Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurcze mam problem z balkonem nad wykuszem. Podłoga jest zrobiona z desek jako taka techniczna. Od spodu będzie szłoj akieś ocieplenie i sufit, ale co położyć na te deski od góry żeby się nie lało do środka??? Myślałem o folii takiej jak na stawy i oczka wodne ale jak to wykonać??? Ma ktoś podobnie i jakoś sobie z tym poradził???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze mam problem z balkonem nad wykuszem. Podłoga jest zrobiona z desek jako taka techniczna. Od spodu będzie szłoj akieś ocieplenie i sufit, ale co położyć na te deski od góry żeby się nie lało do środka??? Myślałem o folii takiej jak na stawy i oczka wodne ale jak to wykonać??? Ma ktoś podobnie i jakoś sobie z tym poradził???

 

Może blacha, taka najprostsza ? i na to właściwe deski "podłogi" ?

Tak przynajmniej ma być u mnie na balkonie. Teraz jest podłoga "techniczna", na nią pójdzie zwykła blacha ocynkowana, żeby się w razie zacinania deszczu nie lało na ściany i na nią właściwa podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja myślałem, żeby na tą podłogę techniczną ułożyć taką grubą folię (1,1 lub 1,5 mm). Nie wiem, czy blachę tak wywinę na bale żeby po nich nie zaciekało do środka. Pożniej na to już ta gotowa podłoga. Tylko czy robić jakieś odpływy ewentualnie na zbierającą się wodę??? Pewnie jej nie będzie tam wiele bo wszystko jest pod dachem a tak jak piszesz ma chronić tylko przed zacinaniem. Musi być jednak szczelne, żeby do wiatrołapu się nie lało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna rzecz. Opowiadasz ludziom, że dom stawiasz, to pytają a jaki ten dom .... Odpowiadasz im, że drewniany, z bali..... na to 90% odpowiedzi, że zawsze o takim marzyli.....

 

Racja to murowana odpowiedź :p

I standart, że się spali... :evil: to już mnie wkurza.

A tu to od razu mówię, że jak sie spali to zmiote i od razy postawie drugi, a nie jak "murowaniec" najpierw bedę musiał wezwać ciężki sprzęt do rozbiórki zgliszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem z balkonem nad wykuszem. Podłoga jest zrobiona z desek jako taka techniczna. Od spodu będzie szłoj akieś ocieplenie i sufit, ale co położyć na te deski od góry żeby się nie lało do środka??? Myślałem o folii takiej jak na stawy i oczka wodne ale jak to wykonać??? Ma ktoś podobnie i jakoś sobie z tym poradził???

 

witam

ja tez mam zwykla blache ocynkowana ale ciemna tak aby jak bedzie kiedys ciemny domek to jej nie widac

 

tylko musisz pilnowac zeby nie ci nie przedziurawili np wkrecajac i wykrecajac wkrety bo u mnie tak zrobili i przeciekalo i musieli podklejac silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiadacie 150 lub nawet 200l ??? jejku , takie wielkie???, ja myślałam o 100 że z pewnością starczy....,aha chcę stojący a to podobno drugie tyle co wiszący kosztuje, dziwne, bo nie rozumiem dlaczego??

czekam na kolejne inof..

 

o tej foli na balkonie to nie pomyślałam, ale wy piszecie o wykuszu, a to co innego,to chyba jak mam balkon i wystające legary to nie musze kłaść foli??

tylko odrazu deski wzdłuż, wiem że będzie przeciekało ale obawiałabym się położenia tej foli że jak popada to deszcz potem będzie się gromadził pod deskami i miał utrudnione wyparowywanie....,

a ty Kruszon nad swój balkon / legary co dajesz??? deski odrazu czy ...- a teraz sobie przeczytałam, dajesz blache????? a co z wodą która wpadnie pomiędzy deski podłogi balkonu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiadacie 150 lub nawet 200l ??? jejku , takie wielkie???, ja myślałam o 100 że z pewnością starczy....,aha chcę stojący a to podobno drugie tyle co wiszący kosztuje, dziwne, bo nie rozumiem dlaczego??

czekam na kolejne inof..

