakąś elastyczną masę podobną do silikonu i barwie jasno brązowej. Takie jasne tworzywo było wciśnięte między dwa bale i ładnie uformowane, tworzyło rodzaj fugi. Po "wypieszczeniu" tych specyficznych fug wyglądało to dosyć estetycznie no i szczelność na pewno poprawiła się.

Niestety nie znalazłem tego teraz na szybko, żeby pokazać to przy pomocy linka lub fotki. Wiem, że tak substancja istnieje, bo widziałem 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dokładnie o to nam chodziło!!!!

Edzia- gdzie moge to kupić? może tobie zostało, albo dokupujesz do czegoś jeszcze? ew. daj namiar na tych od mszenia..ale to pewnie w Stoluxie mają ??

 

a ta silikonowa uszczelka też chodziła nam po głowie, też dobry pomysł, napewno szczelniejszy i lepszy do podłogi-bo wiadomo, tam trzeba "czasami" przelecieć jakąś szmatką i bedzie sie brudziło, więc ten a-ala silikon może i lepszy??

ale jak i gdzie toto kupić- no i jak to zwać??

 

aha- a jakie kominki wentylacyjne macie u Siebie?? jakiej firmy i czy ciągneliście rury przez komin czy właśnie macie system kominka wywietrzno-kanalizacyjnego- ocieplany czy nie i jakiej marki????

 

codziennie to mamy inne pytania, o jezu....

Dach będzie Ruukki, przymierzalismy sie do Ahi roffing ale sie skomplikowane zrobilo i z gilotyna, i z majstrami i dałam spokój, a Robena czarnego już nie produkuja...no i dobra, odpadło głowienie sie...

po niedzieli rzuce fotki tego łaczenia które chcemy przykryć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie tak samo, tylko wszystkie "zwitki" układane pionowo

 

http://images28.fotosik.pl/272/051549fa89ce29b0med.jpg

 

 

Na ubiegłorocznym spotkaniu Forum w wiosce budowlanej mój mąż w Firmie "Skrzat" znalazł środek do uszczelniania Top Chink. Niestety na ich stronie nie znalazłam o nim żadnej wzmianki, ale zwróciłam się do nich i przysłali mi ulotkę tego produktu. Niestety nadaje się tylko do użykku zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełnienie na zewnątrz i wewnątrz miedzy balami.

 

Czy to nie jest czasami coś takiego http://rmje.ovh.org/dom1.jpg ?

Ostatnio przeglądałem jakieś strony i się na to natknąłem.

 

Tak to coś podobnego było. Z tą różnicą, że owa - prawdopodobnie elastyczna fuga była bardziej efektowna, bo to były grube bale. W domu mam chyba jakieś stronki z takimi fotkami. Jak to będzie to o czym wspomniałem to dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to nam chodziło!!!!

Edzia- gdzie moge to kupić? może tobie zostało, albo dokupujesz do czegoś jeszcze? ew. daj namiar na tych od mszenia..ale to pewnie w Stoluxie mają ??

 

ANNNJU obawiam się, że u Ciebie już za późno na takie mszenie. Zwróć uwagę na zdjęciu widać to wyraźnie, ze u mnie zostawione były szczeliny w które wtykano te główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ubiegłorocznym spotkaniu Forum w wiosce budowlanej mój mąż w Firmie "Skrzat" znalazł środek do uszczelniania Top Chink. Niestety na ich stronie nie znalazłam o nim żadnej wzmianki, ale zwróciłam się do nich i przysłali mi ulotkę tego produktu. Niestety nadaje się tylko do użykku zewnętrznego

 

Może to jest to. Szczerze mówiąc widziałem takie zastosowanie na zewnątrz a nie wewnątrz, jak wspomniałem wcześniej. Biję się w piersi moja wina, moja wina... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na mszenie musi być specjalnie przygotowany do tego celu bal z przewidzianym wcześniej frezem i odpowiednią szczeliną 1-2cm pomiędzy balami...

 

Witam

 

... zgadzam się, ale tylko w przypadku NOWOCZESNYCH technologi "balowych"...

Tradycyjnie ("po góralsku") - specjalista od mszenia (WIóRAMI DREWNIANYI SKRĘCANYMI W WARKOCZE) mszy po postawieniu ścian i potrafi podnieść "chałupę" o kilkanaście centymetrów bez klinów pomiędzy płazami (balami :lol: ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już kilkakrotnie poruszany, ale potrzebuję Waszych opinii nt. blachodachówki. Jestem przed jej zakupem i szukam jakiejś ładnej, to na pewno, ale i w miarę trwałej. Kolor wybrany - grafitowy, zapewne błyszcząca. Czy może lepiej matowa ?

 

Jakie są wsze doświadczenia w tym zakresie. Od czego zacząć poszukiwania, na czym się skoncentrować, jakich widełek cenowych należy się spodziewać ?

Itd.

Itp.

 

Jaką blachodachówkę macie u siebie balowicze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobiłem lakierobejcą wewnątrz i obawiając się łuszczenia, na zewnątrz pomalowałem impregnatem elastycznym z woskiem. Jakoś tak z obawy o właśnie owo łuszczenie.

No , ale czas pokaże (V3V wyszłaby mnie ok. 3 razy więcej niż to co zastosowałem- więc teraz nada poczekać te parę mam nadzieję , lat), a ktoś w końcu musi być ówą "białą myszką". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobiłem lakierobejcą wewnątrz i obawiając się łuszczenia, na zewnątrz pomalowałem impregnatem elastycznym z woskiem. Jakoś tak z obawy o właśnie owo łuszczenie.

No , ale czas pokaże (V3V wyszłaby mnie ok. 3 razy więcej niż to co zastosowałem- więc teraz nada poczekać te parę mam nadzieję , lat), a ktoś w końcu musi być ówą "białą myszką". ;)

 

Ostatnio testowaliśmy preperat V33 na kibelku (wersje 8lat)

Najpierw pomalowaliśmy wersja bezbarwną i niestetety trochę się błyszczy (chcieliśmy raczej mat) a przy dotyku delikatnie się klei.

Teraz kupiliśmy sosne skandynawską licząc że ona w przeciwieństwie do koloru bezbarwnego nie będzie się błyszczała (jeszcze nie otwieraliśmy). Ale może z waszego doświadczenia jest tak samo z błyszczeniem? Dajcie znac? Szkoda było by otwierać kolejną puszkę kiedy efekt będzie podobny a nie jest to tania rozrywka. W Casto 37zl/1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy używali Syntilora do wewnątrz i na zewnątrz.

Wygląda prześlicznie, jeśli ktoś lubi aksamitny półmat: http://www.syntilor.pl/pl/bsc.html

 

Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował i chyba jest lepszy od okrzyczanego V33 ;)

 

http://img511.imageshack.us/img511/6626/czekoladanacianie2wh8.th.jpg

 

http://img253.imageshack.us/img253/3531/bramapodbitkasyntilorto4.th.jpg

 

Aha, na stronie pod przyciskiem "kontakt" są namiary na regionalnych dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Wlezień

Co do łuśzczenia to ostatnio miałem okazję zobaczyć dom z bali rok po malowaniu. Z daleka już wyglądał odrażająco. Po prostu tak się łuszczył. Ale nie wiem czym malowali.

Ja swój domek pomalowalem 3 razy lazurą Remmers. Jak na razie rewelacja. Wszystko weszło w głąb drewna, słoje widać idealnie i nie ma żadnego błyszczemia, 100% matu. a jeśli chodzi o cenę to koło 25 zł/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...