 

o tej foli na balkonie to nie pomyślałam, ale wy piszecie o wykuszu, a to co innego,to chyba jak mam balkon i wystające legary to nie musze kłaść foli??

tylko odrazu deski wzdłuż, wiem że będzie przeciekało ale obawiałabym się położenia tej foli że jak popada to deszcz potem będzie się gromadził pod deskami i miał utrudnione wyparowywanie....,

a ty Kruszon nad swój balkon / legary co dajesz??? deski odrazu czy ...- a teraz sobie przeczytałam, dajesz blache????? a co z wodą która wpadnie pomiędzy deski podłogi balkonu??

 

Odnośnie zbiornika, to nie jest czasem tak, że połowa jego pojemności wypełniona jest powietrzem ?? I dlatego trzeba liczyć zawsze większy bojler ?

 

Odnośnie wyparowywania to lepsza blacha. No bo jak popada, zbierze się woda - chociaż dobrze wykonana podłoga nie powinna przepuszczać wody - i potem przyjdzie słońce, to czy aby nagrzana blacha nie będzie lepiej wpływać na odparowanie nagromadzonej wody ?

 

Mój balkon ma wyglądać następująco. Obecna podłoga techniczna, na to blacha ocynkowana i na to właściwa podłoga. Sama podłoga, jej deski są odpowiednio ponacinane. Łączą się na zasadzie pióro-wpust. Dodatkowo od spodu są wzdłuż deski trzy rowki, które zapobiegają ewentualnemu złamaniu deski i amortyzują uginanie się podłogi pod naciskiem.

Nie jestem pewien czy oprócz blachy nie dojdzie jeszcze folia.....

 

Zresztą to kwestia najbliższych dni i zdam relację....

 

A dzisiaj przyjeżdżają okna...

:D :D :D

 

I Pan z banku na inspekcję..... zdziwiony (kolejny), że dom z bali......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas belki balkonowe zostały przykryte blacha ale każda osobno :) i na to dopiero zostały przykręcone deski z zachowaniem centymetrowych odstępów miedzy nimi. Woda, która wpłynie miedzy deski będzie mogła swobodnie spaść niżej a gdy po kilku latach deski się mocno zużyją zostaną wymienione. Belki natomiast są chyba dobrze zabezpieczone.

http://images47.fotosik.pl/20/56a37b64d2039082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wykusz powinien być tak zbudowany, żeby miał dach z ociepleniem podobnie jak poddasze użytkowe z deskowaniem, papa a na to np. bllacha. Dach wykusza musi być pod kontem. żeby woda spływała. Posadzka balkonu (deski ze szczelinami pomiędzy) - położona na belkach a te belki na dachu wykusza wcześniej wypoziomowane np przez kliny, podkładki może śruby, bo dach wykusza jest pod kontem. Nie mocowałbym tych belek na dachu wykusza przez przybijanie lub wiercenie ale normalnie położył. Jedynie na ścianę domu te belki bym jakoś utwierdził. Byłby mniejszy problem z balkonem, który jest na wystających belkach stropowych, bo nie trzeba wtedy poziomować a wykusz ze skośnym daszkiem osobno pod nim stoi.

To są tylko moje wizje, może 8)

 

Jak chciało się mieć wykusz a na nim balkon i takie tam bajerki to trzeba taraz główkować. :wink:

 

W saabb projekcie nic nie ma na ten temat? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna rzecz. Opowiadasz ludziom, że dom stawiasz, to pytają a jaki ten dom .... Odpowiadasz im, że drewniany, z bali..... na to 90% odpowiedzi, że zawsze o takim marzyli.....

 

Racja to murowana odpowiedź :p

I standart, że się spali... :evil: to już mnie wkurza.

 

U mnie to jeszcze mówili...Dom drewniany robal murowany :evil: .

 

Mała poprawka do pojemności bojlerów. Od solarów 300l w domu 150l. W domu wężownica podgrzewa, kiedy temp. z solarów spadnie poniżej ustawionej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal murowany to w murowanym :wink:

Do solarów to chyba się mniejszy nie oplaca a nie wiem czy i są takie małe.

Zwykły zbiornik z jedną wężownicą to z doświadczenia wiem bo miałem 120L a teraz mam 100L i jest mały. Czasami jak chcemy się z małżonką plusnąć pod przysznicem zaraz po sobie to woda już pod koniec nie jest zbyt ciepła. Nie wspomnę już o wannie gdzie średnio wchodzi około 150L wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego macie wykonane instalacje CWU w Waszych domkach, z miedzi czy z PCV ? Jeden wykonawca mówi mi, że do drewna ogrzewanego Eko groszkiem to to tylko miedź, bo PCV może nie wytrzymać ewentualnego zagotowania wody w instalacji. Natomiast inny powiedział, że piec ma odpowiedne zabezpieczenia i wystarczy instalacja z PCV, a miedź jako sztywny materiał może ulec uszkodzeniu wskutek osiadania budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego macie wykonane instalacje CWU w Waszych domkach, z miedzi czy z PCV ? Jeden wykonawca mówi mi, że do drewna ogrzewanego Eko groszkiem to to tylko miedź, bo PCV może nie wytrzymać ewentualnego zagotowania wody w instalacji. Natomiast inny powiedział, że piec ma odpowiedne zabezpieczenia i wystarczy instalacja z PCV, a miedź jako sztywny materiał może ulec uszkodzeniu wskutek osiadania budynku.

 

Ja jeszcze nie robiłem instalacji, o których piszesz, ale rozmawiałem na ten temat z hydraulikiem.

Jeżeli chodzi o koszty to wychodzą bardzo porównywalne jego zdaniem. Miedź w rurach będzie droższa, ale już złączki tańsze. Odwrotnie w przypadku PCV. Nie namawiał ani n miedź, ani an PCV. Z rozmowy z nim wywnioskowałem, że lepiej delikatnie dołożyć na materiałach i robić w miedzi. Zgodnie z zasadą co tanie to drogie.

 

Ale przyznaję, praktyki w tym temacie jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam pytanie do tych z Was, którzy mają za sobą instalacje elektryczne. Otóż mój elektryk chce prowadzić wszystko w peszlach, to zrozumiałe, nawet nie wyobrażałem sobie, że miało by być inaczej. Natomiast same przewody chce prowadzić kablem ziemnym, tym czarnym, bo niby lepiej zabezpieczony. Jest taka potrzeba czy nie koniecznie ? Jak to było u Was ?

Ponadto chce zakładać różnicówki do każdego pomieszczenia osobno.

 

Instalacje będą u mnie na parterze natynkowe, wypuszczane na balach. Ile puszek i w jaki sposób je zakładać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. nas biznesmenami jeszcze nie nazwali,.....ale najlepsza akcja była pierwszej niedzieli po postawieniu, ludzie masowo przez całą niedziele odprawiali takie pielgrzymki, jakby podążali do kościoła, normalnie sąsiedzi mówili że takich wycieczek to tutaj nigdy nie było......, całe fale spacerujących po ulicy...,

taka popularność wcale nie jest dobra moim zdaniem...,

 

NO TO ZA BIZNESMENÓW.... ;) BALOWYCH...

 

To co my mamy zrobić, jak budujemy właśnie koło kościoła :o :lol:

Całe szczęście, że nasza droga dojazdowa prowadzi nie od okolic kościoła, tylko z całkiem innej strony, także z kościołem graniczymy kutym płotem i nie tak prosto do nas trafić. Będziemy więc oglądać wiszących na płocie parafian?? :wink:

 

Gdy zamieszkaliśmy w małym miasteczku, gdzie obecnie budujemy drewniaka, kipiałam ze złości, gdy w pobliskim spożywczym słyszałam o nas, tych "nowych", spekulacje plotkarskie i historie nie z tej ziemi. Po dwóch latach przywykłam na tyle, że nieźle się bawię słysząc różne opowieści dziwnej treści.

Tylko pozytywne nastawienie i nie zadzieranie nosa uratowało nas przed obdarciem ze skóry żywcem :wink:

A teraz jesteśmy już "swoi - miejscowi"..

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...